GIFINITIVAN CONSTRUCT S.R.L.
Sat Lunca La Tisa, Comuna Bocicoiu Mare, Maramureș
În 2025: cifra de afaceri 137 mii lei, pierdere netă 111 mii lei, 8 angajați.
Despre GIFINITIVAN CONSTRUCT S.R.L.
GIFINITIVAN CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 mai 2016 cu numărul J2016000619245 și codul unic de înregistrare (CUI) 36044890, cu sediul în Lunca La Tisa (com. Bocicoiu Mare), județul Maramureș. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 137 mii lei (-46% față de 2024), o pierdere netă de 111 mii lei și 8 angajați (număr mediu). Între 2016 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 27 mii lei la 137 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 36044890
- Nr. Registrul Comerțului
- J2016000619245
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 mai 2016
- EUID
- ROONRC.J2016000619245
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 01.10.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Sighetu Marmatiei
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 137 mii lei
- Pierdere netă
- 111 mii lei
- Angajați (medie)
- 8
- Capitaluri proprii
- 6.565 lei
- Datorii
- 68 mii lei
- Active totale
- 74 mii lei
- Marjă netă
- -81,3%
- Cifră / angajat
- 17 mii lei
-46% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; datorii de 91% din active; cifra de afaceri a scăzut cu 46% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 27 mii | 179 mii | 254 mii | 137 mii |
| Venituri totale | 27 mii | 179 mii | 268 mii | 150 mii |
| Cheltuieli totale | 24 mii | 221 mii | 265 mii | 260 mii |
| Profit / pierdere brută | 2.890 | -42 mii | 2.819 | -110 mii |
| Profit / pierdere netă | 2.623 | -44 mii | 1.627 | -111 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 5 | 6 | 8 |
| Active circulante | 8.838 | 55 mii | 16 mii | 74 mii |
| din care stocuri | 0 | 0 | 0 | 12 mii |
| creanțe | 0 | 13 mii | 9.767 | 37 mii |
| casa și conturi la bănci | 8.838 | 43 mii | 6.666 | 25 mii |
| Datorii | 6.015 | 452 mii | 412 mii | 68 mii |
| Capitaluri proprii | 2.823 | -397 mii | -395 mii | 6.565 |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 354 din 548 în județul Maramureș și locul 9.875 din 16.146 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Maramureș
- MARAMUREȘ TIMIȘ S.R.L. · Borsa (oraș Borșa)140 mii lei · 1 ang.
- TAN EMA TRANS S.R.L. · Seini140 mii lei · 2 ang.
- VAMIDAI CONSTRUCT SRL · Remeți139 mii lei · 1 ang.
- IL DUCA EDIL SRL · Sarasau139 mii lei · 2 ang.
- LAURENȚIU RENOV S.R.L. · Recea138 mii lei · 2 ang.
- NEW ERA RENOVATION S.R.L. · Sat Dămăcuseni, Oraș Târgu Lăpuș135 mii lei · 1 ang.
- CONSTRUCȚII Z.O.O. SRL · Bontăieni (com. Șișești)134 mii lei · 4 ang.
- G.R.F.J. GIANNI SRL · Sălsig134 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre GIFINITIVAN CONSTRUCT S.R.L.
Care este CUI-ul firmei GIFINITIVAN CONSTRUCT S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GIFINITIVAN CONSTRUCT S.R.L. este 36044890. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016000619245, iar codul EUID este ROONRC.J2016000619245.
Unde are sediul GIFINITIVAN CONSTRUCT S.R.L.?
Sediul social al firmei GIFINITIVAN CONSTRUCT S.R.L. este în Sat Lunca La Tisa, Comuna Bocicoiu Mare, Maramureș, Lunca La Tisa (com. Bocicoiu Mare), județul Maramureș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GIFINITIVAN CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală a firmei GIFINITIVAN CONSTRUCT S.R.L. este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată GIFINITIVAN CONSTRUCT S.R.L.?
GIFINITIVAN CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 mai 2016, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GIFINITIVAN CONSTRUCT S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru GIFINITIVAN CONSTRUCT S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Lunca La Tisa (com. Bocicoiu Mare) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are GIFINITIVAN CONSTRUCT S.R.L.?
În 2025, GIFINITIVAN CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 137 mii lei și o pierdere netă de 111 mii lei, cu 8 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GIFINITIVAN CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, GIFINITIVAN CONSTRUCT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 1 octombrie 2026.