GLOBAL GALDRIS SRL
Sat Racșa, Comuna Racșa, Satu Mare
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 143 mii lei, profit net 17 mii lei.
Despre GLOBAL GALDRIS SRL
GLOBAL GALDRIS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 mai 2011 cu numărul J2011000471303 și codul unic de înregistrare (CUI) 28519777, cu sediul în Racșa, județul Satu Mare. Activitatea principală este „Lucrări de pregătire a terenului” (cod CAEN 4312). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 143 mii lei (+360% față de 2024), un profit net de 17 mii lei. Între 2018 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 3.700 lei la 143 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 18 august 2026 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 28519777
- Nr. Registrul Comerțului
- J2011000471303
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 mai 2011
- EUID
- ROONRC.J2011000471303
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 05.11.2026
din 18.08.2026
din 18.08.2026
reactivat 14.08.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Negreşti Oaş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 143 mii lei
- Profit net
- 17 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- -90 mii lei
- Datorii
- 180 mii lei
- Active totale
- 91 mii lei
- Marjă netă
- 12,2%
+360% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (199%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 7.650 | — | 3.700 | — | 1.800 | 16 mii | — | — | 31 mii | 143 mii |
| Venituri totale | 51 mii | 47 mii | 54 mii | 0 | 15 mii | 16 mii | 0 | 0 | 31 mii | 143 mii |
| Cheltuieli totale | 109 mii | 98 mii | 62 mii | 39 mii | 73 mii | 48 mii | 7.238 | 1.430 | 18 mii | 121 mii |
| Profit / pierdere brută | -57 mii | -50 mii | -7.642 | -39 mii | -58 mii | -32 mii | -7.238 | -1.430 | 13 mii | 22 mii |
| Profit / pierdere netă | -57 mii | -50 mii | -7.753 | -39 mii | -58 mii | -33 mii | -7.238 | -1.430 | 11 mii | 17 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 2 | 1 | 1 | 1 | — | — | — | — | — |
| Active imobilizate | 214 mii | 155 mii | 107 mii | 73 mii | 39 mii | 5.612 | — | — | — | 23 mii |
| Active circulante | 13 mii | 7.712 | 1.738 | 2.536 | 3.493 | 4.013 | 3.388 | 2.408 | 3.485 | 68 mii |
| din care stocuri | 2.146 | 140 | 140 | 140 | 140 | 140 | — | — | — | 469 |
| creanțe | 6.808 | 6.939 | 859 | 1.240 | 3.287 | 2.901 | 3.129 | 3.362 | 863 | 57 mii |
| casa și conturi la bănci | 4.215 | 633 | 739 | 1.156 | 66 | 972 | 259 | -954 | 2.622 | 11 mii |
| Datorii | 302 mii | 335 mii | 339 mii | 345 mii | 219 mii | 119 mii | 120 mii | 120 mii | 110 mii | 180 mii |
| Venituri în avans | 98 mii | 50 mii | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | -172 mii | -223 mii | -230 mii | -269 mii | -177 mii | -109 mii | -116 mii | -118 mii | -107 mii | -90 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Satu Mare
- NAGHI PAVAJEBAU S.R.L. · Cămin155 mii lei · 2 ang.
- DRATOSAM SRL · Sâi (com. Valea Vinului)153 mii lei · 1 ang.
- TUNDE & DORIN S.R.L. · Acâș150 mii lei · 3 ang.
- MAU BAU SRL · Dorolț148 mii lei · 3 ang.
- CONSTRUCT BARNISCA SRL · Bixad143 mii lei · 4 ang.
- INSTAL MARTIN SRL · Bixad135 mii lei · 1 ang.
- VASI COSTEA S.R.L. · Satu Mare134 mii lei · 1 ang.
- AKM COMPACT S.R.L. · Gherța Mare (com. Turț)132 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 05.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4312 – Lucrări de pregătire a terenului
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
Întrebări frecvente despre GLOBAL GALDRIS SRL
Care este CUI-ul firmei GLOBAL GALDRIS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GLOBAL GALDRIS SRL este 28519777, iar codul de TVA este RO28519777. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011000471303, iar codul EUID este ROONRC.J2011000471303.
Unde are sediul GLOBAL GALDRIS SRL?
Sediul social al firmei GLOBAL GALDRIS SRL este în Sat Racșa, Comuna Racșa, Satu Mare, județul Satu Mare, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GLOBAL GALDRIS SRL?
Activitatea principală a firmei GLOBAL GALDRIS SRL este „Lucrări de pregătire a terenului”, cod CAEN 4312. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată GLOBAL GALDRIS SRL?
GLOBAL GALDRIS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 mai 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GLOBAL GALDRIS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0747 *** 953). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are GLOBAL GALDRIS SRL?
În 2025, GLOBAL GALDRIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 143 mii lei și un profit net de 17 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GLOBAL GALDRIS SRL plătitoare de TVA?
Da. GLOBAL GALDRIS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 18 august 2026 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 noiembrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/28519777API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.