Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA5 ani pe piață

HELOLYMP CONSTRUCT S.R.L.

CUI 16649676J2021017627406

NICOLAE BĂLCESCU, București Sectorul 1, București

În 2025: cifra de afaceri 4,9 mil lei, pierdere netă 1 mil lei, 2 angajați.

Despre HELOLYMP CONSTRUCT S.R.L.

HELOLYMP CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 octombrie 2021 cu numărul J2021017627406 și codul unic de înregistrare (CUI) 16649676, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 5 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4,9 mil lei (+1334% față de 2024), o pierdere netă de 1 mil lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 22,4 mil lei la 4,9 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 15 martie 2018.

Date de identificare

CUI
16649676
Nr. Registrul Comerțului
J2021017627406
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
14 octombrie 2021
EUID
ROONRC.J2021017627406
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 15.03.2018

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
05.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Sector 1 a Finanţelor Publice

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
4,9 mil lei

+1334% față de 2024

Pierdere netă
1 mil lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
1,3 mil lei
Datorii
1,6 mil lei
Active totale
2,9 mil lei
Marjă netă
-21,3%
Cifră / angajat
2,5 mil lei
Risc mediu

Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-10 mil010 mil20 mil30 mil2016: cifra de afaceri 0 lei; pierdere netă 94.401 lei20162017: cifra de afaceri 0 lei; pierdere netă 1.933 lei20172018: cifra de afaceri 0 lei; pierdere netă 172.914 lei20182019: cifra de afaceri 0 lei; pierdere netă 16.787 lei20192020: cifra de afaceri 22.379.065 lei; profit net 5.117.683 lei20202021: cifra de afaceri 2.185.388 lei; pierdere netă 84.725 lei20212022: cifra de afaceri 0 lei; pierdere netă 358.161 lei20222023: cifra de afaceri 0 lei; pierdere netă 51.116 lei20232024: cifra de afaceri 342.199 lei; pierdere netă 178.583 lei20242025: cifra de afaceri 4.906.585 lei; pierdere netă 1.043.251 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă0———22,4 mil2,2 mil——342 mii4,9 mil
Venituri totale2.81071.66075822,4 mil2,2 mil237106 mii462 mii4,9 mil
Cheltuieli totale97 mii1.940175 mii18 mii16,3 mil2,3 mil358 mii157 mii640 mii5,9 mil
Profit / pierdere brută-94 mii-1.933-173 mii-17 mii6,1 mil-85 mii-358 mii-51 mii-179 mii-1 mil
Profit / pierdere netă-94 mii-1.933-173 mii-17 mii5,1 mil-85 mii-358 mii-51 mii-179 mii-1 mil
Număr mediu de angajați————10———2
Active imobilizate1,3 mil1,3 mil9,2 mil18,1 mil0—1,9 mil2 mil67 mii1,5 mil
Active circulante30 mii159 mii4,1 mil1,7 mil7,7 mil6,8 mil5 mil5,3 mil4,5 mil1,4 mil
din care stocuri————5,1 mil3,4 mil3,4 mil3,4 mil3,2 mil847 mii
creanțe28 mii157 mii2,9 mil1,6 mil2,6 mil3,2 mil1,4 mil1,9 mil1,3 mil510 mii
casa și conturi la bănci1.9581.4191,2 mil124 mii23 mii145 mii171 mii14 mii6.94116 mii
Cheltuieli în avans———————-118 mii6.1460
Datorii2,4 mil2,6 mil14,6 mil21,1 mil3,9 mil3 mil3,5 mil3,8 mil2,6 mil1,6 mil
Capitaluri proprii-1,1 mil-1,1 mil-1,3 mil-1,3 mil3,8 mil3,8 mil3,4 mil3,3 mil1,9 mil1,3 mil
din care capital subscris vărsat440440460460460460460460460460

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 465 din 2.888 în județul București și locul 2.199 din 19.580 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Firme similare din județul București

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 05.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
  • 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
  • 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
  • 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
  • 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice
  • 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
  • 5210 Depozitări
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Întrebări frecvente despre HELOLYMP CONSTRUCT S.R.L.

Care este CUI-ul firmei HELOLYMP CONSTRUCT S.R.L.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei HELOLYMP CONSTRUCT S.R.L. este 16649676, iar codul de TVA este RO16649676. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2021017627406, iar codul EUID este ROONRC.J2021017627406.

Unde are sediul HELOLYMP CONSTRUCT S.R.L.?

Sediul social al firmei HELOLYMP CONSTRUCT S.R.L. este în NICOLAE BĂLCESCU, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are HELOLYMP CONSTRUCT S.R.L.?

Activitatea principală a firmei HELOLYMP CONSTRUCT S.R.L. este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 37 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată HELOLYMP CONSTRUCT S.R.L.?

HELOLYMP CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 octombrie 2021, deci are 5 ani de activitate.

Cum pot contacta firma HELOLYMP CONSTRUCT S.R.L.?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru HELOLYMP CONSTRUCT S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 1 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are HELOLYMP CONSTRUCT S.R.L.?

În 2025, HELOLYMP CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 4,9 mil lei și o pierdere netă de 1 mil lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este HELOLYMP CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da. HELOLYMP CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 15 martie 2018. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.

Explorează