GLOBAL LOGISTIC SYSTEMS SRL
Dimitrie Bolintineanu, et. 5, ap. 44, București Sectorul 3, București
În 2025: cifra de afaceri 2,4 mil lei, profit net 253 mii lei, 3 angajați.
Despre GLOBAL LOGISTIC SYSTEMS SRL
GLOBAL LOGISTIC SYSTEMS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 iunie 2001 cu numărul J2001005444408 și codul unic de înregistrare (CUI) 13930048, cu sediul în București Sector 3, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații” (cod CAEN 6120). Firma are 25 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,4 mil lei (-5% față de 2024), un profit net de 253 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,1 mil lei la 2,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2001 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 13930048
- Nr. Registrul Comerțului
- J2001005444408
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 01 iunie 2001
- EUID
- ROONRC.J2001005444408
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 01.06.2001
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,4 mil lei
- Profit net
- 253 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 283 mii lei
- Datorii
- 360 mii lei
- Active totale
- 643 mii lei
- Marjă netă
- 10,6%
- Cifră / angajat
- 792 mii lei
-5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 56% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 946 mii | 1,2 mil | 961 mii | 1,4 mil | 1,8 mil | 2,1 mil | 2,2 mil | 2,2 mil | 2,5 mil | 2,4 mil |
| Venituri totale | 955 mii | 1,2 mil | 971 mii | 1,4 mil | 1,8 mil | 2,2 mil | 2,3 mil | 2,3 mil | 2,5 mil | 2,4 mil |
| Cheltuieli totale | 923 mii | 1,1 mil | 864 mii | 1,3 mil | 1,6 mil | 2 mil | 1,9 mil | 2 mil | 2,2 mil | 2,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 31 mii | 99 mii | 108 mii | 96 mii | 172 mii | 157 mii | 365 mii | 209 mii | 300 mii | 308 mii |
| Profit / pierdere netă | 16 mii | 85 mii | 98 mii | 82 mii | 155 mii | 136 mii | 343 mii | 188 mii | 230 mii | 253 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 4 | 3 | 4 | 4 | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 116 mii | 74 mii | 37 mii | 245 mii | 181 mii | 120 mii | 112 mii | 44 mii | 54 mii | 53 mii |
| Active circulante | 161 mii | 308 mii | 158 mii | 350 mii | 420 mii | 374 mii | 591 mii | 421 mii | 404 mii | 585 mii |
| din care stocuri | 82 mii | 86 mii | 50 mii | 64 mii | 101 mii | 128 mii | 172 mii | 224 mii | 208 mii | 292 mii |
| creanțe | 69 mii | 116 mii | 90 mii | 137 mii | 118 mii | 149 mii | 333 mii | 109 mii | 121 mii | 210 mii |
| casa și conturi la bănci | 9.889 | 105 mii | 19 mii | 149 mii | 200 mii | 97 mii | 86 mii | 88 mii | 74 mii | 83 mii |
| Cheltuieli în avans | 4.850 | 1.894 | 2.178 | 1.096 | 6.620 | 1.804 | 2.230 | 3.217 | 3.880 | 5.037 |
| Datorii | 235 mii | 268 mii | 69 mii | 483 mii | 422 mii | 330 mii | 331 mii | 251 mii | 201 mii | 360 mii |
| Capitaluri proprii | 46 mii | 115 mii | 128 mii | 112 mii | 185 mii | 166 mii | 373 mii | 217 mii | 260 mii | 283 mii |
| din care capital subscris vărsat | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 2.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 5 din 28 în județul București și locul 10 din 129 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6120 – Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații.
Firme similare din județul București
- NEXTEL BUSINESS SOLUTIONS SRL · București Sector 12,2 mil lei · 9 ang.
- VERIDIAN SYSTEMS SRL · București Sector 11,5 mil lei · 2 ang.
- SEBALEX TECHNOLOGY SRL · București Sector 21,1 mil lei · 5 ang.
- NETWORLD COMMUNICATIONS S.R.L. · București Sector 61,1 mil lei · 1 ang.
- I SELL SOLUTIONS SRL · București Sector 2992 mii lei · 4 ang.
- VISION TECHCO S.R.L. · București Sector 4807 mii lei · 5 ang.
- MATRA SYSTEMS SRL · București Sector 5678 mii lei · 4 ang.
- RADIXIM S.R.L. · București Sector 1416 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6120 – Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații
- 2630 Fabricarea echipamentelor de comunicații
- 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 6120 Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații
- 6190 Alte activități de telecomunicații
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 8551 Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 9319 Alte activități sportive n.c.a
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
Întrebări frecvente despre GLOBAL LOGISTIC SYSTEMS SRL
Care este CUI-ul firmei GLOBAL LOGISTIC SYSTEMS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GLOBAL LOGISTIC SYSTEMS SRL este 13930048, iar codul de TVA este RO13930048. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2001005444408, iar codul EUID este ROONRC.J2001005444408.
Unde are sediul GLOBAL LOGISTIC SYSTEMS SRL?
Sediul social al firmei GLOBAL LOGISTIC SYSTEMS SRL este în Dimitrie Bolintineanu, et. 5, ap. 44, București Sectorul 3, București, București Sector 3, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GLOBAL LOGISTIC SYSTEMS SRL?
Activitatea principală a firmei GLOBAL LOGISTIC SYSTEMS SRL este „Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații”, cod CAEN 6120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 24 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată GLOBAL LOGISTIC SYSTEMS SRL?
GLOBAL LOGISTIC SYSTEMS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 iunie 2001, deci are 25 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GLOBAL LOGISTIC SYSTEMS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0212 *** 681). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are GLOBAL LOGISTIC SYSTEMS SRL?
În 2025, GLOBAL LOGISTIC SYSTEMS SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,4 mil lei și un profit net de 253 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GLOBAL LOGISTIC SYSTEMS SRL plătitoare de TVA?
Da. GLOBAL LOGISTIC SYSTEMS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2001 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din București Sector 3
- Firme cu CAEN 6120 din județul București
- CAEN 6120 – Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații
- Top firme din județul București
- Top firme cu CAEN 6120
- Firme noi din județul București
- Compară GLOBAL LOGISTIC SYSTEMS SRL cu alte firme