GDG DEZVOLTATOR CONSTRUCT S.R.L.
MORII, Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanța
În 2025: cifra de afaceri 337 mii lei, profit net 107 mii lei, 2 angajați.
Despre GDG DEZVOLTATOR CONSTRUCT S.R.L.
GDG DEZVOLTATOR CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 mai 2018 cu numărul J2018001175133 și codul unic de înregistrare (CUI) 39289673, cu sediul în Cumpăna, județul Constanța. Activitatea principală este „Dezvoltare (promovare) imobiliară” (cod CAEN 6812). Firma are 8 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 337 mii lei, un profit net de 107 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 981 mii lei la 337 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2020 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 39289673
- Nr. Registrul Comerțului
- J2018001175133
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 04 mai 2018
- EUID
- ROONRC.J2018001175133
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 01.05.2020
din 01.07.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Eforie
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 337 mii lei
- Profit net
- 107 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 342 mii lei
- Datorii
- 8,8 mil lei
- Active totale
- 9,1 mil lei
- Marjă netă
- 31,7%
- Cifră / angajat
- 168 mii lei
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 96% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | 262 mii | 981 mii | 799 mii | 1,4 mil | 1 mil | 0 | 337 mii |
| Venituri totale | 223 mii | 776 mii | 1,5 mil | 2,6 mil | 3 mil | 1,8 mil | 1,2 mil | 1,3 mil |
| Cheltuieli totale | 213 mii | 634 mii | 1,3 mil | 2,8 mil | 3,4 mil | 1,8 mil | 1 mil | 1,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 10 mii | 142 mii | 166 mii | -184 mii | -330 mii | 19 mii | 195 mii | 117 mii |
| Profit / pierdere netă | 9.704 | 139 mii | 157 mii | -192 mii | -344 mii | 8.410 | 195 mii | 107 mii |
| Număr mediu de angajați | 0 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 93 mii | 107 mii | 519 mii | 1,5 mil | 2,7 mil | 2,6 mil | 6,5 mil | 7,1 mil |
| Active circulante | 222 mii | 817 mii | 781 mii | 2,3 mil | 1,5 mil | 2,8 mil | 1,3 mil | 2 mil |
| din care stocuri | 220 mii | 772 mii | 720 mii | 2 mil | 1,3 mil | 1,8 mil | 500 mii | 1,5 mil |
| creanțe | 318 | — | 54 mii | 75 mii | 137 mii | 969 mii | 706 mii | 508 mii |
| casa și conturi la bănci | 1.468 | 45 mii | 6.920 | 191 mii | 68 mii | 42 mii | 79 mii | 15 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 1.626 | 1.626 | 58 mii | 154 mii | 66 mii | 5.455 | 5.455 |
| Datorii | 305 mii | 476 mii | 1,1 mil | 3,9 mil | 4,9 mil | 5,9 mil | 7,5 mil | 8,8 mil |
| Venituri în avans | — | 301 mii | — | 62 mii | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 9.904 | 149 mii | 197 mii | -152 mii | -496 mii | -487 mii | 235 mii | 342 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 83 din 125 în județul Constanța și locul 1.683 din 2.724 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6812 – Dezvoltare (promovare) imobiliară.
Firme similare din județul Constanța
- BOARDWALK RESIDENCE S.R.L. · Năvodari389 mii lei · 2 ang.
- ATERINA GLOBAL S.R.L. · Constanța356 mii lei · 2 ang.
- MATURO HOMES S.R.L. · Constanța336 mii lei · 1 ang.
- LIBER SAV SRL · Constanța329 mii lei · 1 ang.
- CONSEGA HOLDING SRL · Constanța321 mii lei · 2 ang.
- ADAM TOP BUILDING S.R.L. · Năvodari314 mii lei · 1 ang.
- ABSOLUT INKASSO SRL · Constanța283 mii lei · 1 ang.
- GEMS HIGH INVEST S.R.L. · Constanța272 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6812 – Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5611 Restaurante
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
Întrebări frecvente despre GDG DEZVOLTATOR CONSTRUCT S.R.L.
Care este CUI-ul firmei GDG DEZVOLTATOR CONSTRUCT S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GDG DEZVOLTATOR CONSTRUCT S.R.L. este 39289673, iar codul de TVA este RO39289673. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2018001175133, iar codul EUID este ROONRC.J2018001175133.
Unde are sediul GDG DEZVOLTATOR CONSTRUCT S.R.L.?
Sediul social al firmei GDG DEZVOLTATOR CONSTRUCT S.R.L. este în MORII, Sat Cumpăna, Comuna Cumpăna, Constanța, județul Constanța, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GDG DEZVOLTATOR CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală a firmei GDG DEZVOLTATOR CONSTRUCT S.R.L. este „Dezvoltare (promovare) imobiliară”, cod CAEN 6812. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată GDG DEZVOLTATOR CONSTRUCT S.R.L.?
GDG DEZVOLTATOR CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 mai 2018, deci are 8 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GDG DEZVOLTATOR CONSTRUCT S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru GDG DEZVOLTATOR CONSTRUCT S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Cumpăna sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are GDG DEZVOLTATOR CONSTRUCT S.R.L.?
În 2025, GDG DEZVOLTATOR CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 337 mii lei și un profit net de 107 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GDG DEZVOLTATOR CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. GDG DEZVOLTATOR CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2020 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.