GEMICAR POWER SRL
Sat Muereasca De Sus, Comuna Muereasca, Vâlcea
În 2025: cifra de afaceri 2,8 mil lei, profit net 212 mii lei, 3 angajați.
Despre GEMICAR POWER SRL
GEMICAR POWER SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 septembrie 2011 cu numărul J2011000460389 și codul unic de înregistrare (CUI) 29062346, cu sediul în Muereasca De Sus (com. Muereasca), județul Vâlcea. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe” (cod CAEN 4782). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,8 mil lei (-5% față de 2024), un profit net de 212 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,4 mil lei la 2,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2011.
Date de identificare
- CUI
- 29062346
- Nr. Registrul Comerțului
- J2011000460389
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 01 septembrie 2011
- EUID
- ROONRC.J2011000460389
- Cod poștal
- 247411
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 06.10.2026
din 01.12.2011
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vâlcea
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,8 mil lei
- Profit net
- 212 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 1 mil lei
- Datorii
- 552 mii lei
- Active totale
- 1,6 mil lei
- Marjă netă
- 7,4%
- Cifră / angajat
- 949 mii lei
-5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 35% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,8 mil | 2 mil | 2,2 mil | 2,4 mil | 2,1 mil | 2,4 mil | 2,5 mil | 2,6 mil | 3 mil | 2,8 mil |
| Venituri totale | 1,8 mil | 2 mil | 2,2 mil | 2,4 mil | 2,2 mil | 2,4 mil | 2,5 mil | 2,6 mil | 3 mil | 2,9 mil |
| Cheltuieli totale | 1,8 mil | 1,9 mil | 2,1 mil | 2,3 mil | 2 mil | 2,3 mil | 2,2 mil | 2,5 mil | 2,8 mil | 2,6 mil |
| Profit / pierdere brută | 7.641 | 72 mii | 126 mii | 111 mii | 164 mii | 181 mii | 231 mii | 154 mii | 200 mii | 246 mii |
| Profit / pierdere netă | 3.855 | 60 mii | 104 mii | 87 mii | 145 mii | 159 mii | 210 mii | 129 mii | 173 mii | 212 mii |
| Număr mediu de angajați | 9 | 7 | 4 | 5 | 4 | 4 | 5 | 5 | 4 | 3 |
| Active imobilizate | 42 mii | 185 mii | 265 mii | 489 mii | 569 mii | 592 mii | 620 mii | 636 mii | 619 mii | 666 mii |
| Active circulante | 413 mii | 487 mii | 593 mii | 605 mii | 394 mii | 550 mii | 714 mii | 829 mii | 936 mii | 932 mii |
| din care stocuri | 216 mii | 291 mii | 338 mii | 362 mii | 229 mii | 221 mii | 248 mii | 226 mii | 265 mii | 250 mii |
| creanțe | 180 mii | 185 mii | 211 mii | 193 mii | 109 mii | 111 mii | 144 mii | 173 mii | 134 mii | 168 mii |
| casa și conturi la bănci | 17 mii | 12 mii | 44 mii | 50 mii | 56 mii | 218 mii | 322 mii | 430 mii | 537 mii | 514 mii |
| Datorii | 448 mii | 561 mii | 645 mii | 792 mii | 517 mii | 538 mii | 732 mii | 733 mii | 650 mii | 552 mii |
| Capitaluri proprii | 7.164 | 110 mii | 214 mii | 301 mii | 446 mii | 604 mii | 603 mii | 732 mii | 905 mii | 1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 600 | 46 mii | 46 mii | 46 mii | 46 mii | 46 mii | 46 mii | 46 mii | 46 mii | 46 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 7 din 69 în județul Vâlcea și locul 469 din 4.198 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4782 – Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe.
Firme similare din județul Vâlcea
- TANASESCU SRL · Râmnicu Vâlcea3,9 mil lei · 3 ang.
- MACHT SOLUTIONS S.R.L. · Râmnicu Vâlcea3,9 mil lei · 3 ang.
- CONIX TRANS SRL · Horezu3,3 mil lei · 8 ang.
- DUET SRL · Râmnicu Vâlcea3,2 mil lei · 6 ang.
- VALARA SRL · Râmnicu Vâlcea2,7 mil lei · 1 ang.
- BERMINA IMPEX SRL · Drăgășani2,4 mil lei · 3 ang.
- LIKE AUTOPARTS S.R.L. · Râmnicu Vâlcea2,3 mil lei · 3 ang.
- PETER SI HELEN SRL · Horezu2,1 mil lei · 7 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4782 – Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
- 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
Întrebări frecvente despre GEMICAR POWER SRL
Care este CUI-ul firmei GEMICAR POWER SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GEMICAR POWER SRL este 29062346, iar codul de TVA este RO29062346. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011000460389, iar codul EUID este ROONRC.J2011000460389.
Unde are sediul GEMICAR POWER SRL?
Sediul social al firmei GEMICAR POWER SRL este în Sat Muereasca De Sus, Comuna Muereasca, Vâlcea, Muereasca De Sus (com. Muereasca), județul Vâlcea, cod poștal 247411, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GEMICAR POWER SRL?
Activitatea principală a firmei GEMICAR POWER SRL este „Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe”, cod CAEN 4782. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată GEMICAR POWER SRL?
GEMICAR POWER SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 septembrie 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GEMICAR POWER SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0768 *** 846). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are GEMICAR POWER SRL?
În 2025, GEMICAR POWER SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,8 mil lei și un profit net de 212 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GEMICAR POWER SRL plătitoare de TVA?
Da. GEMICAR POWER SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2011. Datele au fost verificate la ANAF pe 6 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Muereasca De Sus (com. Muereasca)
- Firme cu CAEN 4782 din județul Vâlcea
- CAEN 4782 – Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
- Top firme din județul Vâlcea
- Top firme cu CAEN 4782
- Firme noi din județul Vâlcea
- Compară GEMICAR POWER SRL cu alte firme