Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA31 ani pe piață

HARMAN INDUSTRIES SRL

CUI 6535763J1994003056089

PREOT DIMITRIE GRECEANU, Sat Hărman, Comuna Hărman, Brașov

A primit finanțare publică (3 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 12 mil lei, profit net 357 mii lei, 83 angajați.

Despre HARMAN INDUSTRIES SRL

HARMAN INDUSTRIES SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 decembrie 1994 cu numărul J1994003056089 și codul unic de înregistrare (CUI) 6535763, cu sediul în Hărman, județul Brașov. Activitatea principală este „Fabricarea încălțămintei” (cod CAEN 1520). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 12 mil lei (+29% față de 2024), un profit net de 357 mii lei și 83 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 7,5 mil lei la 12 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 6 decembrie 1994.

Date de identificare

CUI
6535763
Nr. Registrul Comerțului
J1994003056089
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
02 decembrie 1994
EUID
ROONRC.J1994003056089
Cod poștal
507085

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 06.12.1994

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
06.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Braşov

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
12 mil lei

+29% față de 2024

Profit net
357 mii lei
Angajați (medie)
83
Capitaluri proprii
3,7 mil lei
Datorii
386 mii lei
Active totale
4 mil lei
Marjă netă
3%
Cifră / angajat
144 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 10% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
05 mil10 mil15 mil2016: cifra de afaceri 11.604.052 lei; profit net 912.916 lei20162017: cifra de afaceri 7.953.511 lei; profit net 149.597 lei20172018: cifra de afaceri 9.680.705 lei; profit net 262.222 lei20182019: cifra de afaceri 8.439.742 lei; profit net 590.274 lei20192020: cifra de afaceri 5.878.210 lei; profit net 564.645 lei20202021: cifra de afaceri 7.453.516 lei; profit net 216.418 lei20212022: cifra de afaceri 10.001.521 lei; profit net 971.037 lei20222023: cifra de afaceri 11.673.335 lei; profit net 857.524 lei20232024: cifra de afaceri 9.255.444 lei; profit net 207.538 lei20242025: cifra de afaceri 11.950.676 lei; profit net 357.029 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă11,6 mil8 mil9,7 mil8,4 mil5,9 mil7,5 mil10 mil11,7 mil9,3 mil12 mil
Venituri totale12 mil8 mil9,6 mil8,5 mil6,5 mil7,6 mil10,1 mil11,8 mil9,3 mil12,2 mil
Cheltuieli totale10,9 mil7,9 mil9,3 mil7,8 mil5,8 mil7,4 mil9 mil10,8 mil9,1 mil11,7 mil
Profit / pierdere brută1,1 mil176 mii305 mii698 mii660 mii248 mii1,1 mil987 mii242 mii422 mii
Profit / pierdere netă913 mii150 mii262 mii590 mii565 mii216 mii971 mii858 mii208 mii357 mii
Număr mediu de angajați1321281051099498101919483
Active imobilizate1,1 mil1 mil1,3 mil1,2 mil1,1 mil1 mil939 mii952 mii931 mii935 mii
Active circulante4,3 mil3,8 mil3,1 mil2,8 mil2,8 mil2,6 mil3 mil3,1 mil3,8 mil3,1 mil
din care stocuri580 mii577 mii290 mii194 mii195 mii194 mii134 mii53 mii55 mii57 mii
creanțe2,4 mil2 mil1,9 mil1,4 mil1,3 mil1,5 mil1 mil1,3 mil1,7 mil1,4 mil
casa și conturi la bănci1,2 mil1,2 mil924 mii1,2 mil1,3 mil877 mii805 mii617 mii69 mii402 mii
Cheltuieli în avans41 mii6.0104.7486.4855.0066.3659.9378.1177.70724 mii
Datorii2,9 mil2,8 mil2,1 mil1,2 mil1,4 mil856 mii1,1 mil477 mii924 mii386 mii
Capitaluri proprii2,7 mil2,1 mil2,3 mil2,9 mil2,5 mil2,8 mil2,8 mil3,6 mil3,8 mil3,7 mil
din care capital subscris vărsat17 mii17 mii17 mii17 mii17 mii17 mii17 mii17 mii17 mii17 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 1 din 18 în județul Brașov și locul 40 din 561 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1520 – Fabricarea încălțămintei.

Firme similare din județul Brașov

Dosare în instanță

1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 2007/62/202327.04.2023

    acţiune în constatare

    Tribunalul Brasov · Fond · Litigii de muncă · calitate: Pârât

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 1520 – Fabricarea încălțămintei

  • 1424 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele și blană
  • 1429 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
  • 1520 Fabricarea încălțămintei
  • 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
  • 3511 Producția de energie electrică din resurse neregenerabile
  • 3512 Producția de energie electrică din resurse regenerabile
  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4624 Comerț cu ridicata al blănurilor, pieilor brute și al pieilor prelucrate
  • 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
  • 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
  • 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
  • 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
  • 6499 Alte intermedieri financiare n.c.a., exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
  • 7752 Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul altor bunuri corporale și bunuri intangibile (exceptând financiare)
  • 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Întrebări frecvente despre HARMAN INDUSTRIES SRL

Care este CUI-ul firmei HARMAN INDUSTRIES SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei HARMAN INDUSTRIES SRL este 6535763, iar codul de TVA este RO6535763. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994003056089, iar codul EUID este ROONRC.J1994003056089.

Unde are sediul HARMAN INDUSTRIES SRL?

Sediul social al firmei HARMAN INDUSTRIES SRL este în PREOT DIMITRIE GRECEANU, Sat Hărman, Comuna Hărman, Brașov, județul Brașov, cod poștal 507085, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are HARMAN INDUSTRIES SRL?

Activitatea principală a firmei HARMAN INDUSTRIES SRL este „Fabricarea încălțămintei”, cod CAEN 1520. În Registrul Comerțului are autorizate în total 24 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată HARMAN INDUSTRIES SRL?

HARMAN INDUSTRIES SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 decembrie 1994, deci are 31 ani de activitate.

Cum pot contacta firma HARMAN INDUSTRIES SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0268 *** 552). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are HARMAN INDUSTRIES SRL?

În 2025, HARMAN INDUSTRIES SRL a raportat o cifră de afaceri de 12 mil lei și un profit net de 357 mii lei, cu 83 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este HARMAN INDUSTRIES SRL plătitoare de TVA?

Da. HARMAN INDUSTRIES SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 6 decembrie 1994. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.

Explorează