GCN GRUP SRL
M7, Loc. Năvodari, Oraș Năvodari, Constanța
În 2024: cifra de afaceri 775 mii lei, profit net 83 mii lei, 2 angajați.
Despre GCN GRUP SRL
GCN GRUP SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 iulie 2017 cu numărul J2017002650131 și codul unic de înregistrare (CUI) 37997630, cu sediul în Năvodari, județul Constanța. Activitatea principală este „Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată” (cod CAEN 5520). Firma are 9 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 775 mii lei (+39% față de 2023), un profit net de 83 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 487 mii lei la 775 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 28 iulie 2026.
Date de identificare
- CUI
- 37997630
- Nr. Registrul Comerțului
- J2017002650131
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 18 iulie 2017
- EUID
- ROONRC.J2017002650131
- Cod poștal
- 905700
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 28.07.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 775 mii lei
- Profit net
- 83 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 276 mii lei
- Datorii
- 276 mii lei
- Active totale
- 552 mii lei
- Marjă netă
- 10,7%
- Cifră / angajat
- 387 mii lei
+39% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2024, datorii de 50% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 3.930 | 299 mii | 626 mii | 487 mii | 426 mii | 396 mii | 557 mii | 775 mii |
| Venituri totale | 3.930 | 299 mii | 626 mii | 487 mii | 426 mii | 396 mii | 557 mii | 788 mii |
| Cheltuieli totale | 2.938 | 70 mii | 86 mii | 82 mii | 136 mii | 170 mii | 359 mii | 682 mii |
| Profit / pierdere brută | 992 | 229 mii | 540 mii | 405 mii | 290 mii | 226 mii | 198 mii | 106 mii |
| Profit / pierdere netă | 874 | 220 mii | 523 mii | 392 mii | 278 mii | 217 mii | 193 mii | 83 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | — | — | 0 | 3 | 2 |
| Active imobilizate | — | 11 mii | 12 mii | 96 mii | 65 mii | 78 mii | 133 mii | 294 mii |
| Active circulante | 1.192 | 237 mii | 618 mii | 491 mii | 355 mii | 167 mii | 128 mii | 258 mii |
| din care stocuri | — | 8.434 | 160 | 160 | 8.355 | — | 2.924 | 13 mii |
| creanțe | — | — | 449 mii | 392 mii | 223 mii | 125 mii | 24 mii | 15 mii |
| casa și conturi la bănci | 1.192 | 229 mii | 169 mii | 99 mii | 124 mii | 42 mii | 101 mii | 229 mii |
| Datorii | 118 | 27 mii | 106 mii | 195 mii | 142 mii | 28 mii | 68 mii | 276 mii |
| Capitaluri proprii | 1.074 | 221 mii | 524 mii | 393 mii | 279 mii | 217 mii | 193 mii | 276 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 81 din 829 în județul Constanța și locul 605 din 5.791 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 5520 – Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată.
Firme similare din județul Constanța
- R.E.D. TRAVEL S.R.L. · Eforie Nord (oraș Eforie)809 mii lei · 1 ang.
- MILENA BY THE SEA S.R.L. · Constanța799 mii lei · 4 ang.
- COSMETIX PRO LINE S.R.L. · Agigea793 mii lei · 1 ang.
- ATLANTIS ALEX TRANS SRL · Costinești789 mii lei · 3 ang.
- AMELY LOUNGE RESIDENCE S.R.L. · Năvodari785 mii lei · 2 ang.
- JUMEIRAH ROYAL S.R.L. · Constanța779 mii lei · 4 ang.
- REM & TAB CAFE SRL · Saturn (mun. Mangalia)755 mii lei · 2 ang.
- CAMPING LARA VENUS SRL · Mangalia745 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 16.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5520 – Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5540 Intermedieri pentru servicii de cazare
- 5611 Restaurante
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Întrebări frecvente despre GCN GRUP SRL
Care este CUI-ul firmei GCN GRUP SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GCN GRUP SRL este 37997630, iar codul de TVA este RO37997630. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017002650131, iar codul EUID este ROONRC.J2017002650131.
Unde are sediul GCN GRUP SRL?
Sediul social al firmei GCN GRUP SRL este în M7, Loc. Năvodari, Oraș Năvodari, Constanța, județul Constanța, cod poștal 905700, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GCN GRUP SRL?
Activitatea principală a firmei GCN GRUP SRL este „Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată”, cod CAEN 5520. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată GCN GRUP SRL?
GCN GRUP SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 iulie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GCN GRUP SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0720 *** 974). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are GCN GRUP SRL?
În 2024, GCN GRUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 775 mii lei și un profit net de 83 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GCN GRUP SRL plătitoare de TVA?
Da. GCN GRUP SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 28 iulie 2026. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.