GEMATLOR SPEED S.R.L.
Ardealului, bl. 5, sc. B, ap. 4, Municipiul Caransebeș, Caraș-Severin
În 2025: cifra de afaceri 2.342 lei, pierdere netă 7.951 lei.
Despre GEMATLOR SPEED S.R.L.
GEMATLOR SPEED S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 octombrie 2018 cu numărul J11/565/2018 și codul unic de înregistrare (CUI) 39952236, cu sediul în Caransebeș, județul Caraș-Severin. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 8 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2.342 lei (-94% față de 2024), o pierdere netă de 7.951 lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 87 mii lei la 2.342 lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 39952236
- Nr. Registrul Comerțului
- J11/565/2018
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 03 octombrie 2018
- EUID
- ROONRC.J11/565/2018
- Cod poștal
- 325400
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 05.10.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Caransebeş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2.342 lei
- Pierdere netă
- 7.951 lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- -38 mii lei
- Datorii
- 39 mii lei
- Active totale
- 731 lei
- Marjă netă
- -339,5%
-94% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (5321%); cifra de afaceri a scăzut cu 94% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 13 mii | 146 mii | 103 mii | 87 mii | 96 mii | 60 mii | 41 mii | 2.342 |
| Venituri totale | 13 mii | 146 mii | 103 mii | 88 mii | 102 mii | 60 mii | 47 mii | 2.342 |
| Cheltuieli totale | 7.873 | 144 mii | 70 mii | 94 mii | 104 mii | 82 mii | 82 mii | 10 mii |
| Profit / pierdere brută | 4.664 | 2.293 | 33 mii | -6.157 | -2.808 | -22 mii | -34 mii | -7.951 |
| Profit / pierdere netă | 4.288 | 830 | 32 mii | -6.931 | -3.772 | -22 mii | -35 mii | -7.951 |
| Număr mediu de angajați | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — |
| Active imobilizate | 304 | — | — | 943 | 33 mii | 20 mii | 6.540 | — |
| Active circulante | 5.060 | 15 mii | 59 mii | 43 mii | 27 mii | 3.537 | 877 | 731 |
| creanțe | — | 4.504 | 40 mii | 30 mii | 205 | 48 | — | 1 |
| casa și conturi la bănci | 5.060 | 11 mii | 19 mii | 13 mii | 27 mii | 3.489 | 877 | 730 |
| Cheltuieli în avans | — | 497 | 267 | 133 | — | — | — | — |
| Datorii | 876 | 10 mii | 22 mii | 14 mii | 33 mii | 19 mii | 38 mii | 39 mii |
| Capitaluri proprii | 4.488 | 5.318 | 38 mii | 31 mii | 27 mii | 4.565 | -30 mii | -38 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 247 din 249 în județul Caraș-Severin și locul 35.181 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Caraș-Severin
- IVU NYCO & MARY S.R.L. · Brebu4.020 lei · 1 ang.
- LUNTRANS SÎRBU S.R.L. · Luncavița4.000 lei · 0 ang.
- KLAU KARTEDI TRANS SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ · Băuțar3.550 lei · 1 ang.
- COLCEAR COLAND SRL · 23 August (com. Zăvoi)2.575 lei · 0 ang.
- NOVĂCESCU ACTUAL TRANS S.R.L. · Poiana Lungă (com. Cornereva)2.334 lei · 1 ang.
- GALAXY FULGER TRANSPORT S.R.L. · Caransebeș1.133 lei · 0 ang.
- SRX-ALFA-VOICA TRANS S.R.L. · Târnova0 lei · 1 ang.
- TMT PETER LAZĂR TRANS SRL · Caransebeș0 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4932 Transporturi cu taxiuri
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
Întrebări frecvente despre GEMATLOR SPEED S.R.L.
Care este CUI-ul firmei GEMATLOR SPEED S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GEMATLOR SPEED S.R.L. este 39952236. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J11/565/2018, iar codul EUID este ROONRC.J11/565/2018.
Unde are sediul GEMATLOR SPEED S.R.L.?
Sediul social al firmei GEMATLOR SPEED S.R.L. este în Ardealului, bl. 5, sc. B, ap. 4, Municipiul Caransebeș, Caraș-Severin, județul Caraș-Severin, cod poștal 325400, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GEMATLOR SPEED S.R.L.?
Activitatea principală a firmei GEMATLOR SPEED S.R.L. este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată GEMATLOR SPEED S.R.L.?
GEMATLOR SPEED S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 octombrie 2018, deci are 8 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GEMATLOR SPEED S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0766 *** 282). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are GEMATLOR SPEED S.R.L.?
În 2025, GEMATLOR SPEED S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 2.342 lei și o pierdere netă de 7.951 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GEMATLOR SPEED S.R.L. plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, GEMATLOR SPEED S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.