HAR & H SRL
DE MIJLOC, sc. B, ap. 5, Municipiul Brașov, Brașov
În 2025: cifra de afaceri 24 mil lei, profit net 5 mil lei, 7 angajați.
Despre HAR & H SRL
HAR & H SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 aprilie 2005 cu numărul J2005001121084 și codul unic de înregistrare (CUI) 17531058, cu sediul în Brașov, județul Brașov. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 24 mil lei (-27% față de 2024), un profit net de 5 mil lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 20,6 mil lei la 24 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2005.
Date de identificare
- CUI
- 17531058
- Nr. Registrul Comerțului
- J2005001121084
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 26 aprilie 2005
- EUID
- ROONRC.J2005001121084
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 01.09.2005
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Braşov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 24 mil lei
- Profit net
- 5 mil lei
- Angajați (medie)
- 7
- Capitaluri proprii
- 6,3 mil lei
- Datorii
- 4 mil lei
- Active totale
- 10,4 mil lei
- Marjă netă
- 21%
- Cifră / angajat
- 3,4 mil lei
-27% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 39% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,1 mil | 1,9 mil | 12,4 mil | 11,9 mil | 13,9 mil | 20,6 mil | 16,8 mil | 33,8 mil | 33,1 mil | 24 mil |
| Venituri totale | 1,5 mil | 1,9 mil | 12,4 mil | 12,3 mil | 14,2 mil | 21,1 mil | 17 mil | 34,4 mil | 33,5 mil | 24,4 mil |
| Cheltuieli totale | 1,5 mil | 1,2 mil | 10,8 mil | 11,8 mil | 13,2 mil | 17,1 mil | 13,3 mil | 29 mil | 30,8 mil | 18,4 mil |
| Profit / pierdere brută | 1.701 | 631 mii | 1,6 mil | 502 mii | 1,1 mil | 4 mil | 3,6 mil | 5,5 mil | 2,7 mil | 6 mil |
| Profit / pierdere netă | 891 | 613 mii | 1,5 mil | 407 mii | 888 mii | 3,4 mil | 3,2 mil | 4,8 mil | 2,3 mil | 5 mil |
| Număr mediu de angajați | 6 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 4 | 5 | 5 | 7 |
| Active imobilizate | 435 mii | 615 mii | 741 mii | 764 mii | 800 mii | 690 mii | 684 mii | 826 mii | 1,3 mil | 1,4 mil |
| Active circulante | 912 mii | 758 mii | 4,2 mil | 3,5 mil | 2,8 mil | 6,7 mil | 6,8 mil | 8,5 mil | 5,3 mil | 9 mil |
| din care stocuri | 255 mii | 168 mii | — | — | — | — | — | — | — | 216 mii |
| creanțe | 540 mii | 223 mii | 336 mii | 470 mii | 1,3 mil | 1,8 mil | 3,3 mil | 2,8 mil | 2,9 mil | 3,8 mil |
| casa și conturi la bănci | 117 mii | 367 mii | 3,9 mil | 3,1 mil | 1,5 mil | 4,9 mil | 3,4 mil | 5,6 mil | 2,3 mil | 5 mil |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 3.131 | 2.621 | — | 267 | 333 | 333 | — |
| Datorii | 728 mii | 144 mii | 2,4 mil | 2,4 mil | 1,1 mil | 2 mil | 3,2 mil | 2,1 mil | 2,9 mil | 4 mil |
| Venituri în avans | 38 mii | 38 mii | 38 mii | 79 mii | 19 mii | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 581 mii | 1,2 mil | 2,5 mil | 1,8 mil | 2,4 mil | 5,4 mil | 4,2 mil | 7,2 mil | 3,7 mil | 6,3 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 26 din 674 în județul Brașov și locul 564 din 19.577 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Brașov
- MONTIFISH SRL · Brașov30,1 mil lei · 33 ang.
- C.C.C. KRONSTADT SRL · Hărman29,1 mil lei · 95 ang.
- TRANSILVANIA RESIDENTIAL SA · Brașov28 mil lei · 2 ang.
- DEMPRA CONSULTING SRL · Brașov27,3 mil lei · 8 ang.
- MIDDLE WAY SERVICII S.R.L. · Brașov26,5 mil lei · 2 ang.
- REGALO FOREST SRL · Făgăraș23,2 mil lei · 12 ang.
- O & M EDIL SRL · Codlea21,9 mil lei · 30 ang.
- STRATTON INTERNATIONAL SRL · Brașov17,1 mil lei · 42 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5530 Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
- 5540 Intermedieri pentru servicii de cazare
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5611 Restaurante
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 5640 Intermedieri pentru servicii de alimentație și de servire a băuturilor
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Întrebări frecvente despre HAR & H SRL
Care este CUI-ul firmei HAR & H SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei HAR & H SRL este 17531058, iar codul de TVA este RO17531058. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2005001121084, iar codul EUID este ROONRC.J2005001121084.
Unde are sediul HAR & H SRL?
Sediul social al firmei HAR & H SRL este în DE MIJLOC, sc. B, ap. 5, Municipiul Brașov, Brașov, județul Brașov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are HAR & H SRL?
Activitatea principală a firmei HAR & H SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 58 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată HAR & H SRL?
HAR & H SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 aprilie 2005, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma HAR & H SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 409). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are HAR & H SRL?
În 2025, HAR & H SRL a raportat o cifră de afaceri de 24 mil lei și un profit net de 5 mil lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este HAR & H SRL plătitoare de TVA?
Da. HAR & H SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2005. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.