GENUIN IMPEX SRL
Principală, et. PARTER, Sat Lunca, Comuna Moroeni, Dâmbovița
În 2025: cifra de afaceri 1,5 mil lei, profit net 44 mii lei, 3 angajați.
Despre GENUIN IMPEX SRL
GENUIN IMPEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 iulie 2006 cu numărul J15/761/2006 și codul unic de înregistrare (CUI) 18878773, cu sediul în Lunca (com. Moroeni), județul Dâmbovița. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate” (cod CAEN 4773). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,5 mil lei (+24% față de 2024), un profit net de 44 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 565 mii lei la 1,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 24 mai 2021.
Date de identificare
- CUI
- 18878773
- Nr. Registrul Comerțului
- J15/761/2006
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 25 iulie 2006
- EUID
- ROONRC.J15/761/2006
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 15.10.2026
din 24.05.2021
reactivat 24.05.2021
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Pucioasa
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,5 mil lei
- Profit net
- 44 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 160 mii lei
- Datorii
- 249 mii lei
- Active totale
- 409 mii lei
- Marjă netă
- 2,9%
- Cifră / angajat
- 508 mii lei
+24% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 61% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | — | — | — | — | — | 565 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,5 mil |
| Venituri totale | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 565 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,5 mil |
| Cheltuieli totale | — | — | — | — | — | 23 mii | 565 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | -23 mii | -474 | 64 mii | 107 mii | 51 mii |
| Profit / pierdere netă | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | -23 mii | -5.789 | 54 mii | 92 mii | 44 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | 0 | — | — | 1 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | 123 | — | — | — |
| Active circulante | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 2.746 | 274 mii | 359 mii | 362 mii | 409 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | — | 112 mii | 119 mii | 148 mii | 238 mii |
| creanțe | — | — | — | — | — | 1.557 | 87 mii | 191 mii | 69 mii | 28 mii |
| casa și conturi la bănci | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 1.189 | 75 mii | 49 mii | 145 mii | 142 mii |
| Datorii | 1.433 | 1.433 | 1.433 | 1.433 | 1.433 | 27 mii | 304 mii | 335 mii | 246 mii | 249 mii |
| Provizioane | — | — | — | — | — | — | — | — | 2 | — |
| Capitaluri proprii | -1.233 | -1.233 | -1.233 | -1.233 | -1.233 | -25 mii | -30 mii | 24 mii | 116 mii | 160 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 24 din 48 în județul Dâmbovița și locul 1.512 din 2.708 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate.
Firme similare din județul Dâmbovița
- DENTO FARM SRL · Cornești1,6 mil lei · 7 ang.
- FARMACIA METEORA SRL · Târgoviște1,6 mil lei · 6 ang.
- POPA-MAR S.R.L. · Văleni-Dâmbovița1,5 mil lei · 3 ang.
- GENIA SRL · Târgoviște1,5 mil lei · 1 ang.
- CARMCRIS FARM SRL · Conțești1,3 mil lei · 3 ang.
- BELONA SRL · Târgoviște1,3 mil lei · 2 ang.
- SAS PHARMA PLUS SRL · Finta Mare (com. Finta)1,3 mil lei · 3 ang.
- CATA VETFARM SRL · Podu Rizii (com. Sălcioara)1,2 mil lei · 3 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
- 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate
- 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
Întrebări frecvente despre GENUIN IMPEX SRL
Care este CUI-ul firmei GENUIN IMPEX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GENUIN IMPEX SRL este 18878773, iar codul de TVA este RO18878773. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J15/761/2006, iar codul EUID este ROONRC.J15/761/2006.
Unde are sediul GENUIN IMPEX SRL?
Sediul social al firmei GENUIN IMPEX SRL este în Principală, et. PARTER, Sat Lunca, Comuna Moroeni, Dâmbovița, Lunca (com. Moroeni), județul Dâmbovița, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GENUIN IMPEX SRL?
Activitatea principală a firmei GENUIN IMPEX SRL este „Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate”, cod CAEN 4773. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată GENUIN IMPEX SRL?
GENUIN IMPEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 iulie 2006, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GENUIN IMPEX SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 398). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are GENUIN IMPEX SRL?
În 2025, GENUIN IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,5 mil lei și un profit net de 44 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GENUIN IMPEX SRL plătitoare de TVA?
Da. GENUIN IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 24 mai 2021. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.