Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare13 ani pe piață

HACTV CONSTRUCT SRL

CUI 32166690J18/420/2013

HIDROCENTRALEI, bl. 11, sc. 2, ap. 21, Municipiul Târgu Jiu, Gorj

În 2025: cifra de afaceri 254 mii lei, pierdere netă 172 mii lei, 1 angajați.

Despre HACTV CONSTRUCT SRL

HACTV CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 august 2013 cu numărul J18/420/2013 și codul unic de înregistrare (CUI) 32166690, cu sediul în Târgu Jiu, județul Gorj. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 254 mii lei (-89% față de 2024), o pierdere netă de 172 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 384 mii lei la 254 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 6 decembrie 2018 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
32166690
Nr. Registrul Comerțului
J18/420/2013
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
23 august 2013
EUID
ROONRC.J18/420/2013
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 06.12.2018

TVA la încasare
Da

din 01.02.2019

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu

reactivat 22.11.2018

Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
07.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Gorj

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
254 mii lei

-89% față de 2024

Pierdere netă
172 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
-172 mii lei
Datorii
304 mii lei
Active totale
144 mii lei
Marjă netă
-67,7%
Cifră / angajat
254 mii lei
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii mai mari decât activele (211%); cifra de afaceri a scăzut cu 89% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-1 mil01 mil2 mil3 mil2016: cifra de afaceri 171.682 lei; profit net 55.218 lei20162017: cifra de afaceri 285.705 lei; profit net 88.812 lei20172018: cifra de afaceri 286.274 lei; profit net 99.460 lei20182019: cifra de afaceri 334.863 lei; profit net 49.393 lei20192020: cifra de afaceri 285.804 lei; pierdere netă 83.521 lei20202021: cifra de afaceri 384.224 lei; profit net 43.878 lei20212022: cifra de afaceri 1.678.263 lei; profit net 1.294.777 lei20222023: cifra de afaceri 2.367.003 lei; profit net 1.904.429 lei20232024: cifra de afaceri 2.337.285 lei; profit net 1.785.683 lei20242025: cifra de afaceri 254.195 lei; pierdere netă 172.199 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă172 mii286 mii286 mii335 mii286 mii384 mii1,7 mil2,4 mil2,3 mil254 mii
Venituri totale172 mii286 mii286 mii373 mii393 mii385 mii1,7 mil2,4 mil2,3 mil259 mii
Cheltuieli totale113 mii194 mii184 mii320 mii473 mii338 mii426 mii468 mii483 mii425 mii
Profit / pierdere brută59 mii92 mii102 mii53 mii-80 mii48 mii1,3 mil1,9 mil1,9 mil-165 mii
Profit / pierdere netă55 mii89 mii99 mii49 mii-84 mii44 mii1,3 mil1,9 mil1,8 mil-172 mii
Număr mediu de angajați1122222111
Active imobilizate69 mii52 mii30 mii198 mii439 mii361 mii724 mii506 mii290 mii118 mii
Active circulante64 mii106 mii228 mii266 mii260 mii565 mii2,2 mil1,6 mil2,2 mil25 mii
creanțe12 mii1.80039 mii23 mii32 mii425 mii2 mil1 mil2,2 mil19 mii
casa și conturi la bănci52 mii105 mii189 mii243 mii229 mii140 mii183 mii584 mii32 mii5.610
Cheltuieli în avans—————639———912
Datorii77 mii14 mii119 mii276 mii594 mii778 mii1,6 mil225 mii733 mii304 mii
Venituri în avans—————————12 mii
Capitaluri proprii55 mii144 mii138 mii188 mii104 mii148 mii1,3 mil1,9 mil1,8 mil-172 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 66 din 155 în județul Gorj și locul 7.950 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.

Firme similare din județul Gorj

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Întrebări frecvente despre HACTV CONSTRUCT SRL

Care este CUI-ul firmei HACTV CONSTRUCT SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei HACTV CONSTRUCT SRL este 32166690, iar codul de TVA este RO32166690. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J18/420/2013, iar codul EUID este ROONRC.J18/420/2013.

Unde are sediul HACTV CONSTRUCT SRL?

Sediul social al firmei HACTV CONSTRUCT SRL este în HIDROCENTRALEI, bl. 11, sc. 2, ap. 21, Municipiul Târgu Jiu, Gorj, județul Gorj, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are HACTV CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a firmei HACTV CONSTRUCT SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112.

Când a fost înființată HACTV CONSTRUCT SRL?

HACTV CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 august 2013, deci are 13 ani de activitate.

Cum pot contacta firma HACTV CONSTRUCT SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0767 *** 020). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are HACTV CONSTRUCT SRL?

În 2025, HACTV CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 254 mii lei și o pierdere netă de 172 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este HACTV CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da. HACTV CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 6 decembrie 2018 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.

Explorează