HACA 2002 SRL
B-dul TIMISOARA, bl. C6, sc. E, et. 8, ap. 177, București Sectorul 6, București
În 2025: cifra de afaceri 533 mii lei, pierdere netă 2.874 lei, 1 angajați.
Despre HACA 2002 SRL
HACA 2002 SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 septembrie 2002 cu numărul J40/9391/2002 și codul unic de înregistrare (CUI) 14899803, cu sediul în București Sector 6, municipiul București. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata nespecializat” (cod CAEN 4690). Firma are 24 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 533 mii lei (-15% față de 2024), o pierdere netă de 2.874 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 561 mii lei la 533 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2002 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 14899803
- Nr. Registrul Comerțului
- J40/9391/2002
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 25 septembrie 2002
- EUID
- ROONRC.J40/9391/2002
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.10.2002
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 533 mii lei
- Pierdere netă
- 2.874 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 60 mii lei
- Datorii
- 87 mii lei
- Active totale
- 147 mii lei
- Marjă netă
- -0,5%
- Cifră / angajat
- 533 mii lei
-15% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 498 mii | 515 mii | 577 mii | 614 mii | 604 mii | 561 mii | 585 mii | 587 mii | 625 mii | 533 mii |
| Venituri totale | 498 mii | 515 mii | 577 mii | 614 mii | 604 mii | 563 mii | 585 mii | 588 mii | 627 mii | 537 mii |
| Cheltuieli totale | 476 mii | 488 mii | 541 mii | 588 mii | 582 mii | 536 mii | 562 mii | 574 mii | 609 mii | 539 mii |
| Profit / pierdere brută | 22 mii | 27 mii | 36 mii | 26 mii | 22 mii | 27 mii | 23 mii | 14 mii | 18 mii | -2.181 |
| Profit / pierdere netă | 22 mii | 22 mii | 30 mii | 21 mii | 17 mii | 21 mii | 18 mii | 9.437 | 14 mii | -2.874 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 22 mii |
| Active circulante | 72 mii | 115 mii | 94 mii | 135 mii | 167 mii | 115 mii | 163 mii | 163 mii | 178 mii | 122 mii |
| din care stocuri | 32 mii | 37 mii | 45 mii | 41 mii | 45 mii | 44 mii | 48 mii | 50 mii | 53 mii | 53 mii |
| creanțe | 35 mii | 74 mii | 49 mii | 62 mii | 71 mii | 61 mii | 91 mii | 92 mii | 85 mii | 48 mii |
| casa și conturi la bănci | 5.038 | 3.607 | 673 | 409 | 830 | 323 | 3.059 | 305 | 1.851 | 4.688 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | 2.529 | 2.680 | 3.031 | 1.508 | 3.776 |
| Datorii | 53 mii | 90 mii | 48 mii | 75 mii | 90 mii | 82 mii | 118 mii | 115 mii | 117 mii | 87 mii |
| Capitaluri proprii | 19 mii | 25 mii | 46 mii | 60 mii | 77 mii | 35 mii | 48 mii | 50 mii | 62 mii | 60 mii |
| din care capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 882 din 1.449 în județul București și locul 3.572 din 6.117 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4690 – Comerț cu ridicata nespecializat.
Firme similare din județul București
- ROTARY MAX INVEST SRL · București Sector 2540 mii lei · 1 ang.
- URBAN INDUSTRIAL PROFESIONAL S.R.L. · București Sector 3529 mii lei · 1 ang.
- HEALTHY BIO NATURE S.R.L. · București Sector 3527 mii lei · 1 ang.
- DOM GLAMOUR SRL · București Sector 4526 mii lei · 1 ang.
- DEMAX IMPORT EXPORT S.R.L. · București Sector 2523 mii lei · 3 ang.
- SIALCO TRADING SRL · București Sector 1523 mii lei · 1 ang.
- SAV COM DEVELOPMENT S.R.L. · București Sector 4521 mii lei · 1 ang.
- LC FERONERIE PVC S.R.L. · București Sector 2520 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4690 – Comerț cu ridicata nespecializat
Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.
Întrebări frecvente despre HACA 2002 SRL
Care este CUI-ul firmei HACA 2002 SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei HACA 2002 SRL este 14899803, iar codul de TVA este RO14899803. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/9391/2002, iar codul EUID este ROONRC.J40/9391/2002.
Unde are sediul HACA 2002 SRL?
Sediul social al firmei HACA 2002 SRL este în B-dul TIMISOARA, bl. C6, sc. E, et. 8, ap. 177, București Sectorul 6, București, București Sector 6, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are HACA 2002 SRL?
Activitatea principală a firmei HACA 2002 SRL este „Comerț cu ridicata nespecializat”, cod CAEN 4690.
Când a fost înființată HACA 2002 SRL?
HACA 2002 SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 septembrie 2002, deci are 24 ani de activitate.
Cum pot contacta firma HACA 2002 SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru HACA 2002 SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 6 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are HACA 2002 SRL?
În 2025, HACA 2002 SRL a raportat o cifră de afaceri de 533 mii lei și o pierdere netă de 2.874 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este HACA 2002 SRL plătitoare de TVA?
Da. HACA 2002 SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2002 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.