GHELI TRANS SRL
Str. EGALITĂȚII, Municipiul Sibiu, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 626 mii lei, profit net 21 mii lei, 2 angajați.
Despre GHELI TRANS SRL
GHELI TRANS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 februarie 1999 cu numărul J1999000089324 și codul unic de înregistrare (CUI) 11456402, cu sediul în Sibiu, județul Sibiu. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 27 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 626 mii lei (-9% față de 2024), un profit net de 21 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 737 mii lei la 626 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 17 februarie 1999 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 11456402
- Nr. Registrul Comerțului
- J1999000089324
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 februarie 1999
- EUID
- ROONRC.J1999000089324
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 15.10.2026
din 17.02.1999
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 626 mii lei
- Profit net
- 21 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 168 mii lei
- Datorii
- 197 mii lei
- Active totale
- 368 mii lei
- Marjă netă
- 3,3%
- Cifră / angajat
- 313 mii lei
-9% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 54% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 883 mii | 952 mii | 1,1 mil | 931 mii | 1,1 mil | 737 mii | 778 mii | 637 mii | 685 mii | 626 mii |
| Venituri totale | 976 mii | 1 mil | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,1 mil | 747 mii | 912 mii | 924 mii | 698 mii | 649 mii |
| Cheltuieli totale | 819 mii | 783 mii | 1 mil | 1,2 mil | 938 mii | 692 mii | 831 mii | 677 mii | 594 mii | 612 mii |
| Profit / pierdere brută | 157 mii | 227 mii | 98 mii | 54 mii | 150 mii | 55 mii | 81 mii | 248 mii | 103 mii | 37 mii |
| Profit / pierdere netă | 157 mii | 227 mii | 86 mii | 45 mii | 140 mii | 49 mii | 72 mii | 241 mii | 86 mii | 21 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 3 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 139 mii | 382 mii | 553 mii | 326 mii | 197 mii | 313 mii | 189 mii | 206 mii | 164 mii | 178 mii |
| Active circulante | 178 mii | 260 mii | 246 mii | 214 mii | 420 mii | 360 mii | 157 mii | 305 mii | 280 mii | 180 mii |
| din care stocuri | 5.157 | 14 mii | 23 mii | 20 mii | 14 mii | 16 mii | 3.106 | 2.845 | 12 mii | 178 |
| creanțe | 91 mii | 124 mii | 66 mii | 88 mii | 82 mii | 175 mii | 42 mii | 44 mii | 51 mii | 49 mii |
| casa și conturi la bănci | 82 mii | 122 mii | 157 mii | 106 mii | 324 mii | 170 mii | 111 mii | 78 mii | 66 mii | 61 mii |
| Cheltuieli în avans | 6.178 | 18 mii | 0 | — | — | — | — | 9.800 | 8.429 | 9.348 |
| Datorii | 219 mii | 294 mii | 348 mii | 88 mii | 70 mii | 130 mii | 80 mii | 26 mii | 176 mii | 197 mii |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 3.769 | 2.477 |
| Capitaluri proprii | 104 mii | 366 mii | 452 mii | 452 mii | 547 mii | 543 mii | 265 mii | 496 mii | 272 mii | 168 mii |
| din care capital subscris vărsat | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 376 din 803 în județul Sibiu și locul 13.506 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Sibiu
- VEA SIBTRANS S.R.L. · Sibiu643 mii lei · 2 ang.
- GDS TRANS S.R.L. · Sibiu640 mii lei · 2 ang.
- EMI & SOFIA SOFTRANS S.R.L. · Sat Bradu, Oraș Avrig628 mii lei · 2 ang.
- NIPON EXPRES SRL · Poiana Sibiului614 mii lei · 2 ang.
- FLV TRANSCARGO S.R.L. · Sibiu609 mii lei · 2 ang.
- GTA EUROACTIV S.R.L. · Cârța607 mii lei · 2 ang.
- MLM DUMPTRUCK S.R.L. · Șelimbăr606 mii lei · 2 ang.
- ROBERTO TRANS SRL · Sibiu603 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 4942 Servicii de mutare
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5590 Alte servicii de cazare
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
Întrebări frecvente despre GHELI TRANS SRL
Care este CUI-ul firmei GHELI TRANS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GHELI TRANS SRL este 11456402, iar codul de TVA este RO11456402. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1999000089324, iar codul EUID este ROONRC.J1999000089324.
Unde are sediul GHELI TRANS SRL?
Sediul social al firmei GHELI TRANS SRL este în Str. EGALITĂȚII, Municipiul Sibiu, Sibiu, județul Sibiu, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GHELI TRANS SRL?
Activitatea principală a firmei GHELI TRANS SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată GHELI TRANS SRL?
GHELI TRANS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 februarie 1999, deci are 27 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GHELI TRANS SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru GHELI TRANS SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Sibiu sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are GHELI TRANS SRL?
În 2025, GHELI TRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 626 mii lei și un profit net de 21 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GHELI TRANS SRL plătitoare de TVA?
Da. GHELI TRANS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 17 februarie 1999 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.