GOOD WAY SRL
ALEXANDRU IOAN CUZA, bl. 8D, Municipiul Craiova, Dolj
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 4,3 mil lei, profit net 228 mii lei, 3 angajați.
Despre GOOD WAY SRL
GOOD WAY SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 februarie 2015 cu numărul J2015000259165 și codul unic de înregistrare (CUI) 34105346, cu sediul în Craiova, județul Dolj. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente” (cod CAEN 4637). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4,3 mil lei (+6% față de 2024), un profit net de 228 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,8 mil lei la 4,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 17 aprilie 2019.
Date de identificare
- CUI
- 34105346
- Nr. Registrul Comerțului
- J2015000259165
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 februarie 2015
- EUID
- ROONRC.J2015000259165
- Cod poștal
- 200396
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 17.04.2019
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Dolj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 4,3 mil lei
- Profit net
- 228 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 219 mii lei
- Datorii
- 1,3 mil lei
- Active totale
- 1,6 mil lei
- Marjă netă
- 5,3%
- Cifră / angajat
- 1,4 mil lei
+6% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 85% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 212 mii | — | — | 460 mii | 869 mii | 1,8 mil | 3 mil | 3,3 mil | 4 mil | 4,3 mil |
| Venituri totale | 291 mii | 19 mii | 18 mii | 482 mii | 890 mii | 1,8 mil | 3 mil | 3,3 mil | 4,1 mil | 4,3 mil |
| Cheltuieli totale | 376 mii | 58 mii | 24 mii | 438 mii | 786 mii | 1,7 mil | 2,8 mil | 2,8 mil | 3,6 mil | 4 mil |
| Profit / pierdere brută | -85 mii | -39 mii | -5.750 | 44 mii | 103 mii | 91 mii | 223 mii | 529 mii | 501 mii | 312 mii |
| Profit / pierdere netă | -87 mii | -39 mii | -5.750 | 39 mii | 95 mii | 73 mii | 196 mii | 484 mii | 443 mii | 228 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 1 | 0 | 1 | 1 | 3 | 5 | 4 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 71 mii | 48 mii | 34 mii | 24 mii | 31 mii | 108 mii | 121 mii | 106 mii | 243 mii | 264 mii |
| Active circulante | 25 mii | 4.633 | 4.374 | 172 mii | 262 mii | 516 mii | 698 mii | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,3 mil |
| din care stocuri | 12 mii | 1.087 | — | 32 mii | 71 mii | 198 mii | 246 mii | 753 mii | 623 mii | 650 mii |
| creanțe | 7.415 | 1.500 | 1.500 | 51 mii | 74 mii | 89 mii | 209 mii | 297 mii | 267 mii | 322 mii |
| casa și conturi la bănci | 5.005 | 2.046 | 2.874 | 89 mii | 117 mii | 228 mii | 243 mii | 131 mii | 217 mii | 26 mii |
| Cheltuieli în avans | 13 mii | 1.831 | — | — | 16 mii | 11 mii | 5.175 | 522 | 4.130 | 6.294 |
| Datorii | 86 mii | 90 mii | 97 mii | 234 mii | 265 mii | 518 mii | 629 mii | 727 mii | 771 mii | 1,3 mil |
| Venituri în avans | 69 mii | 51 mii | 32 mii | 14 mii | — | — | — | — | 14 mii | 10 mii |
| Capitaluri proprii | -46 mii | -86 mii | -91 mii | -52 mii | 43 mii | 117 mii | 196 mii | 561 mii | 568 mii | 219 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 4 din 16 în județul Dolj și locul 89 din 438 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4637 – Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente.
Firme similare din județul Dolj
- OPTIMUS TELECOM SRL · Craiova5,6 mil lei · 12 ang.
- DECADENCE CAFE MILANO 1918 S.R.L. · Craiova4,5 mil lei · 14 ang.
- GIURY SRL · Goicea3,2 mil lei · 5 ang.
- YNOTIRAM CAFFE SRL · Craiova2,2 mil lei · 3 ang.
- NIROS JUNIOR SRL · Craiova1,8 mil lei · 5 ang.
- STRONG COFFEE SRL · Craiova1,8 mil lei · 3 ang.
- STORM COFFEE SHOP S.R.L. · Craiova824 mii lei · 3 ang.
- TAIFI CONSULTING SRL · Craiova808 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4637 – Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 5210 Depozitări
Întrebări frecvente despre GOOD WAY SRL
Care este CUI-ul firmei GOOD WAY SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GOOD WAY SRL este 34105346, iar codul de TVA este RO34105346. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2015000259165, iar codul EUID este ROONRC.J2015000259165.
Unde are sediul GOOD WAY SRL?
Sediul social al firmei GOOD WAY SRL este în ALEXANDRU IOAN CUZA, bl. 8D, Municipiul Craiova, Dolj, județul Dolj, cod poștal 200396, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GOOD WAY SRL?
Activitatea principală a firmei GOOD WAY SRL este „Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente”, cod CAEN 4637. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată GOOD WAY SRL?
GOOD WAY SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 februarie 2015, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GOOD WAY SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (7522 *** 220). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are GOOD WAY SRL?
În 2025, GOOD WAY SRL a raportat o cifră de afaceri de 4,3 mil lei și un profit net de 228 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GOOD WAY SRL plătitoare de TVA?
Da. GOOD WAY SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 17 aprilie 2019. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.