GLCS CONSTRUCT SRL
CUNUNA, Sat Beregsău Mare, Comuna Săcălaz, Timiș
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 778 mii lei, profit net 128 mii lei, 4 angajați.
Despre GLCS CONSTRUCT SRL
GLCS CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 februarie 2010 cu numărul J35/311/2010 și codul unic de înregistrare (CUI) 26569124, cu sediul în Beregsău Mare (com. Săcălaz), județul Timiș. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 16 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 778 mii lei (-23% față de 2024), un profit net de 128 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 930 mii lei la 778 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 26 februarie 2010 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 26569124
- Nr. Registrul Comerțului
- J35/311/2010
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 24 februarie 2010
- EUID
- ROONRC.J35/311/2010
- Cod poștal
- 307371
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 26.02.2010
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 778 mii lei
- Profit net
- 128 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 379 mii lei
- Datorii
- 221 mii lei
- Active totale
- 600 mii lei
- Marjă netă
- 16,4%
- Cifră / angajat
- 194 mii lei
-23% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 37% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 213 mii | 746 mii | 1,1 mil | 858 mii | 973 mii | 930 mii | 1 mil | 1,1 mil | 1 mil | 778 mii |
| Venituri totale | 230 mii | 759 mii | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1 mil | 778 mii |
| Cheltuieli totale | 217 mii | 611 mii | 873 mii | 1 mil | 910 mii | 1,1 mil | 952 mii | 1,1 mil | 898 mii | 632 mii |
| Profit / pierdere brută | 13 mii | 148 mii | 292 mii | 21 mii | 197 mii | 130 mii | 315 mii | 226 mii | 110 mii | 146 mii |
| Profit / pierdere netă | 11 mii | 140 mii | 280 mii | 11 mii | 189 mii | 120 mii | 304 mii | 214 mii | 86 mii | 128 mii |
| Număr mediu de angajați | 6 | 10 | 12 | 14 | 11 | 12 | 8 | 8 | 7 | 4 |
| Active imobilizate | 132 mii | 136 mii | 877 mii | 891 mii | 662 mii | 683 mii | 605 mii | 644 mii | 410 mii | 237 mii |
| Active circulante | 34 mii | 119 mii | 351 mii | 137 mii | 284 mii | 198 mii | 219 mii | 331 mii | 460 mii | 363 mii |
| creanțe | 28 mii | 81 mii | 350 mii | 136 mii | 194 mii | 156 mii | 182 mii | 305 mii | 397 mii | 319 mii |
| casa și conturi la bănci | 6.609 | 38 mii | 1.034 | 915 | 90 mii | 42 mii | 37 mii | 27 mii | 63 mii | 44 mii |
| Cheltuieli în avans | 0 | 18 mii | — | 9.114 | 7.638 | 425 | — | — | — | — |
| Datorii | 120 mii | 132 mii | 261 mii | 494 mii | 315 mii | 595 mii | 520 mii | 561 mii | 369 mii | 221 mii |
| Venituri în avans | — | 0 | 545 mii | 452 mii | 358 mii | 165 mii | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 46 mii | 141 mii | 421 mii | 92 mii | 281 mii | 121 mii | 305 mii | 415 mii | 501 mii | 379 mii |
| din care capital subscris vărsat | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 141 din 774 în județul Timiș și locul 3.391 din 16.143 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Timiș
- STOIAN CONSTRUCT SRL · Timișoara798 mii lei · 1 ang.
- DMC COMPANY SRL · Timișoara789 mii lei · 5 ang.
- BUILD PERFORMANCE 2017 S.R.L. · Giroc778 mii lei · 0 ang.
- SALAVAT CONSTRUCT S.R.L. · Timișoara777 mii lei · 3 ang.
- BEAVERS INDUSTRIAL AG S.R.L. · Timișoara766 mii lei · 1 ang.
- BAUBEJ ADRIAN SRL · Olosag (com. Știuca)755 mii lei · 8 ang.
- WORKSIMON S.R.L. · Gătaia754 mii lei · 4 ang.
- RĂUȚI Z. CONSTRUCT S.R.L. · Răuți (com. Uivar)754 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 0811 Extracția pietrei ornamentale și a pietrei pentru construcții, extracția pietrei calcaroase, ghipsului, cretei și a ardeziei
- 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
- 2361 Fabricarea produselor din beton pentru construcții
- 2363 Fabricarea betonului
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7820 Activități de contractare, pe baze temporare, a personalului
- 7830 Servicii de furnizare și management a forței de muncă
Întrebări frecvente despre GLCS CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei GLCS CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GLCS CONSTRUCT SRL este 26569124, iar codul de TVA este RO26569124. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J35/311/2010, iar codul EUID este ROONRC.J35/311/2010.
Unde are sediul GLCS CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei GLCS CONSTRUCT SRL este în CUNUNA, Sat Beregsău Mare, Comuna Săcălaz, Timiș, Beregsău Mare (com. Săcălaz), județul Timiș, cod poștal 307371, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GLCS CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei GLCS CONSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 23 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată GLCS CONSTRUCT SRL?
GLCS CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 februarie 2010, deci are 16 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GLCS CONSTRUCT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0721 *** 721). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are GLCS CONSTRUCT SRL?
În 2025, GLCS CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 778 mii lei și un profit net de 128 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GLCS CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. GLCS CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 26 februarie 2010 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.