Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA15 ani pe piață

HIGH SORTING S.A.

CUI 28896041J2011008871406

AVIATOR STEFAN PROTOPOPESCU, bl. 4, sc. A, et. 1, ap. 5, București Sectorul 1, București

În 2025: cifra de afaceri 29,7 mil lei, profit net 6,3 mil lei, 22 angajați.

Despre HIGH SORTING S.A.

HIGH SORTING S.A. este o societate pe acțiuni (SA) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 iulie 2011 cu numărul J2011008871406 și codul unic de înregistrare (CUI) 28896041, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „Colectarea deșeurilor nepericuloase” (cod CAEN 3811). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 29,7 mil lei (-9% față de 2024), un profit net de 6,3 mil lei și 22 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 779 mii lei la 29,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 23 ianuarie 2013.

Date de identificare

CUI
28896041
Nr. Registrul Comerțului
J2011008871406
Formă juridică
SA
Data înregistrării
20 iulie 2011
EUID
ROONRC.J2011008871406
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 23.01.2013

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
01.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
29,7 mil lei

-9% față de 2024

Profit net
6,3 mil lei
Angajați (medie)
22
Capitaluri proprii
20,3 mil lei
Datorii
4,5 mil lei
Active totale
24,8 mil lei
Marjă netă
21,2%
Cifră / angajat
1,3 mil lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 18% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
010 mil20 mil30 mil40 mil2016: cifra de afaceri 4.611.975 lei; profit net 128.142 lei20162017: cifra de afaceri 754.075 lei; profit net 123.810 lei20172018: cifra de afaceri 778.616 lei; profit net 433.581 lei20182019: cifra de afaceri 1.538.616 lei; profit net 2.939.772 lei20192020: cifra de afaceri 778.616 lei; profit net 11.981 lei20202021: cifra de afaceri 778.616 lei; profit net 409.853 lei20212022: cifra de afaceri 2.427.615 lei; profit net 817.025 lei20222023: cifra de afaceri 23.141.653 lei; profit net 5.715.127 lei20232024: cifra de afaceri 32.495.807 lei; profit net 3.354.238 lei20242025: cifra de afaceri 29.698.558 lei; profit net 6.306.184 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă4,6 mil754 mii779 mii1,5 mil779 mii779 mii2,4 mil23,1 mil32,5 mil29,7 mil
Venituri totale2,1 mil754 mii780 mii3,9 mil779 mii785 mii2,5 mil23,3 mil32,5 mil29,7 mil
Cheltuieli totale1,9 mil576 mii339 mii886 mii759 mii367 mii1,7 mil16,7 mil28,7 mil22,4 mil
Profit / pierdere brută164 mii179 mii441 mii3 mil20 mii418 mii842 mii6,6 mil3,8 mil7,3 mil
Profit / pierdere netă128 mii124 mii434 mii2,9 mil12 mii410 mii817 mii5,7 mil3,4 mil6,3 mil
Număr mediu de angajați10325447192422
Active imobilizate1,9 mil1,8 mil1,8 mil1,4 mil1,5 mil1,4 mil1,3 mil3,1 mil3,2 mil3,2 mil
Active circulante1,4 mil859 mii1,2 mil3,8 mil3,4 mil3,9 mil5,7 mil17,9 mil15,3 mil21,7 mil
din care stocuri153 mii151 mii160 mii43 mii21 mii72 mii231 mii4 mil5,2 mil6,1 mil
creanțe1,2 mil704 mii1,1 mil3,8 mil3,4 mil3,8 mil5,4 mil13,7 mil9,7 mil15,3 mil
casa și conturi la bănci30 mii-19315 mii23 mii9.84311 mii28 mii147 mii350 mii297 mii
Cheltuieli în avans618480————————
Datorii2,5 mil1,8 mil1,7 mil1,3 mil1,2 mil1,2 mil2 mil10,3 mil4,5 mil4,5 mil
Capitaluri proprii807 mii931 mii1,4 mil3,9 mil3,7 mil4,1 mil5 mil10,7 mil14 mil20,3 mil
din care capital subscris vărsat100 mii100 mii100 mii100 mii100 mii100 mii100 mii100 mii100 mii100 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 17 din 104 în județul București și locul 52 din 795 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 3811 – Colectarea deșeurilor nepericuloase.

Firme similare din județul București

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 3811 – Colectarea deșeurilor nepericuloase

  • 2553 Operațiuni de mecanică generală
  • 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
  • 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
  • 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
  • 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
  • 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
  • 3700 Colectarea și epurarea apelor uzate
  • 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
  • 3821 Recuperarea materialelor reciclabile
  • 3832 Activități ale gropilor de gunoi sau a depozitelor permanente de deșeuri
  • 3900 Activități și servicii de decontaminare
  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
  • 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
  • 4291 Construcții hidrotehnice
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
  • 4687 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
  • 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
  • 5210 Depozitări
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 8122 Activități specializate de curățenie
  • 8123 Alte activități de curățenie
  • 8130 Activități de întreținere peisagistică
  • 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor

Întrebări frecvente despre HIGH SORTING S.A.

Care este CUI-ul firmei HIGH SORTING S.A.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei HIGH SORTING S.A. este 28896041, iar codul de TVA este RO28896041. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011008871406, iar codul EUID este ROONRC.J2011008871406.

Unde are sediul HIGH SORTING S.A.?

Sediul social al firmei HIGH SORTING S.A. este în AVIATOR STEFAN PROTOPOPESCU, bl. 4, sc. A, et. 1, ap. 5, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are HIGH SORTING S.A.?

Activitatea principală a firmei HIGH SORTING S.A. este „Colectarea deșeurilor nepericuloase”, cod CAEN 3811. În Registrul Comerțului are autorizate în total 43 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată HIGH SORTING S.A.?

HIGH SORTING S.A. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 iulie 2011, deci are 15 ani de activitate.

Cum pot contacta firma HIGH SORTING S.A.?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0724 *** 819). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are HIGH SORTING S.A.?

În 2025, HIGH SORTING S.A. a raportat o cifră de afaceri de 29,7 mil lei și un profit net de 6,3 mil lei, cu 22 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este HIGH SORTING S.A. plătitoare de TVA?

Da. HIGH SORTING S.A. este înregistrată în scopuri de TVA din 23 ianuarie 2013. Datele au fost verificate la ANAF pe 1 octombrie 2026.

Explorează