Sari la conținut
funcțiuneNeplătitor TVA14 ani pe piață

GUTUIUL DE AUR SRL

CUI 29581599J2012000114229

ION CREANGĂ, bl. H1, sc. B, et. 4, ap. 2, Municipiul Iași, Iași

În 2025: cifra de afaceri 0 lei, pierdere netă 15 mii lei, 0 angajați.

Despre GUTUIUL DE AUR SRL

GUTUIUL DE AUR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 ianuarie 2012 cu numărul J2012000114229 și codul unic de înregistrare (CUI) 29581599, cu sediul în Iași, județul Iași. Activitatea principală este „Activități de întreținere peisagistică” (cod CAEN 8130). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 0 lei, o pierdere netă de 15 mii lei și 0 angajați (număr mediu). Între 2017 și 2021, cifra de afaceri a crescut (de la 366 mii lei la 553 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Date de identificare

CUI
29581599
Nr. Registrul Comerțului
J2012000114229
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
24 ianuarie 2012
EUID
ROONRC.J2012000114229
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
03.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
0 lei
Pierdere netă
15 mii lei
Angajați (medie)
0
Capitaluri proprii
81 mii lei
Datorii
109 mii lei
Active totale
190 mii lei
Risc mediu

Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani; fără venituri raportate în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii600 mii800 mii2016: cifra de afaceri 438.987 lei; profit net 88.082 lei20162017: cifra de afaceri 366.207 lei; profit net 90.664 lei20172018: cifra de afaceri 345.629 lei; profit net 4.243 lei20182019: cifra de afaceri 435.715 lei; profit net 6.003 lei20192020: cifra de afaceri 646.126 lei; profit net 38.744 lei20202021: cifra de afaceri 553.417 lei; profit net 77.931 lei20212023: cifra de afaceri 0 lei; pierdere netă 72.758 lei20232024: cifra de afaceri 0 lei; pierdere netă 24.410 lei20242025: cifra de afaceri 0 lei; pierdere netă 15.268 lei2025
Indicator (lei)201620172018201920202021202320242025
Cifra de afaceri netă439 mii366 mii346 mii436 mii646 mii553 mii000
Venituri totale439 mii373 mii347 mii436 mii648 mii560 mii000
Cheltuieli totale346 mii278 mii339 mii425 mii603 mii478 mii73 mii24 mii15 mii
Profit / pierdere brută93 mii94 mii7.69910 mii44 mii82 mii-73 mii-24 mii-15 mii
Profit / pierdere netă88 mii91 mii4.2436.00339 mii78 mii-73 mii-24 mii-15 mii
Număr mediu de angajați434554210
Active imobilizate6.7815.6344.9634.9638.0136.8515.4914.2014.201
Active circulante344 mii464 mii514 mii512 mii585 mii500 mii234 mii216 mii186 mii
din care stocuri12 mii62 mii24 mii85 mii82 mii106 mii5.7765.9605.960
creanțe329 mii398 mii485 mii394 mii502 mii355 mii204 mii204 mii180 mii
casa și conturi la bănci3.0853.5905.11133 mii1.69839 mii24 mii6.0971
Datorii102 mii130 mii175 mii213 mii251 mii86 mii107 mii113 mii109 mii
Capitaluri proprii249 mii340 mii344 mii303 mii342 mii420 mii132 mii107 mii81 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Firme similare din județul Iași

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 8130 – Activități de întreținere peisagistică

  • 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului
  • 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
  • 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2561 Tratarea și acoperirea metalelor
  • 3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.
  • 3600 Captarea, tratarea și distribuția apei
  • 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
  • 3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate
  • 3900 Activități și servicii de decontaminare
  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
  • 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7410 Activități de design specializat
  • 8130 Activități de întreținere peisagistică
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
  • 9524 Repararea mobilei și a furniturilor casnice

Întrebări frecvente despre GUTUIUL DE AUR SRL

Care este CUI-ul firmei GUTUIUL DE AUR SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GUTUIUL DE AUR SRL este 29581599. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012000114229, iar codul EUID este ROONRC.J2012000114229.

Unde are sediul GUTUIUL DE AUR SRL?

Sediul social al firmei GUTUIUL DE AUR SRL este în ION CREANGĂ, bl. H1, sc. B, et. 4, ap. 2, Municipiul Iași, Iași, județul Iași, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are GUTUIUL DE AUR SRL?

Activitatea principală a firmei GUTUIUL DE AUR SRL este „Activități de întreținere peisagistică”, cod CAEN 8130. În Registrul Comerțului are autorizate în total 36 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată GUTUIUL DE AUR SRL?

GUTUIUL DE AUR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 ianuarie 2012, deci are 14 ani de activitate.

Cum pot contacta firma GUTUIUL DE AUR SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 216). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are GUTUIUL DE AUR SRL?

În 2025, GUTUIUL DE AUR SRL a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și o pierdere netă de 15 mii lei, cu 0 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este GUTUIUL DE AUR SRL plătitoare de TVA?

Nu. Potrivit ANAF, GUTUIUL DE AUR SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.

Explorează