Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA31 ani pe piață

GE.CON COM PROD SERV SRL

CUI 6706979J1994024753402

Str. POSTAVARULUI, bl. C3, sc. 6, et. 3, ap. 7, București Sectorul 3, București

A primit finanțare publică (4 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 3,6 mil lei, pierdere netă 172 mii lei, 11 angajați.

Despre GE.CON COM PROD SERV SRL

GE.CON COM PROD SERV SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 decembrie 1994 cu numărul J1994024753402 și codul unic de înregistrare (CUI) 6706979, cu sediul în București Sector 3, municipiul București. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice” (cod CAEN 4682). Firma are 31 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3,6 mil lei (-22% față de 2024), o pierdere netă de 172 mii lei și 11 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 7,3 mil lei la 3,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 5 ianuarie 1995.

Date de identificare

CUI
6706979
Nr. Registrul Comerțului
J1994024753402
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
16 decembrie 1994
EUID
ROONRC.J1994024753402
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 05.01.1995

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
05.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
3,6 mil lei

-22% față de 2024

Pierdere netă
172 mii lei
Angajați (medie)
11
Capitaluri proprii
5,9 mil lei
Datorii
1,3 mil lei
Active totale
7,2 mil lei
Marjă netă
-4,8%
Cifră / angajat
326 mii lei
Risc mediu

Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-5 mil05 mil10 mil15 mil2016: cifra de afaceri 8.479.938 lei; profit net 206.637 lei20162017: cifra de afaceri 6.512.104 lei; profit net 94.963 lei20172018: cifra de afaceri 7.749.157 lei; profit net 277.943 lei20182019: cifra de afaceri 14.266.937 lei; profit net 432.003 lei20192020: cifra de afaceri 9.921.305 lei; profit net 1.300.610 lei20202021: cifra de afaceri 7.309.397 lei; profit net 298.985 lei20212022: cifra de afaceri 10.128.426 lei; profit net 499.865 lei20222023: cifra de afaceri 8.915.611 lei; profit net 383.946 lei20232024: cifra de afaceri 4.570.599 lei; pierdere netă 397.710 lei20242025: cifra de afaceri 3.583.738 lei; pierdere netă 172.000 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă8,5 mil6,5 mil7,7 mil14,3 mil9,9 mil7,3 mil10,1 mil8,9 mil4,6 mil3,6 mil
Venituri totale8,5 mil6,5 mil7,8 mil14,3 mil9,9 mil7,3 mil10,1 mil9 mil4,6 mil7,5 mil
Cheltuieli totale8,2 mil6,4 mil7,4 mil13,8 mil8,4 mil6,9 mil9,5 mil8,5 mil5 mil7,7 mil
Profit / pierdere brută239 mii115 mii348 mii508 mii1,5 mil372 mii603 mii454 mii-398 mii-172 mii
Profit / pierdere netă207 mii95 mii278 mii432 mii1,3 mil299 mii500 mii384 mii-398 mii-172 mii
Număr mediu de angajați16141313131112121211
Active imobilizate1,6 mil1,6 mil1,9 mil1,8 mil1,7 mil1,6 mil1,6 mil1,5 mil4,9 mil1,4 mil
Active circulante3,6 mil5,6 mil4,9 mil4,3 mil7,3 mil6,8 mil7,3 mil6 mil7,4 mil5,8 mil
din care stocuri2,5 mil2,3 mil2,6 mil3 mil3,5 mil3,8 mil3,9 mil3,6 mil1,8 mil2,4 mil
creanțe2,8 mil4,4 mil3,5 mil3,5 mil4,9 mil4,3 mil5,1 mil4,5 mil5,7 mil3,6 mil
casa și conturi la bănci-1,8 mil-1,1 mil-1,2 mil-2,1 mil-1,1 mil-1,2 mil-1,9 mil-2 mil-122 mii-259 mii
Cheltuieli în avans6.9482.97517 mii10 mii6.796——57 mii——
Datorii1,1 mil3,2 mil2,6 mil1,9 mil4 mil3 mil4,5 mil3,4 mil6,3 mil1,3 mil
Venituri în avans11111—————
Capitaluri proprii4,2 mil4,1 mil4,2 mil4,2 mil5,1 mil5,4 mil4,3 mil4,2 mil6,1 mil5,9 mil
din care capital subscris vărsat400 mii400 mii400 mii400 mii400 mii400 mii400 mii400 mii400 mii400 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 38 din 81 în județul București și locul 148 din 316 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4682 – Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice.

Firme similare din județul București

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4682 – Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice

  • 0812 Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
  • 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
  • 2552 Tratamente termice ale metalelor
  • 2553 Operațiuni de mecanică generală
  • 3900 Activități și servicii de decontaminare
  • 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
  • 8122 Activități specializate de curățenie

Întrebări frecvente despre GE.CON COM PROD SERV SRL

Care este CUI-ul firmei GE.CON COM PROD SERV SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GE.CON COM PROD SERV SRL este 6706979, iar codul de TVA este RO6706979. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1994024753402, iar codul EUID este ROONRC.J1994024753402.

Unde are sediul GE.CON COM PROD SERV SRL?

Sediul social al firmei GE.CON COM PROD SERV SRL este în Str. POSTAVARULUI, bl. C3, sc. 6, et. 3, ap. 7, București Sectorul 3, București, București Sector 3, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are GE.CON COM PROD SERV SRL?

Activitatea principală a firmei GE.CON COM PROD SERV SRL este „Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice”, cod CAEN 4682. În Registrul Comerțului are autorizate în total 21 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată GE.CON COM PROD SERV SRL?

GE.CON COM PROD SERV SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 decembrie 1994, deci are 31 ani de activitate.

Cum pot contacta firma GE.CON COM PROD SERV SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru GE.CON COM PROD SERV SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 3 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are GE.CON COM PROD SERV SRL?

În 2025, GE.CON COM PROD SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 3,6 mil lei și o pierdere netă de 172 mii lei, cu 11 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este GE.CON COM PROD SERV SRL plătitoare de TVA?

Da. GE.CON COM PROD SERV SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 5 ianuarie 1995. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.

Explorează