Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare28 ani pe piață

GHERMAN SRL

CUI 10962053J1998007940405

ANASTASIE PANU, bl. D6, sc. 1, et. 3, ap. 16, București Sectorul 3, București

A primit finanțare publică (1 proiect)

În 2025: cifra de afaceri 754 mii lei, profit net 110 mii lei, 5 angajați.

Despre GHERMAN SRL

GHERMAN SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 august 1998 cu numărul J1998007940405 și codul unic de înregistrare (CUI) 10962053, cu sediul în București Sector 3, municipiul București. Activitatea principală este „Fabricarea încălțămintei” (cod CAEN 1520). Firma are 28 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 754 mii lei (+25% față de 2024), un profit net de 110 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 37 mii lei la 754 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 10 septembrie 1998 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
10962053
Nr. Registrul Comerțului
J1998007940405
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
11 august 1998
EUID
ROONRC.J1998007940405
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 10.09.1998

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
15.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
754 mii lei

+25% față de 2024

Profit net
110 mii lei
Angajați (medie)
5
Capitaluri proprii
111 mii lei
Datorii
230 mii lei
Active totale
341 mii lei
Marjă netă
14,7%
Cifră / angajat
151 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 67% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii600 mii800 mii2016: cifra de afaceri 143.735 lei; pierdere netă 27.724 lei20162017: cifra de afaceri 106.925 lei; pierdere netă 39.733 lei20172018: cifra de afaceri 67.505 lei; pierdere netă 18.834 lei20182019: cifra de afaceri 88.090 lei; pierdere netă 22.946 lei20192020: cifra de afaceri 27.070 lei; pierdere netă 26.880 lei20202021: cifra de afaceri 36.915 lei; pierdere netă 8.039 lei20212022: cifra de afaceri 121.751 lei; profit net 15.203 lei20222023: cifra de afaceri 419.860 lei; profit net 110.926 lei20232024: cifra de afaceri 601.675 lei; profit net 14.522 lei20242025: cifra de afaceri 753.518 lei; profit net 110.407 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă144 mii107 mii68 mii88 mii27 mii37 mii122 mii420 mii602 mii754 mii
Venituri totale144 mii107 mii68 mii89 mii36 mii37 mii122 mii420 mii604 mii751 mii
Cheltuieli totale170 mii146 mii86 mii111 mii63 mii44 mii105 mii305 mii577 mii622 mii
Profit / pierdere brută-26 mii-39 mii-18 mii-22 mii-26 mii-6.93116 mii115 mii27 mii129 mii
Profit / pierdere netă-28 mii-40 mii-19 mii-23 mii-27 mii-8.03915 mii111 mii15 mii110 mii
Număr mediu de angajați5323111255
Active imobilizate————————5.4444.877
Active circulante87 mii67 mii56 mii59 mii58 mii51 mii80 mii206 mii183 mii336 mii
din care stocuri6.7747.0834.1844.0083.5013.96626 mii82 mii118 mii119 mii
creanțe77 mii57 mii48 mii53 mii50 mii42 mii43 mii41 mii37 mii136 mii
casa și conturi la bănci3.4242.2463.6821.7843.8865.17612 mii83 mii28 mii81 mii
Cheltuieli în avans———————85547242
Datorii92 mii111 mii119 mii145 mii171 mii172 mii186 mii201 mii169 mii230 mii
Capitaluri proprii-4.631-44 mii-63 mii-86 mii-113 mii-121 mii-106 mii5.06520 mii111 mii
din care capital subscris vărsat600600600600600600600600600600

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 32 din 99 în județul București și locul 226 din 561 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1520 – Fabricarea încălțămintei.

Firme similare din județul București

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 1520 – Fabricarea încălțămintei

  • 1520 Fabricarea încălțămintei
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei

Întrebări frecvente despre GHERMAN SRL

Care este CUI-ul firmei GHERMAN SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GHERMAN SRL este 10962053, iar codul de TVA este RO10962053. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1998007940405, iar codul EUID este ROONRC.J1998007940405.

Unde are sediul GHERMAN SRL?

Sediul social al firmei GHERMAN SRL este în ANASTASIE PANU, bl. D6, sc. 1, et. 3, ap. 16, București Sectorul 3, București, București Sector 3, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are GHERMAN SRL?

Activitatea principală a firmei GHERMAN SRL este „Fabricarea încălțămintei”, cod CAEN 1520. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată GHERMAN SRL?

GHERMAN SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 august 1998, deci are 28 ani de activitate.

Cum pot contacta firma GHERMAN SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 409). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are GHERMAN SRL?

În 2025, GHERMAN SRL a raportat o cifră de afaceri de 754 mii lei și un profit net de 110 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este GHERMAN SRL plătitoare de TVA?

Da. GHERMAN SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 10 septembrie 1998 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.

Explorează