GELMAR PROD SRL
Comuna Vulcan, Brașov
În 2025: cifra de afaceri 1,8 mil lei, profit net 215 mii lei, 7 angajați.
Despre GELMAR PROD SRL
GELMAR PROD SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 decembrie 2001 cu numărul J2001001321082 și codul unic de înregistrare (CUI) 14351486, cu sediul în Vulcan, județul Brașov. Activitatea principală este „Tăierea și rindeluirea lemnului” (cod CAEN 1611). Firma are 24 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,8 mil lei (+46% față de 2024), un profit net de 215 mii lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 909 mii lei la 1,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 14 decembrie 2001 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 14351486
- Nr. Registrul Comerțului
- J2001001321082
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 14 decembrie 2001
- EUID
- ROONRC.J2001001321082
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 02.10.2026
din 14.12.2001
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Codlea
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,8 mil lei
- Profit net
- 215 mii lei
- Angajați (medie)
- 7
- Capitaluri proprii
- 687 mii lei
- Datorii
- 47 mii lei
- Active totale
- 734 mii lei
- Marjă netă
- 11,8%
- Cifră / angajat
- 260 mii lei
+46% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 6% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 905 mii | 742 mii | 957 mii | 966 mii | 680 mii | 909 mii | 1,5 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,8 mil |
| Venituri totale | 918 mii | 766 mii | 946 mii | 966 mii | 703 mii | 897 mii | 1,5 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,9 mil |
| Cheltuieli totale | 893 mii | 826 mii | 796 mii | 912 mii | 733 mii | 838 mii | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,7 mil |
| Profit / pierdere brută | 25 mii | -59 mii | 151 mii | 54 mii | -30 mii | 59 mii | 270 mii | 61 mii | 51 mii | 260 mii |
| Profit / pierdere netă | 18 mii | -67 mii | 141 mii | 44 mii | -36 mii | 50 mii | 255 mii | 50 mii | 18 mii | 215 mii |
| Număr mediu de angajați | 11 | 8 | 6 | 6 | 7 | 6 | 6 | 6 | 7 | 7 |
| Active imobilizate | 180 mii | 191 mii | 156 mii | 209 mii | 290 mii | 256 mii | 225 mii | 200 mii | 200 mii | 228 mii |
| Active circulante | 327 mii | 274 mii | 376 mii | 362 mii | 202 mii | 280 mii | 488 mii | 522 mii | 476 mii | 496 mii |
| din care stocuri | 149 mii | 132 mii | 192 mii | 247 mii | 38 mii | 69 mii | 235 mii | 226 mii | 256 mii | 329 mii |
| creanțe | 108 mii | 118 mii | 123 mii | 86 mii | 79 mii | 65 mii | 64 mii | 63 mii | 63 mii | 73 mii |
| casa și conturi la bănci | 69 mii | 24 mii | 61 mii | 28 mii | 85 mii | 146 mii | 189 mii | 227 mii | 156 mii | 94 mii |
| Cheltuieli în avans | 5.532 | 4.257 | 5.954 | 6.938 | 6.360 | 6.739 | 6.162 | 4.256 | 6.971 | 9.169 |
| Datorii | 53 mii | 76 mii | 25 mii | 63 mii | 20 mii | 24 mii | 30 mii | 25 mii | 34 mii | 47 mii |
| Capitaluri proprii | 460 mii | 393 mii | 513 mii | 515 mii | 479 mii | 519 mii | 689 mii | 702 mii | 648 mii | 687 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 12 din 27 în județul Brașov și locul 474 din 1.325 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1611 – Tăierea și rindeluirea lemnului.
Firme similare din județul Brașov
- TRANSERB OAK S.R.L. · Vulcan1,8 mil lei · 5 ang.
- NELSICOM PROD SRL · Ucea De Sus (com. Ucea)1,7 mil lei · 5 ang.
- TOBALIS DEB SRL · Colonia 1 Mai (com. Vulcan)1,6 mil lei · 5 ang.
- GATER COM 2018 S.R.L. · Copăcel (com. Hârseni)1,5 mil lei · 7 ang.
- JONI TIMBER SRL · Vulcan912 mii lei · 2 ang.
- TOB-SAX SRL · Poiana Mărului782 mii lei · 4 ang.
- GEAMBASII SRL · Holbav712 mii lei · 0 ang.
- SILVOGARCA S.R.L. · Vama Buzăului648 mii lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 1611 – Tăierea și rindeluirea lemnului
- 0125 Cultivarea fructelor arbuștilor fructiferi, căpșunilor, nuciferilor și a altor pomi fructiferi
- 0126 Cultivarea fructelor oleaginoase
- 0127 Cultivarea plantelor pentru prepararea băuturilor
- 0128 Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
- 0129 Cultivarea altor plante permanente
- 0149 Creșterea altor animale
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 0162 Activități auxiliare pentru creșterea animalelor
- 0163 Activități după recoltare
- 0164 Pregătirea semințelor
- 0170 Vânătoare,capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
- 0220 Exploatarea forestieră
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
- 1031 Prelucrarea și conservarea cartofilor
- 1032 Fabricarea sucurilor de fructe și legume
- 1039 Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
- 1061 Fabricarea produselor de morărit
- 1610 Tăierea și rindeluirea lemnului
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 1624 Fabricarea ambalajelor din lemn
- 3101 Fabricarea de mobilă pentru birouri și magazine
- 3102 Fabricarea de mobilă pentru bucătării
- 3109 Fabricarea de mobilă n.c.a.
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei, covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4669 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
- 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 5229 Alte activități anexe transporturilor
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole
- 8292 Activități de ambalare
Întrebări frecvente despre GELMAR PROD SRL
Care este CUI-ul firmei GELMAR PROD SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GELMAR PROD SRL este 14351486, iar codul de TVA este RO14351486. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2001001321082, iar codul EUID este ROONRC.J2001001321082.
Unde are sediul GELMAR PROD SRL?
Sediul social al firmei GELMAR PROD SRL este în Comuna Vulcan, Brașov, județul Brașov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GELMAR PROD SRL?
Activitatea principală a firmei GELMAR PROD SRL este „Tăierea și rindeluirea lemnului”, cod CAEN 1611. În Registrul Comerțului are autorizate în total 48 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată GELMAR PROD SRL?
GELMAR PROD SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 decembrie 2001, deci are 24 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GELMAR PROD SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 051). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are GELMAR PROD SRL?
În 2025, GELMAR PROD SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,8 mil lei și un profit net de 215 mii lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GELMAR PROD SRL plătitoare de TVA?
Da. GELMAR PROD SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 14 decembrie 2001 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.