GIDAZI SRL
DR. BRĂDIȘTEANU, Sat Brădești, Comuna Brădești, Dolj
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 4 mil lei, profit net 41 mii lei, 3 angajați.
Despre GIDAZI SRL
GIDAZI SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 decembrie 2002 cu numărul J16/1196/2002 și codul unic de înregistrare (CUI) 15084492, cu sediul în Brădești, județul Dolj. Activitatea principală este „Creșterea păsărilor” (cod CAEN 0147). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4 mil lei (+322% față de 2024), un profit net de 41 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 6,4 mil lei la 4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2003.
Date de identificare
- CUI
- 15084492
- Nr. Registrul Comerțului
- J16/1196/2002
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 decembrie 2002
- EUID
- ROONRC.J16/1196/2002
- Cod poștal
- 207105
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 06.10.2026
din 01.01.2003
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Filiaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 4 mil lei
- Profit net
- 41 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- -355 mii lei
- Datorii
- 6,7 mil lei
- Active totale
- 7,8 mil lei
- Marjă netă
- 1%
- Cifră / angajat
- 1,3 mil lei
+322% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii de 86% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3,4 mil | 2,6 mil | 3,7 mil | 6,5 mil | 6,4 mil | 1,6 mil | 1,4 mil | 941 mii | 4 mil |
| Venituri totale | 4,3 mil | 3,2 mil | 4,3 mil | 7,4 mil | 6,6 mil | 2,1 mil | 1,7 mil | 941 mii | 3,1 mil |
| Cheltuieli totale | 3,6 mil | 2,7 mil | 4,3 mil | 7,4 mil | 6,6 mil | 1,9 mil | 1,7 mil | 718 mii | 3 mil |
| Profit / pierdere brută | 677 mii | 503 mii | -82 mii | 6.933 | 57 mii | 165 mii | 28 mii | 223 mii | 49 mii |
| Profit / pierdere netă | 626 mii | 349 mii | -94 mii | 6.933 | 38 mii | 132 mii | 8.653 | 188 mii | 41 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 31 | 55 | 59 | 50 | — | 4 | 2 | 3 |
| Active imobilizate | 7,6 mil | 7,4 mil | 7,2 mil | 6,9 mil | 6,7 mil | 6,5 mil | 6,5 mil | 6,6 mil | 6,6 mil |
| Active circulante | 3,7 mil | 2,1 mil | 3,4 mil | 3,5 mil | 3 mil | 3,2 mil | 3,8 mil | 3,2 mil | 1 mil |
| din care stocuri | 567 mii | 907 mii | 1,9 mil | 1,9 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,6 mil | 1,4 mil | 48 mii |
| creanțe | 2,7 mil | 1 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 966 mii |
| casa și conturi la bănci | 427 mii | 172 mii | 214 mii | 235 mii | 351 mii | 291 mii | 490 mii | 138 mii | 22 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 11 mii | 11 mii | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 2,3 mil | 246 mii |
| Datorii | 5,1 mil | 3,2 mil | 5,4 mil | 7,1 mil | 6,8 mil | 7,2 mil | 8,7 mil | 9,1 mil | 6,7 mil |
| Venituri în avans | 2,7 mil | 2,4 mil | 2,1 mil | 1,8 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,5 mil |
| Capitaluri proprii | 3,5 mil | 3,8 mil | 3,1 mil | 2,7 mil | 2,6 mil | 2,5 mil | 1,7 mil | 1,5 mil | -355 mii |
| din care capital subscris vărsat | 5.000 | 5.000 | 5.100 | 5.100 | 5.100 | 5.100 | 5.100 | 5.100 | 5.100 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 11 din 14 în județul Dolj și locul 211 din 438 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0147 – Creșterea păsărilor.
Firme similare din județul Dolj
- CTL FARM SRL · Brădești7,9 mil lei · 7 ang.
- AVICOLA MAGLAVIT SRL · Maglavit7,5 mil lei · 12 ang.
- MARIDEN PULCINO SRL · Moțăței Gară (com. Moțăței)4,7 mil lei · 5 ang.
- PETROSILVA SUD SRL · Sălcuța (com. Calopăr)1,2 mil lei · 2 ang.
- PAN AGRO MAG SRL · Maglavit1 mil lei · 2 ang.
- AVIZOO PLANT S.R.L. · Pielești797 mii lei · 5 ang.
- AVIPOULTRY FARM S.R.L. · Nedeia (com. Gighera)0 lei · 0 ang.
- GAINA LIBERA SRL · Craiova0 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 54 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 2272/230/202613.07.2026
plângere contravenţională pv seria R26 nr. 0395654
Judecătoria Filiasi · Fond · Civil · calitate: Petent
- 2273/230/202613.07.2026
plângere contravenţională pv seria R25 nr. 0197438
Judecătoria Filiasi · Fond · Civil · calitate: Petent
- 7923/63/2018/a1025.06.2026
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată alte cereri
Curtea de Apel Craiova · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor
- 1828/230/202609.06.2026
plângere contravenţională
Judecătoria Filiasi · Fond · Civil · calitate: Petent
- 8503/318/202614.05.2026
validare poprire
Judecătoria Targujiu · Fond · Civil · calitate: Creditor
- 5837/215/202602.03.2026
contestaţie la executare
Judecătoria Craiova · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Contestator
- 1363/54/202516.12.2025
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată CONTESTATIE IN ANULARE dosar nr.5276/63/2023/a3 al Curtii de Apel Craiova
Curtea de Apel Craiova · Contestaţie în anulare - Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor
- 3305/230/202512.11.2025
pretenţii
Judecătoria Filiasi · Fond · Civil · calitate: Reclamant
- 3039/230/202517.10.2025
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Filiasi · Fond · Civil · calitate: Debitor
- 16544/318/202518.09.2025
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Targujiu · Fond · Civil · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0147 – Creșterea păsărilor
- 0141 Creșterea bovinelor de lapte
- 0146 Creșterea porcinelor
- 0147 Creșterea păsărilor
- 1012 Prelucrarea și conservarea cărnii de pasăre
- 3511 Producția de energie electrică
- 3822 Tratarea și eliminarea deșeurilor periculoase
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate
- 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 9603 Activități de pompe funebre și similare
Întrebări frecvente despre GIDAZI SRL
Care este CUI-ul firmei GIDAZI SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GIDAZI SRL este 15084492, iar codul de TVA este RO15084492. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J16/1196/2002, iar codul EUID este ROONRC.J16/1196/2002.
Unde are sediul GIDAZI SRL?
Sediul social al firmei GIDAZI SRL este în DR. BRĂDIȘTEANU, Sat Brădești, Comuna Brădești, Dolj, județul Dolj, cod poștal 207105, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GIDAZI SRL?
Activitatea principală a firmei GIDAZI SRL este „Creșterea păsărilor”, cod CAEN 0147. În Registrul Comerțului are autorizate în total 12 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată GIDAZI SRL?
GIDAZI SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 decembrie 2002, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GIDAZI SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru GIDAZI SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Brădești sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are GIDAZI SRL?
În 2025, GIDAZI SRL a raportat o cifră de afaceri de 4 mil lei și un profit net de 41 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GIDAZI SRL plătitoare de TVA?
Da. GIDAZI SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2003. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.