GODOR CONSTRUCT SRL
Str. ȘUMULEU, Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita
În 2025: cifra de afaceri 344 mii lei, profit net 32 mii lei, 1 angajați.
Despre GODOR CONSTRUCT SRL
GODOR CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 februarie 2010 cu numărul J19/38/2010 și codul unic de înregistrare (CUI) 26493077, cu sediul în Miercurea Ciuc, județul Harghita. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 16 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 344 mii lei (+72% față de 2024), un profit net de 32 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2019 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 133 mii lei la 344 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 15 februarie 2010 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 26493077
- Nr. Registrul Comerțului
- J19/38/2010
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 08 februarie 2010
- EUID
- ROONRC.J19/38/2010
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 15.02.2010
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Harghita
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 344 mii lei
- Profit net
- 32 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 167 mii lei
- Datorii
- 794 mii lei
- Active totale
- 961 mii lei
- Marjă netă
- 9,3%
- Cifră / angajat
- 344 mii lei
+72% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 83% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 47 mii | 50 mii | 143 mii | 133 mii | 451 mii | 203 mii | 200 mii | 344 mii |
| Venituri totale | 47 mii | 50 mii | 143 mii | 133 mii | 451 mii | 247 mii | 200 mii | 344 mii |
| Cheltuieli totale | 52 mii | 47 mii | 156 mii | 128 mii | 213 mii | 413 mii | 327 mii | 307 mii |
| Profit / pierdere brută | -5.184 | 2.731 | -13 mii | 5.226 | 238 mii | -165 mii | -127 mii | 38 mii |
| Profit / pierdere netă | -6.589 | 1.229 | -18 mii | 1.232 | 225 mii | -167 mii | -128 mii | 32 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | — | — | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | 114 mii | 88 mii | 64 mii | 483 mii | 679 mii | 594 mii | 682 mii |
| Active circulante | 66 mii | 83 mii | 97 mii | 125 mii | 48 mii | 299 mii | 345 mii | 279 mii |
| din care stocuri | — | 168 | — | — | 13 | 25 mii | 54 mii | 54 mii |
| creanțe | 14 mii | 17 mii | 13 mii | 25 mii | 34 mii | 97 mii | 56 mii | 103 mii |
| casa și conturi la bănci | 52 mii | 66 mii | 84 mii | 100 mii | 14 mii | 177 mii | 236 mii | 122 mii |
| Datorii | 59 mii | 188 mii | 194 mii | 196 mii | 313 mii | 714 mii | 804 mii | 794 mii |
| Capitaluri proprii | 7.304 | 8.533 | -8.981 | -7.748 | 218 mii | 263 mii | 135 mii | 167 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 156 din 268 în județul Harghita și locul 19.371 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Harghita
- PAVEL FAST TRANS S.R.L. · Tulgheș357 mii lei · 1 ang.
- AMA PRIME JUST S.R.L. · Tulgheș357 mii lei · 1 ang.
- KABO TRANS SRL · Zetea356 mii lei · 1 ang.
- AX-POP-DRIVE S.R.L. · Siculeni354 mii lei · 2 ang.
- RERAY DARIUS S.R.L. · Tulgheș351 mii lei · 1 ang.
- ANILCON SRL · Tamașu (com. Dealu)349 mii lei · 0 ang.
- ZOE SAME DAY S.R.L. · Capu Corbului (com. Corbu)348 mii lei · 2 ang.
- SANELI SRL · Joseni346 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5224 Manipulări
Întrebări frecvente despre GODOR CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei GODOR CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GODOR CONSTRUCT SRL este 26493077, iar codul de TVA este RO26493077. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J19/38/2010, iar codul EUID este ROONRC.J19/38/2010.
Unde are sediul GODOR CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei GODOR CONSTRUCT SRL este în Str. ȘUMULEU, Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita, județul Harghita, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GODOR CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei GODOR CONSTRUCT SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată GODOR CONSTRUCT SRL?
GODOR CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 februarie 2010, deci are 16 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GODOR CONSTRUCT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0747 *** 914). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are GODOR CONSTRUCT SRL?
În 2025, GODOR CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 344 mii lei și un profit net de 32 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GODOR CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. GODOR CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 15 februarie 2010 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.