GROUP ELEPAS SRL
Sat Bădeana, Comuna Tutova, Vaslui
În 2025: cifra de afaceri 270 mii lei, profit net 1.608 lei, 2 angajați.
Despre GROUP ELEPAS SRL
GROUP ELEPAS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 martie 2008 cu numărul J2008000270373 și codul unic de înregistrare (CUI) 23610610, cu sediul în Bădeana (com. Tutova), județul Vaslui. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor” (cod CAEN 4211). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 270 mii lei (-46% față de 2024), un profit net de 1.608 lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,6 mil lei la 270 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2008 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 23610610
- Nr. Registrul Comerțului
- J2008000270373
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 28 martie 2008
- EUID
- ROONRC.J2008000270373
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 02.10.2026
din 01.04.2008
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Bârlad
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 270 mii lei
- Profit net
- 1.608 lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 1 mil lei
- Datorii
- 502 mii lei
- Active totale
- 1,5 mil lei
- Marjă netă
- 0,6%
- Cifră / angajat
- 135 mii lei
-46% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 46% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 650 mii | 440 mii | 991 mii | 842 mii | 1,5 mil | 1,6 mil | 428 mii | 420 mii | 499 mii | 270 mii |
| Venituri totale | 650 mii | 440 mii | 992 mii | 850 mii | 1,5 mil | 1,6 mil | 502 mii | 430 mii | 512 mii | 272 mii |
| Cheltuieli totale | 224 mii | 313 mii | 441 mii | 448 mii | 604 mii | 1 mil | 408 mii | 509 mii | 535 mii | 270 mii |
| Profit / pierdere brută | 426 mii | 127 mii | 551 mii | 402 mii | 876 mii | 571 mii | 94 mii | -79 mii | -23 mii | 1.907 |
| Profit / pierdere netă | 395 mii | 121 mii | 541 mii | 394 mii | 865 mii | 557 mii | 90 mii | -83 mii | -27 mii | 1.608 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 4 | 4 | 3 | 4 | 4 | 4 | 4 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 110 mii | 121 mii | 102 mii | 76 mii | 341 mii | 327 mii | 270 mii | 155 mii | 98 mii | 196 mii |
| Active circulante | 755 mii | 900 mii | 1,6 mil | 950 mii | 1,6 mil | 1,8 mil | 1,8 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,4 mil |
| din care stocuri | 12 mii | 31 mii | 48 mii | 49 mii | 59 mii | 29 mii | 264 mii | 39 mii | 72 mii | 118 mii |
| creanțe | 353 mii | 419 mii | 46 mii | 146 mii | 557 mii | 1,2 mil | 506 mii | 689 mii | 944 mii | 1 mil |
| casa și conturi la bănci | 391 mii | 450 mii | 1,5 mil | 755 mii | 1 mil | 650 mii | 1,1 mil | 615 mii | 397 mii | 214 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 69 | — | 3.954 | — | — | — | — |
| Datorii | 433 mii | 468 mii | 1,2 mil | 76 mii | 176 mii | 345 mii | 717 mii | 425 mii | 466 mii | 502 mii |
| Capitaluri proprii | 432 mii | 553 mii | 557 mii | 950 mii | 1,8 mil | 1,8 mil | 1,4 mil | 1,1 mil | 1 mil | 1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 14 din 23 în județul Vaslui și locul 1.453 din 1.950 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4211 – Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor.
Firme similare din județul Vaslui
- TOM EST CONSTRUCT SRL · Vaslui422 mii lei · 4 ang.
- SON-MAX SRL · Vaslui295 mii lei · 2 ang.
- INFRASTRUCTURĂ RUTIERĂ SMART S.R.L. · Ivești220 mii lei · 1 ang.
- SPIDI CONSTRUCT S.R.L. · Viișoara185 mii lei · 4 ang.
- COSTA GRAFIC S.R.L. · Ivești182 mii lei · 1 ang.
- NOTEB CONS S.R.L. · Simila (com. Zorleni)129 mii lei · 1 ang.
- CRYSVASANDRY S.R.L. · Viișoara106 mii lei · 2 ang.
- SERVPRO CONSTRUCT S.R.L. · Bârlad91 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
6 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 1356/189/202520.02.2025
validare poprire
Judecătoria Barlad · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 8927/189/202424.10.2024
Cerere în anulare ordonanţa de plata
Judecătoria Barlad · Fond · Civil · calitate: Creditor
- 8273/189/202401.10.2024
pretenţii Pentru anulare cerere
Judecătoria Barlad · Fond · Civil · calitate: Reclamant
- 3850/189/202408.05.2024
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Barlad · Fond · Civil · calitate: Creditor
- 3851/189/202408.05.2024
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Barlad · Fond · Civil · calitate: Creditor
- 1576/93/202322.06.2023
deschiderea procedurii la cererea creditorului
Tribunalul Ilfov · Fond · Faliment · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4211 – Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 3821 Recuperarea materialelor reciclabile
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5210 Depozitări
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Întrebări frecvente despre GROUP ELEPAS SRL
Care este CUI-ul firmei GROUP ELEPAS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GROUP ELEPAS SRL este 23610610, iar codul de TVA este RO23610610. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2008000270373, iar codul EUID este ROONRC.J2008000270373.
Unde are sediul GROUP ELEPAS SRL?
Sediul social al firmei GROUP ELEPAS SRL este în Sat Bădeana, Comuna Tutova, Vaslui, Bădeana (com. Tutova), județul Vaslui, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GROUP ELEPAS SRL?
Activitatea principală a firmei GROUP ELEPAS SRL este „Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor”, cod CAEN 4211. În Registrul Comerțului are autorizate în total 23 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată GROUP ELEPAS SRL?
GROUP ELEPAS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 martie 2008, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GROUP ELEPAS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0762 *** 372). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are GROUP ELEPAS SRL?
În 2025, GROUP ELEPAS SRL a raportat o cifră de afaceri de 270 mii lei și un profit net de 1.608 lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GROUP ELEPAS SRL plătitoare de TVA?
Da. GROUP ELEPAS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2008 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.