GREEN TECH SRL
Străpungere Silvestru, bl. CL 10, Municipiul Iași, Iași
În 2025: cifra de afaceri 4,2 mil lei, profit net 423 mii lei, 3 angajați.
Despre GREEN TECH SRL
GREEN TECH SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 februarie 2011 cu numărul J22/222/2011 și codul unic de înregistrare (CUI) 15766260, cu sediul în Iași, județul Iași. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule” (cod CAEN 4532). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4,2 mil lei (-9% față de 2024), un profit net de 423 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 3,3 mil lei la 4,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2008.
Date de identificare
- CUI
- 15766260
- Nr. Registrul Comerțului
- J22/222/2011
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 09 februarie 2011
- EUID
- ROONRC.J22/222/2011
- Cod poștal
- 700004
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.02.2008
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 4,2 mil lei
- Profit net
- 423 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 485 mii lei
- Datorii
- 1,6 mil lei
- Active totale
- 2,1 mil lei
- Marjă netă
- 10,2%
- Cifră / angajat
- 1,4 mil lei
-9% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 77% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2,1 mil | 2,4 mil | 2,4 mil | 2,6 mil | 2,5 mil | 3,3 mil | 3,6 mil | 4,3 mil | 4,6 mil | 4,2 mil |
| Venituri totale | 2,1 mil | 2,4 mil | 2,4 mil | 2,7 mil | 2,6 mil | 3,4 mil | 3,8 mil | 4,5 mil | 4,8 mil | 4,4 mil |
| Cheltuieli totale | 1,9 mil | 2,2 mil | 2,2 mil | 2,4 mil | 2,4 mil | 3 mil | 3,4 mil | 4 mil | 4,3 mil | 3,9 mil |
| Profit / pierdere brută | 143 mii | 189 mii | 223 mii | 314 mii | 241 mii | 338 mii | 359 mii | 521 mii | 460 mii | 494 mii |
| Profit / pierdere netă | 120 mii | 164 mii | 199 mii | 286 mii | 218 mii | 309 mii | 327 mii | 465 mii | 398 mii | 423 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 332 mii | 322 mii | 311 mii | 301 mii | 290 mii | 284 mii | 273 mii | 265 mii | 313 mii | 404 mii |
| Active circulante | 217 mii | 412 mii | 423 mii | 644 mii | 749 mii | 991 mii | 1,5 mil | 1,9 mil | 2,1 mil | 1,7 mil |
| din care stocuri | 108 mii | 242 mii | 160 mii | 126 mii | 95 mii | 118 mii | 162 mii | 214 mii | 250 mii | 211 mii |
| creanțe | 59 mii | 86 mii | 98 mii | 136 mii | 95 mii | 155 mii | 117 mii | 279 mii | 130 mii | 186 mii |
| casa și conturi la bănci | 49 mii | 84 mii | 165 mii | 382 mii | 559 mii | 718 mii | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,7 mil | 1,3 mil |
| Datorii | 428 mii | 568 mii | 370 mii | 294 mii | 297 mii | 292 mii | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,8 mil | 1,6 mil |
| Capitaluri proprii | 121 mii | 165 mii | 364 mii | 650 mii | 742 mii | 983 mii | 329 mii | 885 mii | 542 mii | 485 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 45 în județul Iași și locul 51 din 1.770 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4532 – Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule.
Firme similare din județul Iași
- AUTO ELIT MOLDOVA SRL · Iași5,3 mil lei · 6 ang.
- AGN MOTORS SERVICE SRL · Chicerea (com. Tomești)2,8 mil lei · 16 ang.
- DAS AUTO SERVICE SRL · Iași1,4 mil lei · 2 ang.
- UPDEZ MARKET S.R.L. · Vișan (com. Bârnova)1,2 mil lei · 2 ang.
- FANY GABY AUTO SRL · Tomești1,2 mil lei · 5 ang.
- AUTO ELEMENT S.R.L. · Iași1,1 mil lei · 1 ang.
- UPDEZ MARKET AUTOHOUSE S.R.L. · Vișan (com. Bârnova)961 mii lei · 0 ang.
- OVITIRES SRL · Stolniceni-Prăjescu931 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 65 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 640/121/2025/a512.10.2026
antrenare raspundere
Tribunalul Galati · Fond · Faliment · calitate: Reclamant
- 41279/3/202601.10.2026
reexaminare taxe de timbru dosar nr. 33988/3/2022
Tribunalul Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Petent
- 5389/330/202529.09.2026
evacuare art. 1033 CPC ş.u.
Tribunalul Ialomita · Apel · Civil · calitate: Intimat Reclamant
- 24176/303/202623.09.2026
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Sectorul 6 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Debitor
- 36605/3/202603.09.2026
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Tribunalul Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Debitor
- 31403/300/202624.08.2026
cerere de valoare redusă
Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 27138/3/202602.07.2026
Plângere împotriva rezoluţiei directorului ORC
Tribunalul Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Petent
- 20999/299/202627.04.2026
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u. 157240,25 LEI + 6362,66 LEI + 302,50 LEI
Judecătoria Sectorul 1 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Debitor
- 5171/228/202514.04.2026
pretenţii
Tribunalul Braila · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Intimat
- 3255/93/202517.03.2026
pretenţii
Judecătoria Buftea · Fond · Civil · calitate: Reclamant
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4532 – Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
- 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
- 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
Întrebări frecvente despre GREEN TECH SRL
Care este CUI-ul firmei GREEN TECH SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GREEN TECH SRL este 15766260, iar codul de TVA este RO15766260. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J22/222/2011, iar codul EUID este ROONRC.J22/222/2011.
Unde are sediul GREEN TECH SRL?
Sediul social al firmei GREEN TECH SRL este în Străpungere Silvestru, bl. CL 10, Municipiul Iași, Iași, județul Iași, cod poștal 700004, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GREEN TECH SRL?
Activitatea principală a firmei GREEN TECH SRL este „Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule”, cod CAEN 4532. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată GREEN TECH SRL?
GREEN TECH SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 februarie 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GREEN TECH SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru GREEN TECH SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Iași sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are GREEN TECH SRL?
În 2025, GREEN TECH SRL a raportat o cifră de afaceri de 4,2 mil lei și un profit net de 423 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GREEN TECH SRL plătitoare de TVA?
Da. GREEN TECH SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2008. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.