GRAND SELECT SRL
Piersicului, et. 2, Sat Fundeni, Comuna Dobroești, Ilfov
În 2025: cifra de afaceri 133 mii lei, pierdere netă 59 mii lei, 1 angajați.
Despre GRAND SELECT SRL
GRAND SELECT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 septembrie 2011 cu numărul J2011002407236 și codul unic de înregistrare (CUI) 29102939, cu sediul în Fundeni (com. Dobroești), județul Ilfov. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei” (cod CAEN 4642). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 133 mii lei (-19% față de 2024), o pierdere netă de 59 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 239 mii lei la 133 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 29102939
- Nr. Registrul Comerțului
- J2011002407236
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 14 septembrie 2011
- EUID
- ROONRC.J2011002407236
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 08.10.2026
reactivat 07.09.2017
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Ilfov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 133 mii lei
- Pierdere netă
- 59 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 55 mii lei
- Datorii
- 44 mii lei
- Active totale
- 99 mii lei
- Marjă netă
- -44,6%
- Cifră / angajat
- 133 mii lei
-19% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 176 mii | 186 mii | 185 mii | 176 mii | 76 mii | 239 mii | 202 mii | 234 mii | 164 mii | 133 mii |
| Venituri totale | 176 mii | 186 mii | 185 mii | 176 mii | 78 mii | 239 mii | 202 mii | 234 mii | 164 mii | 133 mii |
| Cheltuieli totale | 117 mii | 174 mii | 203 mii | 187 mii | 121 mii | 164 mii | 145 mii | 203 mii | 206 mii | 191 mii |
| Profit / pierdere brută | 59 mii | 12 mii | -18 mii | -11 mii | -42 mii | 75 mii | 57 mii | 30 mii | -42 mii | -58 mii |
| Profit / pierdere netă | 55 mii | 10 mii | -20 mii | -13 mii | -43 mii | 72 mii | 55 mii | 28 mii | -44 mii | -59 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active circulante | 141 mii | 102 mii | 80 mii | 107 mii | 102 mii | 97 mii | 151 mii | 179 mii | 116 mii | 97 mii |
| din care stocuri | 62 mii | 73 mii | 70 mii | 101 mii | 85 mii | 65 mii | 73 mii | 97 mii | 84 mii | 76 mii |
| creanțe | — | — | — | — | 10 mii | — | — | 13 mii | — | — |
| casa și conturi la bănci | 79 mii | 29 mii | 9.583 | 6.460 | 6.173 | 32 mii | 78 mii | 69 mii | 32 mii | 21 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 1.329 | 1.333 | 1.368 | 1.507 | 1.417 | 2.005 | 2.784 | 1.965 | 2.153 |
| Datorii | 2.743 | 55 mii | 2.451 | 42 mii | 80 mii | 3.413 | 2.843 | 3.729 | 4.050 | 44 mii |
| Capitaluri proprii | 138 mii | 49 mii | 79 mii | 66 mii | 23 mii | 95 mii | 150 mii | 178 mii | 114 mii | 55 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 332 din 445 în județul Ilfov și locul 1.409 din 1.957 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4642 – Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei.
Firme similare din județul Ilfov
- LAN STAR FASHION SRL · Ștefăneștii De Jos142 mii lei · 1 ang.
- ELIXIR ACTIV S.R.L. · Pantelimon141 mii lei · 1 ang.
- CUIHUA NICE CLOTHES S.R.L. · Moara Vlăsiei140 mii lei · 0 ang.
- DABAS RAPID S.R.L. · Afumați136 mii lei · 1 ang.
- JIANGHAI INTER TRADE SRL · Crețuleasca (com. Ștefăneștii De Jos)136 mii lei · 1 ang.
- SAIDER FASHION S.R.L. · Fundeni (com. Dobroești)134 mii lei · 1 ang.
- MADIMAR COLECTION S.R.L. · Voluntari131 mii lei · 2 ang.
- NEWGOLD FASHION S.R.L. · Moara Domnească (com. Găneasa)128 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4642 – Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
- 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
Întrebări frecvente despre GRAND SELECT SRL
Care este CUI-ul firmei GRAND SELECT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GRAND SELECT SRL este 29102939. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011002407236, iar codul EUID este ROONRC.J2011002407236.
Unde are sediul GRAND SELECT SRL?
Sediul social al firmei GRAND SELECT SRL este în Piersicului, et. 2, Sat Fundeni, Comuna Dobroești, Ilfov, Fundeni (com. Dobroești), județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GRAND SELECT SRL?
Activitatea principală a firmei GRAND SELECT SRL este „Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei”, cod CAEN 4642. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată GRAND SELECT SRL?
GRAND SELECT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 septembrie 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GRAND SELECT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru GRAND SELECT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Fundeni (com. Dobroești) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are GRAND SELECT SRL?
În 2025, GRAND SELECT SRL a raportat o cifră de afaceri de 133 mii lei și o pierdere netă de 59 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GRAND SELECT SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, GRAND SELECT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.