Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA34 ani pe piață

GAR SRL

CUI 2825497J30/326/1992

Susani, Sat Gherța Mică, Comuna Gherța Mică, Satu Mare

În 2025: cifra de afaceri 122 mii lei, pierdere netă 282 mii lei, 3 angajați.

Despre GAR SRL

GAR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 martie 1992 cu numărul J30/326/1992 și codul unic de înregistrare (CUI) 2825497, cu sediul în Gherța Mică, județul Satu Mare. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate” (cod CAEN 4751). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 122 mii lei, o pierdere netă de 282 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 177 mii lei la 122 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2021.

Date de identificare

CUI
2825497
Nr. Registrul Comerțului
J30/326/1992
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
02 martie 1992
EUID
ROONRC.J30/326/1992
Cod poștal
447140

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.02.2021

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Negreşti Oaş

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
122 mii lei
Pierdere netă
282 mii lei
Angajați (medie)
3
Capitaluri proprii
-737 mii lei
Datorii
3,5 mil lei
Active totale
2,7 mil lei
Marjă netă
-231%
Cifră / angajat
41 mii lei
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii mai mari decât activele (127%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-2 mil02 mil4 mil6 mil2016: cifra de afaceri 2.142.131 lei; profit net 28.241 lei20162017: cifra de afaceri 2.773.444 lei; pierdere netă 242.522 lei20172018: cifra de afaceri 5.250.552 lei; profit net 5.391 lei20182019: cifra de afaceri 874.911 lei; pierdere netă 135.013 lei20192020: cifra de afaceri 177.261 lei; pierdere netă 262.779 lei20202021: cifra de afaceri 137.029 lei; pierdere netă 127.948 lei20212022: cifra de afaceri 36.237 lei; pierdere netă 137.156 lei20222023: cifra de afaceri 149.144 lei; pierdere netă 176.504 lei20232025: cifra de afaceri 121.994 lei; pierdere netă 281.809 lei2025
Indicator (lei)201620172018201920202021202220232025
Cifra de afaceri netă2,1 mil2,8 mil5,3 mil875 mii177 mii137 mii36 mii149 mii122 mii
Venituri totale2,2 mil2,8 mil5,3 mil879 mii177 mii139 mii36 mii149 mii122 mii
Cheltuieli totale2,1 mil3 mil5,2 mil1 mil438 mii265 mii173 mii324 mii403 mii
Profit / pierdere brută34 mii-243 mii15 mii-135 mii-261 mii-127 mii-137 mii-175 mii-281 mii
Profit / pierdere netă28 mii-243 mii5.391-135 mii-263 mii-128 mii-137 mii-177 mii-282 mii
Număr mediu de angajați677422223
Active imobilizate668 mii781 mii763 mii736 mii709 mii684 mii658 mii633 mii586 mii
Active circulante3 mil2,8 mil3,1 mil3,1 mil2,6 mil2,4 mil2,4 mil2,8 mil2,2 mil
din care stocuri2,3 mil2,7 mil2,9 mil2,6 mil2,4 mil2,2 mil2,2 mil2,6 mil1,9 mil
creanțe711 mii44 mii281 mii465 mii184 mii196 mii200 mii211 mii227 mii
casa și conturi la bănci12 mii12 mii2.6852.4782.5094.2403.1147.23551 mii
Cheltuieli în avans9659651.7021.7021.7021.7021.7021.7021.702
Datorii2,8 mil3 mil3,3 mil3,4 mil3,1 mil3,1 mil3,2 mil3,7 mil3,5 mil
Capitaluri proprii859 mii567 mii572 mii437 mii174 mii46 mii-91 mii-267 mii-737 mii
din care capital subscris vărsat389 mii389 mii389 mii389 mii389 mii389 mii389 mii389 mii389 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 8 din 14 în județul Satu Mare și locul 812 din 1.246 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4751 – Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate.

Firme similare din județul Satu Mare

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4751 – Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate

  • 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

Întrebări frecvente despre GAR SRL

Care este CUI-ul firmei GAR SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GAR SRL este 2825497, iar codul de TVA este RO2825497. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J30/326/1992, iar codul EUID este ROONRC.J30/326/1992.

Unde are sediul GAR SRL?

Sediul social al firmei GAR SRL este în Susani, Sat Gherța Mică, Comuna Gherța Mică, Satu Mare, județul Satu Mare, cod poștal 447140, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are GAR SRL?

Activitatea principală a firmei GAR SRL este „Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate”, cod CAEN 4751. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată GAR SRL?

GAR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 martie 1992, deci are 34 ani de activitate.

Cum pot contacta firma GAR SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0261 *** 029). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are GAR SRL?

În 2025, GAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 122 mii lei și o pierdere netă de 282 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este GAR SRL plătitoare de TVA?

Da. GAR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2021. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează