Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare24 ani pe piață

GEPAS SRL

CUI 14797200J2002001012080

sat sat Crihalma, Comuna Comana, Brașov

În 2024: cifra de afaceri 574 mii lei, profit net 75 mii lei, 2 angajați.

Despre GEPAS SRL

GEPAS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 august 2002 cu numărul J2002001012080 și codul unic de înregistrare (CUI) 14797200, cu sediul în Comana, județul Brașov. Activitatea principală este „închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate” (cod CAEN 6820). Firma are 24 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 574 mii lei (+46% față de 2023), un profit net de 75 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2019 și 2024, cifra de afaceri a scăzut (de la 979 mii lei la 574 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2002 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
14797200
Nr. Registrul Comerțului
J2002001012080
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
05 august 2002
EUID
ROONRC.J2002001012080
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.08.2002

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
15.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Rupea

Date financiare 2024

Cifra de afaceri
574 mii lei

+46% față de 2023

Profit net
75 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
457 mii lei
Datorii
471 mii lei
Active totale
928 mii lei
Marjă netă
13,1%
Cifră / angajat
287 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2024, datorii de 51% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii0500 mii1 mil2016: cifra de afaceri 716.584 lei; pierdere netă 90.168 lei20162017: cifra de afaceri 835.941 lei; profit net 145.078 lei20172018: cifra de afaceri 743.935 lei; pierdere netă 75.535 lei20182019: cifra de afaceri 979.137 lei; profit net 1.971 lei20192020: cifra de afaceri 481.024 lei; profit net 840 lei20202022: cifra de afaceri 379.290 lei; pierdere netă 19.351 lei20222023: cifra de afaceri 393.695 lei; pierdere netă 101.886 lei20232024: cifra de afaceri 573.865 lei; profit net 75.406 lei2024
Indicator (lei)20162017201820192020202220232024
Cifra de afaceri netă717 mii836 mii744 mii979 mii481 mii379 mii394 mii574 mii
Venituri totale717 mii836 mii744 mii980 mii484 mii381 mii395 mii721 mii
Cheltuieli totale807 mii683 mii812 mii968 mii478 mii397 mii493 mii625 mii
Profit / pierdere brută-90 mii153 mii-68 mii12 mii5.682-16 mii-98 mii95 mii
Profit / pierdere netă-90 mii145 mii-76 mii1.971840-19 mii-102 mii75 mii
Număr mediu de angajați201513129232
Active imobilizate189 mii218 mii238 mii294 mii338 mii314 mii308 mii308 mii
Active circulante497 mii605 mii571 mii473 mii430 mii650 mii567 mii620 mii
din care stocuri12 mii6.90544 mii40 mii1.322363 mii356 mii355 mii
creanțe255 mii313 mii227 mii181 mii176 mii119 mii146 mii65 mii
casa și conturi la bănci230 mii285 mii300 mii253 mii253 mii168 mii65 mii200 mii
Datorii453 mii446 mii506 mii464 mii464 mii480 mii494 mii471 mii
Capitaluri proprii233 mii378 mii302 mii304 mii305 mii484 mii382 mii457 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 165 din 595 în județul Brașov și locul 4.073 din 14.556 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 6820 – închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.

Firme similare din județul Brașov

Dosare în instanță

3 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 3214/293/202523.09.2025

    cerere de valoare redusă

    Judecătoria Rupea · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant

  • 3215/293/202523.09.2025

    cerere de valoare redusă

    Judecătoria Rupea · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant

  • 1000/88/2020/a722.09.2022

    contestaţie

    Tribunalul Tulcea · Fond · Faliment · calitate: Debitor

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 6820 – închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

  • 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
  • 7722 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.
  • 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
  • 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
  • 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Întrebări frecvente despre GEPAS SRL

Care este CUI-ul firmei GEPAS SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GEPAS SRL este 14797200, iar codul de TVA este RO14797200. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2002001012080, iar codul EUID este ROONRC.J2002001012080.

Unde are sediul GEPAS SRL?

Sediul social al firmei GEPAS SRL este în sat sat Crihalma, Comuna Comana, Brașov, județul Brașov, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are GEPAS SRL?

Activitatea principală a firmei GEPAS SRL este „închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate”, cod CAEN 6820. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată GEPAS SRL?

GEPAS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 august 2002, deci are 24 ani de activitate.

Cum pot contacta firma GEPAS SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru GEPAS SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Comana sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are GEPAS SRL?

În 2024, GEPAS SRL a raportat o cifră de afaceri de 574 mii lei și un profit net de 75 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este GEPAS SRL plătitoare de TVA?

Da. GEPAS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2002 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.

Explorează