GEOMATICS ENTERPRISE SRL
Str. PORUMBACU, bl. 89, sc. A, et. P, ap. 2, București Sectorul 6, București
În 2025: cifra de afaceri 519 mii lei, profit net 17 mii lei, 7 angajați.
Despre GEOMATICS ENTERPRISE SRL
GEOMATICS ENTERPRISE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 iulie 1992 cu numărul J40/19919/1992 și codul unic de înregistrare (CUI) 469776, cu sediul în București Sector 6, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 519 mii lei (+29% față de 2024), un profit net de 17 mii lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 579 mii lei la 519 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 1994 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 469776
- Nr. Registrul Comerțului
- J40/19919/1992
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 29 iulie 1992
- EUID
- ROONRC.J40/19919/1992
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 01.02.1994
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 519 mii lei
- Profit net
- 17 mii lei
- Angajați (medie)
- 7
- Capitaluri proprii
- 475 mii lei
- Datorii
- 241 mii lei
- Active totale
- 716 mii lei
- Marjă netă
- 3,3%
- Cifră / angajat
- 74 mii lei
+29% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 34% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 469 mii | 395 mii | 346 mii | 679 mii | 865 mii | 579 mii | 767 mii | 1,2 mil | 403 mii | 519 mii |
| Venituri totale | 469 mii | 406 mii | 373 mii | 654 mii | 865 mii | 761 mii | 852 mii | 1,1 mil | 818 mii | 769 mii |
| Cheltuieli totale | 463 mii | 407 mii | 368 mii | 493 mii | 646 mii | 754 mii | 873 mii | 887 mii | 809 mii | 742 mii |
| Profit / pierdere brută | 5.947 | -985 | 4.726 | 161 mii | 219 mii | 7.692 | -21 mii | 237 mii | 8.845 | 27 mii |
| Profit / pierdere netă | 5.947 | -5.023 | 1.244 | 154 mii | 211 mii | 2.587 | -31 mii | 226 mii | 3.584 | 17 mii |
| Număr mediu de angajați | 11 | 8 | 6 | 7 | 7 | 8 | 7 | — | 6 | 7 |
| Active imobilizate | 319 mii | 310 mii | 313 mii | 301 mii | 290 mii | 316 mii | 288 mii | 264 mii | 234 mii | 196 mii |
| Active circulante | 148 mii | 83 mii | 87 mii | 329 mii | 553 mii | 406 mii | 217 mii | 418 mii | 399 mii | 514 mii |
| din care stocuri | 0 | 0 | 25 mii | 0 | 0 | 183 mii | 46 mii | 22 | 415 mii | 663 mii |
| creanțe | 54 mii | 13 mii | 11 mii | 280 mii | 383 mii | 89 mii | 26 mii | 74 mii | 85 mii | 26 mii |
| casa și conturi la bănci | 94 mii | 70 mii | 51 mii | 49 mii | 170 mii | 135 mii | 146 mii | 343 mii | -100 mii | -175 mii |
| Cheltuieli în avans | 1.200 | 5.395 | 11 mii | 1.051 | 0 | 116 | 0 | 0 | 0 | 5.045 |
| Datorii | 193 mii | 127 mii | 139 mii | 204 mii | 206 mii | 82 mii | 151 mii | 101 mii | 91 mii | 241 mii |
| Venituri în avans | 0 | 500 | 700 | 700 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Capitaluri proprii | 276 mii | 271 mii | 272 mii | 426 mii | 638 mii | 640 mii | 354 mii | 580 mii | 542 mii | 475 mii |
| din care capital subscris vărsat | 6.000 | 6.000 | 6.000 | 6.000 | 6.000 | 6.000 | 6.000 | 6.000 | 6.000 | 6.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1.254 din 3.462 în județul București și locul 4.291 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul București
- GEMODI PROIECT S.R.L. · București Sector 4522 mii lei · 1 ang.
- DOMARD ENGINEERING S.R.L. · București Sector 6521 mii lei · 1 ang.
- CRIHAN CONSTRUCT SRL · București Sector 1521 mii lei · 1 ang.
- TEHNOCONS PROSPER S.R.L. · București Sector 6520 mii lei · 1 ang.
- SOCONEXT SRL · București Sector 3520 mii lei · 1 ang.
- REAL TECHNIQUE PROJECT SRL · București Sector 1518 mii lei · 2 ang.
- BRICK CONSTRUCT SRL · București Sector 2518 mii lei · 2 ang.
- ESSENTIAL ENGINEERING SRL · București Sector 2517 mii lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Întrebări frecvente despre GEOMATICS ENTERPRISE SRL
Care este CUI-ul firmei GEOMATICS ENTERPRISE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GEOMATICS ENTERPRISE SRL este 469776, iar codul de TVA este RO469776. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J40/19919/1992, iar codul EUID este ROONRC.J40/19919/1992.
Unde are sediul GEOMATICS ENTERPRISE SRL?
Sediul social al firmei GEOMATICS ENTERPRISE SRL este în Str. PORUMBACU, bl. 89, sc. A, et. P, ap. 2, București Sectorul 6, București, București Sector 6, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GEOMATICS ENTERPRISE SRL?
Activitatea principală a firmei GEOMATICS ENTERPRISE SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112.
Când a fost înființată GEOMATICS ENTERPRISE SRL?
GEOMATICS ENTERPRISE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 iulie 1992, deci are 34 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GEOMATICS ENTERPRISE SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0216 *** 947). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are GEOMATICS ENTERPRISE SRL?
În 2025, GEOMATICS ENTERPRISE SRL a raportat o cifră de afaceri de 519 mii lei și un profit net de 17 mii lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GEOMATICS ENTERPRISE SRL plătitoare de TVA?
Da. GEOMATICS ENTERPRISE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 1994 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.