HEPTAOCEAN SRL
G-RAL GHEORGHE MAGHERU, et. 4, București Sectorul 1, București
În 2025: cifra de afaceri 13,5 mil lei, profit net 2,3 mil lei, 30 angajați.
Despre HEPTAOCEAN SRL
HEPTAOCEAN SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 august 2006 cu numărul J2006012678400 și codul unic de înregistrare (CUI) 18912514, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 13,5 mil lei (-25% față de 2024), un profit net de 2,3 mil lei și 30 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,8 mil lei la 13,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2012.
Date de identificare
- CUI
- 18912514
- Nr. Registrul Comerțului
- J2006012678400
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 07 august 2006
- EUID
- ROONRC.J2006012678400
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 01.05.2012
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 13,5 mil lei
- Profit net
- 2,3 mil lei
- Angajați (medie)
- 30
- Capitaluri proprii
- 3,3 mil lei
- Datorii
- 3 mil lei
- Active totale
- 7,6 mil lei
- Marjă netă
- 16,9%
- Cifră / angajat
- 451 mii lei
-25% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 39% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2,8 mil | 1,3 mil | 2 mil | 1,8 mil | 3,3 mil | 2,8 mil | 4,5 mil | 4 mil | 18,1 mil | 13,5 mil |
| Venituri totale | 2,8 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 2 mil | 3,1 mil | 2,8 mil | 4,6 mil | 4,1 mil | 18,1 mil | 14,3 mil |
| Cheltuieli totale | 2,2 mil | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,8 mil | 2,5 mil | 2,4 mil | 3,3 mil | 3,2 mil | 15,6 mil | 11,6 mil |
| Profit / pierdere brută | 599 mii | 522 mii | 327 mii | 199 mii | 598 mii | 423 mii | 1,2 mil | 875 mii | 2,5 mil | 2,7 mil |
| Profit / pierdere netă | 497 mii | 436 mii | 310 mii | 181 mii | 568 mii | 396 mii | 1,2 mil | 789 mii | 2,3 mil | 2,3 mil |
| Număr mediu de angajați | 8 | 5 | 8 | 9 | 9 | 8 | 10 | 10 | 27 | 30 |
| Active imobilizate | 202 mii | 256 mii | 288 mii | 341 mii | 385 mii | 462 mii | 182 mii | 191 mii | 1,3 mil | 1,2 mil |
| Active circulante | 2 mil | 489 mii | 476 mii | 517 mii | 798 mii | 540 mii | 1,3 mil | 1,7 mil | 6,1 mil | 6,4 mil |
| din care stocuri | — | 381 mii | — | 241 mii | 23 mii | — | 793 | 5.115 | 8.246 | 482 mii |
| creanțe | 2 mil | 23 mii | 4.820 | 299 mii | 353 mii | 216 mii | 919 mii | 1,4 mil | 4,9 mil | 3,7 mil |
| casa și conturi la bănci | 57 mii | 86 mii | 471 mii | -23 mii | 423 mii | 324 mii | -63 mii | 262 mii | 1 mil | 2,3 mil |
| Cheltuieli în avans | 7.293 | 5.004 | 11 mii | 59 mii | 1.002 | 751 | 2.986 | 3.707 | 12 mii | 10 mii |
| Datorii | 1,6 mil | 91 mii | 204 mii | 449 mii | 356 mii | 347 mii | 374 mii | 909 mii | 4,4 mil | 3 mil |
| Provizioane | 164 mii | 223 mii | 261 mii | 260 mii | 260 mii | 260 mii | 159 mii | 169 mii | 710 mii | 1,3 mil |
| Capitaluri proprii | 497 mii | 436 mii | 311 mii | 207 mii | 568 mii | 395 mii | 985 mii | 790 mii | 2,3 mil | 3,3 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 234 din 2.888 în județul București și locul 970 din 19.576 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul București
- TOWER GLOBAL BAU S.R.L. · București Sector 213,9 mil lei · 39 ang.
- FLASH HALE S.R.L. · București Sector 213,6 mil lei · 3 ang.
- ARTA METALELOR S.R.L. · București Sector 313,5 mil lei · 53 ang.
- PASIROM INTERACTIV SRL · București Sector 213,4 mil lei · 23 ang.
- CONSPEC CONSTRUCT SRL · București Sector 313,3 mil lei · 30 ang.
- EVOMEP TECHNOLOGIES S.R.L. · București Sector 213,2 mil lei · 5 ang.
- CALIN HOCHBAU S.R.L. · București Sector 513,2 mil lei · 39 ang.
- GEFI S.R.L. · București Sector 313,2 mil lei · 13 ang.
Dosare în instanță
2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 22604/231/202406.12.2024
validare poprire
Judecătoria Focsani · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Terţ poprit
- 4691/260/202428.08.2024
validare poprire
Judecătoria Moinesti · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
- 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
- 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții
- 2362 Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții
- 2363 Fabricarea betonului
- 2364 Fabricarea mortarului
- 2369 Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
- 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
- 2399 Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
- 2433 Producția de profile obținute la rece
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4511 Comerț cu autoturisme și autovehicule ușoare (sub 3,5 tone)
- 4519 Comerț cu alte autovehicule
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
- 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
- 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Întrebări frecvente despre HEPTAOCEAN SRL
Care este CUI-ul firmei HEPTAOCEAN SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei HEPTAOCEAN SRL este 18912514, iar codul de TVA este RO18912514. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2006012678400, iar codul EUID este ROONRC.J2006012678400.
Unde are sediul HEPTAOCEAN SRL?
Sediul social al firmei HEPTAOCEAN SRL este în G-RAL GHEORGHE MAGHERU, et. 4, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are HEPTAOCEAN SRL?
Activitatea principală a firmei HEPTAOCEAN SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 41 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată HEPTAOCEAN SRL?
HEPTAOCEAN SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 august 2006, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma HEPTAOCEAN SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 916). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are HEPTAOCEAN SRL?
În 2025, HEPTAOCEAN SRL a raportat o cifră de afaceri de 13,5 mil lei și un profit net de 2,3 mil lei, cu 30 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este HEPTAOCEAN SRL plătitoare de TVA?
Da. HEPTAOCEAN SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2012. Datele au fost verificate la ANAF pe 12 octombrie 2026.