GRALMI CONSULTING SRL
Sat Cerneteaz, Comuna Giarmata, Timiș
În 2025: cifra de afaceri 303 mii lei, profit net 110 mii lei, 2 angajați.
Despre GRALMI CONSULTING SRL
GRALMI CONSULTING SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 aprilie 2011 cu numărul J35/904/2011 și codul unic de înregistrare (CUI) 28371238, cu sediul în Cerneteaz (com. Giarmata), județul Timiș. Activitatea principală este „Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.” (cod CAEN 7490). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 303 mii lei (+1% față de 2024), un profit net de 110 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 295 mii lei la 303 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 28371238
- Nr. Registrul Comerțului
- J35/904/2011
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 19 aprilie 2011
- EUID
- ROONRC.J35/904/2011
- Cod poștal
- 307211
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 303 mii lei
- Profit net
- 110 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 110 mii lei
- Datorii
- 7.705 lei
- Active totale
- 118 mii lei
- Marjă netă
- 36,3%
- Cifră / angajat
- 151 mii lei
+1% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 7% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 194 mii | 212 mii | 230 mii | 252 mii | 271 mii | 295 mii | 287 mii | 257 mii | 299 mii | 303 mii |
| Venituri totale | 194 mii | 212 mii | 230 mii | 252 mii | 271 mii | 296 mii | 287 mii | 257 mii | 299 mii | 303 mii |
| Cheltuieli totale | 49 mii | 69 mii | 115 mii | 101 mii | 85 mii | 104 mii | 88 mii | 132 mii | 160 mii | 189 mii |
| Profit / pierdere brută | 145 mii | 143 mii | 115 mii | 151 mii | 186 mii | 192 mii | 198 mii | 126 mii | 139 mii | 115 mii |
| Profit / pierdere netă | 141 mii | 141 mii | 113 mii | 149 mii | 184 mii | 189 mii | 196 mii | 123 mii | 135 mii | 110 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 11 mii | 9.667 | 8.103 | 12 mii | 8.573 | 4.622 | 166 mii | 122 mii | 78 mii | 34 mii |
| Active circulante | 253 mii | 177 mii | 234 mii | 379 mii | 535 mii | 487 mii | 282 mii | 31 mii | 64 mii | 84 mii |
| creanțe | 121 mii | 136 mii | 219 mii | 346 mii | 479 mii | 404 mii | 258 mii | 6.883 | 20 mii | 21 mii |
| casa și conturi la bănci | 131 mii | 41 mii | 14 mii | 32 mii | 56 mii | 83 mii | 24 mii | 24 mii | 44 mii | 63 mii |
| Datorii | 2.199 | 3.938 | 6.398 | 6.577 | 5.838 | 4.439 | 5.672 | 30 mii | 7.120 | 7.705 |
| Capitaluri proprii | 262 mii | 183 mii | 235 mii | 384 mii | 538 mii | 487 mii | 442 mii | 123 mii | 135 mii | 110 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 32 din 134 în județul Timiș și locul 449 din 1.795 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7490 – Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a..
Firme similare din județul Timiș
- SSM ZONE RO S.R.L. · Timișoara322 mii lei · 3 ang.
- CLEANING GUIDE SRL · Săcălaz321 mii lei · 1 ang.
- AM SAFETY SOLUTIONS SRL · Timișoara320 mii lei · 1 ang.
- VESCAN ENTERPRISES S.R.L. · Lugoj308 mii lei · 2 ang.
- PATRIS-PROT SRL · Remetea Mare301 mii lei · 2 ang.
- M.A.N. HOUSE AND BUILDING S.R.L. · Timișoara300 mii lei · 1 ang.
- VAMOS & PARTNERS SRL · Timișoara286 mii lei · 0 ang.
- OBIECTIV SSM SRL · Timișoara282 mii lei · 3 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7490 – Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
Întrebări frecvente despre GRALMI CONSULTING SRL
Care este CUI-ul firmei GRALMI CONSULTING SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GRALMI CONSULTING SRL este 28371238. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J35/904/2011, iar codul EUID este ROONRC.J35/904/2011.
Unde are sediul GRALMI CONSULTING SRL?
Sediul social al firmei GRALMI CONSULTING SRL este în Sat Cerneteaz, Comuna Giarmata, Timiș, Cerneteaz (com. Giarmata), județul Timiș, cod poștal 307211, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GRALMI CONSULTING SRL?
Activitatea principală a firmei GRALMI CONSULTING SRL este „Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.”, cod CAEN 7490.
Când a fost înființată GRALMI CONSULTING SRL?
GRALMI CONSULTING SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 aprilie 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GRALMI CONSULTING SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 922). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are GRALMI CONSULTING SRL?
În 2025, GRALMI CONSULTING SRL a raportat o cifră de afaceri de 303 mii lei și un profit net de 110 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GRALMI CONSULTING SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, GRALMI CONSULTING SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.