Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA5 ani pe piață

HIGH ENERGY CONCEPTS S.R.L.

CUI 35200133J2021004113233

DRUMUL BISERICII, Oraș Voluntari, Ilfov

A primit finanțare publică (4 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 18,2 mil lei, profit net 2,7 mil lei, 10 angajați.

Despre HIGH ENERGY CONCEPTS S.R.L.

HIGH ENERGY CONCEPTS S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 iulie 2021 cu numărul J2021004113233 și codul unic de înregistrare (CUI) 35200133, cu sediul în Voluntari, județul Ilfov. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare” (cod CAEN 4727). Firma are 5 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 18,2 mil lei (+58% față de 2024), un profit net de 2,7 mil lei și 10 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 3,2 mil lei la 18,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2017.

Date de identificare

CUI
35200133
Nr. Registrul Comerțului
J2021004113233
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
05 iulie 2021
EUID
ROONRC.J2021004113233
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.12.2017

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
02.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
18,2 mil lei

+58% față de 2024

Profit net
2,7 mil lei
Angajați (medie)
10
Capitaluri proprii
2,7 mil lei
Datorii
5,2 mil lei
Active totale
7,9 mil lei
Marjă netă
14,8%
Cifră / angajat
1,8 mil lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 66% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
05 mil10 mil15 mil20 mil2016: cifra de afaceri 140.288 lei; profit net 66.453 lei20162017: cifra de afaceri 271.145 lei; profit net 10.979 lei20172018: cifra de afaceri 963.194 lei; profit net 121.279 lei20182019: cifra de afaceri 1.785.976 lei; profit net 279.935 lei20192020: cifra de afaceri 2.834.813 lei; profit net 467.391 lei20202021: cifra de afaceri 3.187.829 lei; profit net 169.805 lei20212022: cifra de afaceri 5.020.455 lei; profit net 591.810 lei20222023: cifra de afaceri 6.791.883 lei; profit net 601.302 lei20232024: cifra de afaceri 11.508.047 lei; profit net 1.302.639 lei20242025: cifra de afaceri 18.157.093 lei; profit net 2.687.037 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă140 mii271 mii963 mii1,8 mil2,8 mil3,2 mil5 mil6,8 mil11,5 mil18,2 mil
Venituri totale140 mii273 mii970 mii1,8 mil2,8 mil3,2 mil5 mil6,8 mil11,5 mil18,2 mil
Cheltuieli totale70 mii256 mii839 mii1,5 mil2,4 mil3 mil4,4 mil6,1 mil10 mil15,1 mil
Profit / pierdere brută71 mii17 mii131 mii296 mii489 mii197 mii640 mii691 mii1,5 mil3,1 mil
Profit / pierdere netă66 mii11 mii121 mii280 mii467 mii170 mii592 mii601 mii1,3 mil2,7 mil
Număr mediu de angajați—1123444610
Active imobilizate3.9084.4693.13526 mii112 mii87 mii184 mii159 mii481 mii519 mii
Active circulante132 mii113 mii295 mii497 mii1,1 mil936 mii1,3 mil1,5 mil3,3 mil7,4 mil
din care stocuri54 mii73 mii182 mii363 mii477 mii702 mii791 mii1,1 mil1,5 mil2,7 mil
creanțe8.80515 mii53 mii78 mii266 mii125 mii722 mii391 mii1,5 mil4 mil
casa și conturi la bănci69 mii24 mii60 mii56 mii358 mii109 mii-177 mii16 mii308 mii728 mii
Cheltuieli în avans1.8076885983.2624422.2532.4101.442170170
Datorii70 mii46 mii116 mii185 mii644 mii654 mii906 mii991 mii2,4 mil5,2 mil
Capitaluri proprii68 mii72 mii183 mii342 mii571 mii371 mii616 mii686 mii1,4 mil2,7 mil
din care capital subscris vărsat1.0001.0001.2501.2501.2501.2501.2501.2501.2501.250

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 4 din 56 în județul Ilfov și locul 23 din 807 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4727 – Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare.

Firme similare din județul Ilfov

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 04.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4727 – Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare

  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
  • 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
  • 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
  • 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
  • 5210 Depozitări
  • 7120 Activități de testări și analize tehnice
  • 7311 Activități ale agențiilor de publicitate

Întrebări frecvente despre HIGH ENERGY CONCEPTS S.R.L.

Care este CUI-ul firmei HIGH ENERGY CONCEPTS S.R.L.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei HIGH ENERGY CONCEPTS S.R.L. este 35200133, iar codul de TVA este RO35200133. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2021004113233, iar codul EUID este ROONRC.J2021004113233.

Unde are sediul HIGH ENERGY CONCEPTS S.R.L.?

Sediul social al firmei HIGH ENERGY CONCEPTS S.R.L. este în DRUMUL BISERICII, Oraș Voluntari, Ilfov, județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are HIGH ENERGY CONCEPTS S.R.L.?

Activitatea principală a firmei HIGH ENERGY CONCEPTS S.R.L. este „Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare”, cod CAEN 4727. În Registrul Comerțului are autorizate în total 14 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată HIGH ENERGY CONCEPTS S.R.L.?

HIGH ENERGY CONCEPTS S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 iulie 2021, deci are 5 ani de activitate.

Cum pot contacta firma HIGH ENERGY CONCEPTS S.R.L.?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0742 *** 727). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are HIGH ENERGY CONCEPTS S.R.L.?

În 2025, HIGH ENERGY CONCEPTS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 18,2 mil lei și un profit net de 2,7 mil lei, cu 10 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este HIGH ENERGY CONCEPTS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da. HIGH ENERGY CONCEPTS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.

Explorează