GRAFIC TENDS S.R.L.
EDEREI, Sat Tamași, Comuna Corbeanca, Ilfov
În 2025: cifra de afaceri 9,5 mil lei, profit net 5,8 mil lei, 4 angajați.
Despre GRAFIC TENDS S.R.L.
GRAFIC TENDS S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 ianuarie 2018 cu numărul J2018000031234 și codul unic de înregistrare (CUI) 16512643, cu sediul în Tamași (com. Corbeanca), județul Ilfov. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 8 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 9,5 mil lei (+51% față de 2024), un profit net de 5,8 mil lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 3,8 mil lei la 9,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 14 iunie 2004.
Date de identificare
- CUI
- 16512643
- Nr. Registrul Comerțului
- J2018000031234
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 ianuarie 2018
- EUID
- ROONRC.J2018000031234
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 02.10.2026
din 14.06.2004
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Buftea
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 9,5 mil lei
- Profit net
- 5,8 mil lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 5,8 mil lei
- Datorii
- 2,1 mil lei
- Active totale
- 7,9 mil lei
- Marjă netă
- 61,4%
- Cifră / angajat
- 2,4 mil lei
+51% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 26% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 619 mii | 948 mii | 1,7 mil | 3,3 mil | 3,7 mil | 3,8 mil | 4,4 mil | 6,3 mil | 6,2 mil | 9,5 mil |
| Venituri totale | 627 mii | 948 mii | 1,7 mil | 3,3 mil | 3,7 mil | 3,8 mil | 4,4 mil | 6,3 mil | 6,3 mil | 9,5 mil |
| Cheltuieli totale | 215 mii | 252 mii | 634 mii | 1 mil | 1,3 mil | 1 mil | 1,4 mil | 2,1 mil | 3,4 mil | 2,6 mil |
| Profit / pierdere brută | 412 mii | 696 mii | 1,1 mil | 2,3 mil | 2,3 mil | 2,8 mil | 2,9 mil | 4,3 mil | 2,9 mil | 6,9 mil |
| Profit / pierdere netă | 378 mii | 686 mii | 1,1 mil | 2,2 mil | 2,3 mil | 2,7 mil | 2,9 mil | 3,6 mil | 2,5 mil | 5,8 mil |
| Număr mediu de angajați | 2 | 3 | 2 | 2 | 2 | 3 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| Active imobilizate | 43 mii | 48 mii | 189 mii | 93 mii | 47 mii | 261 mii | 235 mii | 213 mii | 103 mii | 1,4 mil |
| Active circulante | 476 mii | 700 mii | 1 mil | 2,4 mil | 2,8 mil | 3,7 mil | 3,7 mil | 7,9 mil | 4,2 mil | 6,5 mil |
| creanțe | 163 mii | 269 mii | 532 mii | 1,9 mil | 1 mil | 2 mil | 2,8 mil | 3 mil | 640 mii | 6,2 mil |
| casa și conturi la bănci | 312 mii | 431 mii | 472 mii | 507 mii | 1,7 mil | 1,7 mil | 895 mii | 4,8 mil | 3,6 mil | 310 mii |
| Cheltuieli în avans | 0 | 0 | 0 | 44 mii | 7.885 | 8.000 | 7.885 | 7.885 | 0 | 0 |
| Datorii | 139 mii | 59 mii | 103 mii | 330 mii | 328 mii | 965 mii | 1 mil | 3,6 mil | 691 mii | 2,1 mil |
| Venituri în avans | 0 | 0 | 0 | 0 | 50 mii | 50 mii | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Capitaluri proprii | 379 mii | 688 mii | 1,1 mil | 2,2 mil | 2,5 mil | 2,9 mil | 2,9 mil | 4,5 mil | 3,6 mil | 5,8 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 17 din 771 în județul Ilfov și locul 322 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul Ilfov
- PERFECT CONSULT EUROPE SRL · Măgurele10,5 mil lei · 9 ang.
- TEHNO-CONSULTING SOLUTION SRL · Pantelimon10,1 mil lei · 15 ang.
- ACS RENEWABLES S.R.L. · Ștefăneștii De Jos9,4 mil lei · 1 ang.
- S.A.B. AEROSPACE S.R.L. · Mogoșoaia8,9 mil lei · 7 ang.
- ARGES WWT CONCEPT S.R.L. · Chitila8,6 mil lei · 19 ang.
- IKEN CONSTRUCT MANAGEMENT S.R.L. · Popești Leordeni8,5 mil lei · 18 ang.
- TAKENAKA EUROPE GMBH GERMANIA SUCURSALA ROMANIA · Otopeni7,8 mil lei · 9 ang.
- HITECH RESEARCH S.R.L. · Voluntari7,8 mil lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 02.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 1813 Servicii pregătitoare pentru pretipărire
- 5819 Alte activități de editare
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Întrebări frecvente despre GRAFIC TENDS S.R.L.
Care este CUI-ul firmei GRAFIC TENDS S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GRAFIC TENDS S.R.L. este 16512643, iar codul de TVA este RO16512643. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2018000031234, iar codul EUID este ROONRC.J2018000031234.
Unde are sediul GRAFIC TENDS S.R.L.?
Sediul social al firmei GRAFIC TENDS S.R.L. este în EDEREI, Sat Tamași, Comuna Corbeanca, Ilfov, Tamași (com. Corbeanca), județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GRAFIC TENDS S.R.L.?
Activitatea principală a firmei GRAFIC TENDS S.R.L. este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată GRAFIC TENDS S.R.L.?
GRAFIC TENDS S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 ianuarie 2018, deci are 8 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GRAFIC TENDS S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru GRAFIC TENDS S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Tamași (com. Corbeanca) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are GRAFIC TENDS S.R.L.?
În 2025, GRAFIC TENDS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 9,5 mil lei și un profit net de 5,8 mil lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GRAFIC TENDS S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. GRAFIC TENDS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 14 iunie 2004. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.