GLORIOUS LIGHTING SRL
FOCȘANI, Municipiul Brăila, Brăila
În 2025: cifra de afaceri 169 mil lei, pierdere netă 10,9 mil lei, 754 angajați.
Despre GLORIOUS LIGHTING SRL
GLORIOUS LIGHTING SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 martie 2017 cu numărul J2017000176097 și codul unic de înregistrare (CUI) 37228866, cu sediul în Brăila, județul Brăila. Activitatea principală este „Fabricarea de echipamente electrice de iluminat” (cod CAEN 2740). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 169 mil lei (+17% față de 2024), o pierdere netă de 10,9 mil lei și 754 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 88,5 mil lei la 169 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 24 martie 2017.
Date de identificare
- CUI
- 37228866
- Nr. Registrul Comerțului
- J2017000176097
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 17 martie 2017
- EUID
- ROONRC.J2017000176097
- Cod poștal
- 810189
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 24.03.2017
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Brăila
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 169 mil lei
- Pierdere netă
- 10,9 mil lei
- Angajați (medie)
- 754
- Capitaluri proprii
- 16,4 mil lei
- Datorii
- 132 mil lei
- Active totale
- 148 mil lei
- Marjă netă
- -6,4%
- Cifră / angajat
- 224 mii lei
+17% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani; datorii de 89% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | — | 4,7 mil | 35,3 mil | 88,5 mil | 132 mil | 154 mil | 144 mil | 169 mil |
| Venituri totale | 563 mii | 2,6 mil | 11,1 mil | 47,8 mil | 91,4 mil | 147 mil | 166 mil | 154 mil | 185 mil |
| Cheltuieli totale | 1,5 mil | 7,1 mil | 28,1 mil | 60 mil | 108 mil | 164 mil | 169 mil | 164 mil | 196 mil |
| Profit / pierdere brută | -943 mii | -4,4 mil | -17 mil | -12,2 mil | -16,5 mil | -17,6 mil | -3,7 mil | -9,4 mil | -10,9 mil |
| Profit / pierdere netă | -943 mii | -4,4 mil | -17 mil | -12,2 mil | -16,5 mil | -17,6 mil | -3,7 mil | -9,4 mil | -10,9 mil |
| Număr mediu de angajați | 6 | 22 | 128 | 377 | 585 | 702 | 717 | 712 | 754 |
| Active imobilizate | 36,3 mil | 61,9 mil | 62,7 mil | 67,8 mil | 69,6 mil | 69,9 mil | 69,5 mil | 73,6 mil | 73,7 mil |
| Active circulante | 2,3 mil | 4,6 mil | 13,1 mil | 29,4 mil | 49 mil | 79 mil | 54,1 mil | 81,3 mil | 74,3 mil |
| din care stocuri | 447 mii | 2,1 mil | 9,6 mil | 20,8 mil | 35,8 mil | 54,8 mil | 37,1 mil | 60,5 mil | 54,9 mil |
| creanțe | 1,1 mil | 2 mil | 3,2 mil | 7,8 mil | 9,9 mil | 18,2 mil | 13 mil | 16,5 mil | 15,1 mil |
| casa și conturi la bănci | 702 mii | 552 mii | 254 mii | 763 mii | 3,3 mil | 6 mil | 3,9 mil | 4,3 mil | 4,2 mil |
| Cheltuieli în avans | — | 29 mii | 4.931 | 1.659 | 863 | 67 | 128 mii | 0 | 3.116 |
| Datorii | 39,1 mil | 71,4 mil | 97,7 mil | 131 mil | 169 mil | 217 mil | 196 mil | 237 mil | 132 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | 4.867 | 4.867 | 4.867 |
| Capitaluri proprii | -493 mii | -4,9 mil | -21,9 mil | -34,1 mil | -50,8 mil | -68,6 mil | -72,6 mil | -82 mil | 16,4 mil |
| din care capital subscris vărsat | 450 mii | 450 mii | 450 mii | 450 mii | 450 mii | 450 mii | 450 mii | 450 mii | 110 mil |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 2 în județul Brăila și locul 5 din 89 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2740 – Fabricarea de echipamente electrice de iluminat.
Firme similare din județul Brăila
- SOLAR WATTS MANUFACTURING SRL · Brăila281 mii lei · 4 ang.
- TILIA ART LIGHT S.R.L. · Brăila0 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 11 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 3740/228/202627.08.2026
validare poprire
Judecătoria Faurei · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 7062/196/202628.04.2026
reziliere contract
Judecătoria Braila · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant
- 15421/196/202504.09.2025
validare poprire
Judecătoria Braila · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 2391/113/2022*10.06.2025
obligaţia de a face
Curtea de Apel Galati · Recurs · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat Pârât
- 1515/113/202430.08.2024
obligaţie de a face
Tribunalul Braila · Fond · Litigii de muncă · calitate: Pârât
- 2391/113/2022*08.05.2024
obligaţia de a face
Tribunalul Braila · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Pârât
- 6079/196/202428.03.2024
validare poprire
Judecătoria Braila · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 21009/196/202315.12.2023
pretenţii
Judecătoria Braila · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 20457/196/202308.12.2023
validare poprire
Judecătoria Braila · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 9923/200/202311.07.2023
pretenţii
Judecătoria Buzau · Fond · Civil · calitate: Reclamant
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2740 – Fabricarea de echipamente electrice de iluminat
- 1395 Fabricarea de textile nețesute și articole din acestea, cu excepția confecțiilor de îmbrăcăminte
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 2226 Fabricarea altor produse din material plastic
- 2366 Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
- 2453 Turnarea metalelor neferoase ușoare
- 2551 Acoperirea metalelor
- 2552 Tratamente termice ale metalelor
- 2592 Fabricarea ambalajelor metalice ușoare
- 2652 Producția de ceasuri
- 2740 Fabricarea de echipamente electrice de iluminat
- 3100 Fabricarea de mobilă
- 3299 Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
- 4686 Comerț cu ridicata al altor produse intermediare
- 4689 Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a.
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 5210 Depozitări
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre GLORIOUS LIGHTING SRL
Care este CUI-ul firmei GLORIOUS LIGHTING SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GLORIOUS LIGHTING SRL este 37228866, iar codul de TVA este RO37228866. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017000176097, iar codul EUID este ROONRC.J2017000176097.
Unde are sediul GLORIOUS LIGHTING SRL?
Sediul social al firmei GLORIOUS LIGHTING SRL este în FOCȘANI, Municipiul Brăila, Brăila, județul Brăila, cod poștal 810189, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GLORIOUS LIGHTING SRL?
Activitatea principală a firmei GLORIOUS LIGHTING SRL este „Fabricarea de echipamente electrice de iluminat”, cod CAEN 2740. În Registrul Comerțului are autorizate în total 18 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată GLORIOUS LIGHTING SRL?
GLORIOUS LIGHTING SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 martie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GLORIOUS LIGHTING SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru GLORIOUS LIGHTING SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Brăila sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are GLORIOUS LIGHTING SRL?
În 2025, GLORIOUS LIGHTING SRL a raportat o cifră de afaceri de 169 mil lei și o pierdere netă de 10,9 mil lei, cu 754 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GLORIOUS LIGHTING SRL plătitoare de TVA?
Da. GLORIOUS LIGHTING SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 24 martie 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.