GIS TRANSCOP STAR SRL
COPALNIC, Sat Copalnic, Comuna Copalnic-Mănăștur, Maramureș
În 2025: cifra de afaceri 9,3 mil lei, profit net 1,4 mil lei, 11 angajați.
Despre GIS TRANSCOP STAR SRL
GIS TRANSCOP STAR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 mai 2012 cu numărul J2012000447240 și codul unic de înregistrare (CUI) 30251390, cu sediul în Copalnic (com. Copalnic-Mănăștur), județul Maramureș. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 9,3 mil lei (+33% față de 2024), un profit net de 1,4 mil lei și 11 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,7 mil lei la 9,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 25 mai 2017.
Date de identificare
- CUI
- 30251390
- Nr. Registrul Comerțului
- J2012000447240
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 28 mai 2012
- EUID
- ROONRC.J2012000447240
- Cod poștal
- 437103
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 25.05.2017
reactivat 12.04.2017
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 9,3 mil lei
- Profit net
- 1,4 mil lei
- Angajați (medie)
- 11
- Capitaluri proprii
- 4,1 mil lei
- Datorii
- 2,1 mil lei
- Active totale
- 6,2 mil lei
- Marjă netă
- 15%
- Cifră / angajat
- 844 mii lei
+33% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 33% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 129 mii | 758 mii | 696 mii | 494 mii | 1,7 mil | 3,1 mil | 4,6 mil | 7 mil | 9,3 mil |
| Venituri totale | 129 mii | 759 mii | 698 mii | 529 mii | 1,8 mil | 3,2 mil | 4,6 mil | 7 mil | 9,4 mil |
| Cheltuieli totale | 71 mii | 484 mii | 516 mii | 504 mii | 1,4 mil | 2,8 mil | 3,6 mil | 6,2 mil | 7,7 mil |
| Profit / pierdere brută | 58 mii | 275 mii | 182 mii | 25 mii | 387 mii | 331 mii | 1 mil | 769 mii | 1,6 mil |
| Profit / pierdere netă | 57 mii | 268 mii | 175 mii | 19 mii | 371 mii | 309 mii | 968 mii | 656 mii | 1,4 mil |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 3 | 3 | 5 | 7 | 8 | 9 | 11 |
| Active imobilizate | 5.597 | 93 mii | 84 mii | 114 mii | 373 mii | 437 mii | 1,3 mil | 1,8 mil | 2,5 mil |
| Active circulante | 73 mii | 288 mii | 464 mii | 498 mii | 615 mii | 1,4 mil | 2,2 mil | 3,2 mil | 3,7 mil |
| din care stocuri | — | — | — | — | 1.750 | 334 mii | 615 mii | 251 mii | 254 mii |
| creanțe | 58 mii | 176 mii | 84 mii | 178 mii | 433 mii | 1 mil | 1,5 mil | 2,6 mil | 3,4 mil |
| casa și conturi la bănci | 15 mii | 112 mii | 380 mii | 320 mii | 181 mii | 43 mii | 37 mii | 364 mii | 60 mii |
| Datorii | 22 mii | 57 mii | 48 mii | 94 mii | 98 mii | 727 mii | 1,5 mil | 2,2 mil | 2,1 mil |
| Capitaluri proprii | 57 mii | 324 mii | 500 mii | 519 mii | 890 mii | 1,1 mil | 2,1 mil | 2,7 mil | 4,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 40 din 1.048 în județul Maramureș și locul 1.493 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Maramureș
- ALPINA MATFOR SRL · Vălenii Șomcutei (oraș Șomcuta Mare)9,7 mil lei · 35 ang.
- TRANS AXA SRL · Baia Mare9,6 mil lei · 25 ang.
- TRUCK AFTAN SRL · Baia Mare9,6 mil lei · 20 ang.
- CRISTIAN TROCKENBAU S.R.L. · Sighetu Marmației9,3 mil lei · 2 ang.
- BLUE MOON TRUCKS S.R.L. · Cavnic9,2 mil lei · 22 ang.
- CROL TRANS SRL · Baia Mare9,1 mil lei · 14 ang.
- EMIVAS SRL · Baia Mare9 mil lei · 12 ang.
- BIM BAM TRANS SRL · Vălenii Lăpusului (com. Coroieni)8,9 mil lei · 14 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 5500/182/202525.04.2025
actiune in raspundere delictuala
Judecătoria Baiamare · Fond · Civil · calitate: Pârât
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 2363 Fabricarea betonului
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre GIS TRANSCOP STAR SRL
Care este CUI-ul firmei GIS TRANSCOP STAR SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GIS TRANSCOP STAR SRL este 30251390, iar codul de TVA este RO30251390. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012000447240, iar codul EUID este ROONRC.J2012000447240.
Unde are sediul GIS TRANSCOP STAR SRL?
Sediul social al firmei GIS TRANSCOP STAR SRL este în COPALNIC, Sat Copalnic, Comuna Copalnic-Mănăștur, Maramureș, Copalnic (com. Copalnic-Mănăștur), județul Maramureș, cod poștal 437103, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GIS TRANSCOP STAR SRL?
Activitatea principală a firmei GIS TRANSCOP STAR SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată GIS TRANSCOP STAR SRL?
GIS TRANSCOP STAR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 mai 2012, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GIS TRANSCOP STAR SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru GIS TRANSCOP STAR SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Copalnic (com. Copalnic-Mănăștur) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are GIS TRANSCOP STAR SRL?
În 2025, GIS TRANSCOP STAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 9,3 mil lei și un profit net de 1,4 mil lei, cu 11 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GIS TRANSCOP STAR SRL plătitoare de TVA?
Da. GIS TRANSCOP STAR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 25 mai 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.