HCB CONSTRUCT INVESTMENT SRL
ÎNV. SABIN ILIESCU, Sat Bradu, Comuna Bradu, Argeș
În 2025: cifra de afaceri 3,7 mil lei, profit net 537 mii lei, 18 angajați.
Despre HCB CONSTRUCT INVESTMENT SRL
HCB CONSTRUCT INVESTMENT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 aprilie 2009 cu numărul J2009000542039 și codul unic de înregistrare (CUI) 25463531, cu sediul în Bradu, județul Argeș. Activitatea principală este „Activități de întreținere peisagistică” (cod CAEN 8130). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3,7 mil lei (+15% față de 2024), un profit net de 537 mii lei și 18 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2 mil lei la 3,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 21 aprilie 2009 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 25463531
- Nr. Registrul Comerțului
- J2009000542039
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 17 aprilie 2009
- EUID
- ROONRC.J2009000542039
- Cod poștal
- 117140
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 21.04.2009
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Argeş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 3,7 mil lei
- Profit net
- 537 mii lei
- Angajați (medie)
- 18
- Capitaluri proprii
- 1,4 mil lei
- Datorii
- 1,6 mil lei
- Active totale
- 3,6 mil lei
- Marjă netă
- 14,5%
- Cifră / angajat
- 205 mii lei
+15% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 46% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 921 mii | 735 mii | 1,3 mil | 1,7 mil | 1,8 mil | 2 mil | 2,3 mil | 2,7 mil | 3,2 mil | 3,7 mil |
| Venituri totale | 937 mii | 736 mii | 1,3 mil | 1,7 mil | 1,8 mil | 2 mil | 2,3 mil | 2,7 mil | 3,7 mil | 3,8 mil |
| Cheltuieli totale | 965 mii | 831 mii | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,7 mil | 2,1 mil | 2,3 mil | 3,2 mil | 3,2 mil |
| Profit / pierdere brută | -27 mii | -95 mii | 57 mii | 195 mii | 197 mii | 271 mii | 163 mii | 409 mii | 508 mii | 621 mii |
| Profit / pierdere netă | -28 mii | -95 mii | 57 mii | 172 mii | 165 mii | 232 mii | 144 mii | 349 mii | 438 mii | 537 mii |
| Număr mediu de angajați | 21 | — | 17 | 18 | 22 | 19 | 18 | 20 | 18 | 18 |
| Active imobilizate | 67 mii | 45 mii | 74 mii | 9.487 | -2.596 | 219 mii | 190 mii | 141 mii | 1,5 mil | 1,2 mil |
| Active circulante | 193 mii | 81 mii | 187 mii | 412 mii | 535 mii | 697 mii | 807 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 2,3 mil |
| din care stocuri | 3.585 | — | — | — | — | — | 19 mii | 24 mii | 15 mii | 85 mii |
| creanțe | 58 mii | 64 mii | 67 mii | 191 mii | 373 mii | 484 mii | 701 mii | 800 mii | 1,2 mil | 2,2 mil |
| casa și conturi la bănci | 131 mii | 18 mii | 120 mii | 222 mii | 162 mii | 214 mii | 86 mii | 302 mii | 84 mii | 30 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 34 mii | 21 mii |
| Datorii | 127 mii | 88 mii | 165 mii | 208 mii | 264 mii | 532 mii | 540 mii | 636 mii | 1,3 mil | 1,6 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 563 mii | 481 mii |
| Capitaluri proprii | 133 mii | 38 mii | 96 mii | 214 mii | 268 mii | 384 mii | 456 mii | 630 mii | 972 mii | 1,4 mil |
| din care capital subscris vărsat | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 50 mii | 250 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 31 în județul Argeș și locul 85 din 1.876 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8130 – Activități de întreținere peisagistică.
Firme similare din județul Argeș
- NEW VISION GARDEN DESIGN SRL · Ștefănești1,4 mil lei · 5 ang.
- EDILITAR MĂRĂCINENI SRL · Mărăcineni1,3 mil lei · 15 ang.
- ARTA GRĂDINA RAIULUI SRL · Moșoaia705 mii lei · 2 ang.
- ELYSIUMGARDENS S.R.L. · Pitești639 mii lei · 1 ang.
- ISC ARBUȘTI & FLORI NATURAL SRL · Leordeni632 mii lei · 3 ang.
- GARDEN SERV TECNOLOGI S.R.L. · Albeștii Pământeni (com. Albeștii De Argeș)459 mii lei · 1 ang.
- HIDROGARDEN SEMPER VIRENS SRL · Valea Nandrii (com. Dîrmănești)403 mii lei · 3 ang.
- EXPERT CONSTRUCT SPEED SRL · Bârlogu (com. Negrași)353 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
7 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 6902/109/202413.05.2026
contestaţie decizie de concediere
Curtea de Apel Pitesti · Apel · Litigii de muncă · calitate: Apelant Intimat
- 1399/109/2023*04.02.2026
litigii Curtea de Conturi (Legea Nr.94/1992) anul. înch. nr.1/01.02.2023 prin care a resp. contest. împ. dc. nr. 32/07.12.2022
Curtea de Apel Pitesti · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat Reclamant
- 1399/109/2023*/a111.09.2025
completare dispozitiv
Tribunalul Arges · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant
- 6902/109/202413.12.2024
contestaţie decizie de concediere nr. 99/04.12.2024
Tribunalul Arges · Fond · Litigii de muncă · calitate: Intimat
- 1399/109/2023*15.02.2024
litigii Curtea de Conturi (Legea Nr.94/1992) anul. înch. nr.1/01.02.2023 prin care a resp. contest. împ. dc. nr. 32/07.12.2022
Tribunalul Arges · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant Reclamant
- 1399/109/202326.07.2023
litigii Curtea de Conturi (Legea Nr.94/1992) anul. înch. nr.1/01.02.2023 prin care a resp. contest. împ. dc. nr. 32/07.12.2022 + suspendare executare dc. nr. 32/07.12.2022
Curtea de Apel Pitesti · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Recurent Reclamant
- 1399/109/202309.03.2023
litigii Curtea de Conturi (Legea Nr.94/1992) anul. înch. nr.1/01.02.2023 prin care a resp. contest. împ. dc. nr. 32/07.12.2022 + suspendare executare dc. nr. 32/07.12.2022
Tribunalul Arges · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 08.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8130 – Activități de întreținere peisagistică
- 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei
- 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
- 2320 Fabricarea de produse refractare
- 2331 Fabricarea plăcilor și dalelor din ceramică
- 2332 Fabricarea cărămizilor, țiglelor și a altor produse pentru construcții, din argilă arsă
- 2341 Fabricarea articolelor ceramice pentru uz gospodăresc și ornamental
- 2349 Fabricarea altor produse ceramice n.c.a.
- 2362 Fabricarea produselor din ipsos pentru construcții
- 2363 Fabricarea betonului
- 2364 Fabricarea mortarului
- 2365 Fabricarea produselor din azbociment
- 2369 Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
- 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 3311 Repararea articolelor fabricate din metal
- 3312 Repararea mașinilor
- 3313 Repararea echipamentelor electronice și optice
- 3314 Repararea echipamentelor electrice
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 3812 Colectarea deșeurilor periculoase
- 3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate
- 3900 Activități și servicii de decontaminare
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4222 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4614 Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4781 Comerț cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor și produselor din tutun efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
- 4931 Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
- 4932 Transporturi cu taxiuri
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 5229 Alte activități anexe transporturilor
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 5812 Activități de editare de ghiduri, compendii, liste de adrese și similare
- 5813 Activități de editare a ziarelor
- 5814 Activități de editare a revistelor și periodicelor
- 5819 Alte activități de editare
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
- 7021 Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
- 7729 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
- 7739 Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8129 Alte activități de curățenie
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 9004 Activități de gestionare a sălilor de spectacole
- 9311 Activități ale bazelor sportive
- 9321 Bâlciuri și parcuri de distracții
- 9603 Activități de pompe funebre și similare
Întrebări frecvente despre HCB CONSTRUCT INVESTMENT SRL
Care este CUI-ul firmei HCB CONSTRUCT INVESTMENT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei HCB CONSTRUCT INVESTMENT SRL este 25463531, iar codul de TVA este RO25463531. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2009000542039, iar codul EUID este ROONRC.J2009000542039.
Unde are sediul HCB CONSTRUCT INVESTMENT SRL?
Sediul social al firmei HCB CONSTRUCT INVESTMENT SRL este în ÎNV. SABIN ILIESCU, Sat Bradu, Comuna Bradu, Argeș, județul Argeș, cod poștal 117140, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are HCB CONSTRUCT INVESTMENT SRL?
Activitatea principală a firmei HCB CONSTRUCT INVESTMENT SRL este „Activități de întreținere peisagistică”, cod CAEN 8130. În Registrul Comerțului are autorizate în total 95 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată HCB CONSTRUCT INVESTMENT SRL?
HCB CONSTRUCT INVESTMENT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 aprilie 2009, deci are 17 ani de activitate.
Cum pot contacta firma HCB CONSTRUCT INVESTMENT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 601). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are HCB CONSTRUCT INVESTMENT SRL?
În 2025, HCB CONSTRUCT INVESTMENT SRL a raportat o cifră de afaceri de 3,7 mil lei și un profit net de 537 mii lei, cu 18 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este HCB CONSTRUCT INVESTMENT SRL plătitoare de TVA?
Da. HCB CONSTRUCT INVESTMENT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 21 aprilie 2009 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.