Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare24 ani pe piață

GERROM THERMOHAUS SRL

CUI 14512850J12/481/2002

Sat Sălicea, Comuna Ciurila, Cluj

În 2025: cifra de afaceri 2,2 mil lei, profit net 635 mii lei, 7 angajați.

Despre GERROM THERMOHAUS SRL

GERROM THERMOHAUS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 martie 2002 cu numărul J12/481/2002 și codul unic de înregistrare (CUI) 14512850, cu sediul în Sălicea (com. Ciurila), județul Cluj. Activitatea principală este „Bâlciuri și parcuri de distracții” (cod CAEN 9321). Firma are 24 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,2 mil lei (+16% față de 2024), un profit net de 635 mii lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,3 mil lei la 2,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2002 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
14512850
Nr. Registrul Comerțului
J12/481/2002
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
14 martie 2002
EUID
ROONRC.J12/481/2002
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.04.2002

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
06.11.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
2,2 mil lei

+16% față de 2024

Profit net
635 mii lei
Angajați (medie)
7
Capitaluri proprii
636 mii lei
Datorii
1,5 mil lei
Active totale
2,1 mil lei
Marjă netă
28,4%
Cifră / angajat
319 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 70% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-1 mil01 mil2 mil3 mil2016: cifra de afaceri 216.866 lei; pierdere netă 9.529 lei20162017: cifra de afaceri 436.771 lei; profit net 129.571 lei20172018: cifra de afaceri 522.331 lei; profit net 209.061 lei20182019: cifra de afaceri 694.671 lei; profit net 156.560 lei20192020: cifra de afaceri 589.542 lei; profit net 104.500 lei20202021: cifra de afaceri 1.301.393 lei; profit net 623.687 lei20212022: cifra de afaceri 1.576.981 lei; profit net 715.190 lei20222023: cifra de afaceri 1.883.597 lei; profit net 851.135 lei20232024: cifra de afaceri 1.927.136 lei; profit net 596.705 lei20242025: cifra de afaceri 2.235.958 lei; profit net 635.235 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă217 mii437 mii522 mii695 mii590 mii1,3 mil1,6 mil1,9 mil1,9 mil2,2 mil
Venituri totale220 mii439 mii523 mii891 mii590 mii1,3 mil1,6 mil1,9 mil1,9 mil2,2 mil
Cheltuieli totale227 mii305 mii308 mii726 mii480 mii677 mii854 mii1 mil1,2 mil1,5 mil
Profit / pierdere brută-7.319134 mii214 mii165 mii110 mii634 mii731 mii872 mii692 mii754 mii
Profit / pierdere netă-9.529130 mii209 mii157 mii105 mii624 mii715 mii851 mii597 mii635 mii
Număr mediu de angajați22355661087
Active imobilizate545 mii548 mii680 mii531 mii533 mii784 mii1,1 mil1,3 mil1,3 mil1,2 mil
Active circulante22 mii26 mii57 mii241 mii176 mii229 mii221 mii204 mii334 mii844 mii
din care stocuri2.0982.1187.31918 mii38 mii21 mii29 mii39 mii17 mii34 mii
creanțe17 mii7.92536 mii171 mii23 mii8.0194.44918 mii44 mii697 mii
casa și conturi la bănci2.32116 mii14 mii52 mii115 mii201 mii187 mii147 mii273 mii112 mii
Cheltuieli în avans7.200182.6232.0001.5891.9285.6465.0824.8594.495
Datorii723 mii593 mii549 mii428 mii260 mii25 mii23 mii51 mii49 mii1,5 mil
Capitaluri proprii-149 mii-19 mii190 mii346 mii451 mii990 mii1,3 mil1,4 mil1,5 mil636 mii
din care capital subscris vărsat600600600600600600600600600600

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Firme similare din județul Cluj

Dosare în instanță

1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 953/328/202215.02.2022

    hotarâre care sa tina loc de act autentic DISJUNS DIN 6038/328/2021

    Judecătoria Turda · Fond · Civil · calitate: Reclamant

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 02.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 9321 – Bâlciuri și parcuri de distracții

  • 0149 Creșterea altor animale
  • 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate
  • 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
  • 5590 Alte servicii de cazare
  • 5610 Restaurante
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
  • 9104 Activități ale grădinilor zoologice, botanice și ale rezervațiilor naturale
  • 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
  • 9609 Alte activități de servicii n.c.a.

Întrebări frecvente despre GERROM THERMOHAUS SRL

Care este CUI-ul firmei GERROM THERMOHAUS SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GERROM THERMOHAUS SRL este 14512850, iar codul de TVA este RO14512850. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/481/2002, iar codul EUID este ROONRC.J12/481/2002.

Unde are sediul GERROM THERMOHAUS SRL?

Sediul social al firmei GERROM THERMOHAUS SRL este în Sat Sălicea, Comuna Ciurila, Cluj, Sălicea (com. Ciurila), județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are GERROM THERMOHAUS SRL?

Activitatea principală a firmei GERROM THERMOHAUS SRL este „Bâlciuri și parcuri de distracții”, cod CAEN 9321. În Registrul Comerțului are autorizate în total 14 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată GERROM THERMOHAUS SRL?

GERROM THERMOHAUS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 martie 2002, deci are 24 ani de activitate.

Cum pot contacta firma GERROM THERMOHAUS SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 270). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are GERROM THERMOHAUS SRL?

În 2025, GERROM THERMOHAUS SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,2 mil lei și un profit net de 635 mii lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este GERROM THERMOHAUS SRL plătitoare de TVA?

Da. GERROM THERMOHAUS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2002 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 noiembrie 2026.

Datele acestei firme sunt disponibile și prin API

Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:

GET /api/v1/firma/14512850

API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite

Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.

Explorează