GVM CONSTRUCT S.R.L.
Constantin Brâncoveanu, bl. B14, sc. 2, et. 7, ap. 50, București Sectorul 4, București
În 2025: cifra de afaceri 559 mii lei, profit net 115 mii lei, 1 angajați.
Despre GVM CONSTRUCT S.R.L.
GVM CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 octombrie 2023 cu numărul J2023020454400 și codul unic de înregistrare (CUI) 49029247, cu sediul în București Sector 4, municipiul București. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 2 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 559 mii lei (-15% față de 2024), un profit net de 115 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2023 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 80 mii lei la 559 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 23 octombrie 2025.
Date de identificare
- CUI
- 49029247
- Nr. Registrul Comerțului
- J2023020454400
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 30 octombrie 2023
- EUID
- ROONRC.J2023020454400
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 23.10.2025
reactivat 21.10.2025
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 4 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 559 mii lei
- Profit net
- 115 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 673 mii lei
- Datorii
- 79 mii lei
- Active totale
- 752 mii lei
- Marjă netă
- 20,6%
- Cifră / angajat
- 559 mii lei
-15% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 10% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 80 mii | 655 mii | 559 mii |
| Venituri totale | 80 mii | 655 mii | 559 mii |
| Cheltuieli totale | 15 mii | 147 mii | 422 mii |
| Profit / pierdere brută | 65 mii | 509 mii | 137 mii |
| Profit / pierdere netă | 64 mii | 494 mii | 115 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 |
| Active circulante | 80 mii | 578 mii | 752 mii |
| creanțe | 80 mii | 148 mii | 751 mii |
| casa și conturi la bănci | 200 | 430 mii | 645 |
| Datorii | 15 mii | 19 mii | 79 mii |
| Capitaluri proprii | 65 mii | 558 mii | 673 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1.564 din 2.888 în județul București și locul 8.475 din 19.578 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul București
- VOG PROPERTIES S.R.L. · București Sector 4559 mii lei · 2 ang.
- ANA CONSTRUCT INSTAL PERFECT SRL · București Sector 6559 mii lei · 2 ang.
- CONCEPT FINISAJE 365 SRL · București Sector 3558 mii lei · 5 ang.
- MM PRODCOM '56 SRL · București Sector 6558 mii lei · 1 ang.
- DIAMOND EMPIRE S.R.L. · București Sector 4558 mii lei · 4 ang.
- ALX GYPSUM TOP SRL · București Sector 3558 mii lei · 3 ang.
- ALUMONT DEVELOPMENT SRL · București Sector 5557 mii lei · 4 ang.
- CRISOVCAT CONSTRUCT SRL · București Sector 2556 mii lei · 7 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
Întrebări frecvente despre GVM CONSTRUCT S.R.L.
Care este CUI-ul firmei GVM CONSTRUCT S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GVM CONSTRUCT S.R.L. este 49029247, iar codul de TVA este RO49029247. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2023020454400, iar codul EUID este ROONRC.J2023020454400.
Unde are sediul GVM CONSTRUCT S.R.L.?
Sediul social al firmei GVM CONSTRUCT S.R.L. este în Constantin Brâncoveanu, bl. B14, sc. 2, et. 7, ap. 50, București Sectorul 4, București, București Sector 4, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GVM CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală a firmei GVM CONSTRUCT S.R.L. este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 18 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată GVM CONSTRUCT S.R.L.?
GVM CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 30 octombrie 2023, deci are 2 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GVM CONSTRUCT S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0720 *** 157). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are GVM CONSTRUCT S.R.L.?
În 2025, GVM CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 559 mii lei și un profit net de 115 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GVM CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. GVM CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 23 octombrie 2025. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.