GALLAD SRL
AVRAM IANCU, Municipiul Baia Mare, Maramureș
În 2025: cifra de afaceri 279 mii lei, profit net 156 mii lei, 1 angajați.
Despre GALLAD SRL
GALLAD SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 ianuarie 2004 cu numărul J2004000037246 și codul unic de înregistrare (CUI) 16044976, cu sediul în Baia Mare, județul Maramureș. Activitatea principală este „Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii” (cod CAEN 6619). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 279 mii lei (+22% față de 2024), un profit net de 156 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 155 mii lei la 279 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 16044976
- Nr. Registrul Comerțului
- J2004000037246
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 ianuarie 2004
- EUID
- ROONRC.J2004000037246
- Cod poștal
- 430303
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 11.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 279 mii lei
- Profit net
- 156 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 157 mii lei
- Datorii
- 142 mii lei
- Active totale
- 298 mii lei
- Marjă netă
- 56%
- Cifră / angajat
- 279 mii lei
+22% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 47% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 123 mii | 104 mii | 78 mii | 141 mii | 94 mii | 155 mii | 113 mii | 137 mii | 228 mii | 279 mii |
| Venituri totale | 123 mii | 105 mii | 78 mii | 143 mii | 94 mii | 155 mii | 122 mii | 157 mii | 229 mii | 279 mii |
| Cheltuieli totale | 96 mii | 68 mii | 88 mii | 105 mii | 93 mii | 95 mii | 103 mii | 105 mii | 88 mii | 120 mii |
| Profit / pierdere brută | 28 mii | 37 mii | -9.311 | 38 mii | 1.411 | 60 mii | 20 mii | 52 mii | 141 mii | 159 mii |
| Profit / pierdere netă | 26 mii | 36 mii | -10 mii | 37 mii | 499 | 59 mii | 19 mii | 51 mii | 139 mii | 156 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 4.817 | 115 mii | 85 mii | 53 mii | 176 mii | 151 mii | 150 mii | 152 mii | 152 mii | 153 mii |
| Active circulante | 48 mii | 43 mii | 57 mii | 115 mii | 43 mii | 46 mii | 29 mii | 60 mii | 18 mii | 145 mii |
| din care stocuri | 1.875 | — | 2.960 | — | — | — | — | — | — | — |
| creanțe | 123 | 122 | 122 | 122 | — | 211 | 4.510 | 2.250 | — | 140 mii |
| casa și conturi la bănci | 46 mii | 43 mii | 54 mii | 115 mii | 43 mii | 45 mii | 25 mii | 58 mii | 18 mii | 5.157 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | 82 | 63 | — | 196 | — | — |
| Datorii | 33 mii | 102 mii | 96 mii | 86 mii | 137 mii | 55 mii | 19 mii | 19 mii | 30 mii | 142 mii |
| Capitaluri proprii | 20 mii | 55 mii | 45 mii | 82 mii | 83 mii | 141 mii | 160 mii | 193 mii | 140 mii | 157 mii |
| din care capital subscris vărsat | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 7 din 20 în județul Maramureș și locul 638 din 1.757 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6619 – Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii.
Firme similare din județul Maramureș
- KLS CREDITFLEXI SRL · Baia Mare456 mii lei · 0 ang.
- BLACK GOSSIP SRL · Baia Mare340 mii lei · 1 ang.
- CSAFIM CREDITS S.R.L. · Tăuții-Măgherăus218 mii lei · 1 ang.
- ARBTECH SOCIETATE CU RASPUNDERE LIMITATĂ · Baia Mare215 mii lei · 1 ang.
- RALUSIMO CONSULTING SRL · Baia Mare189 mii lei · 1 ang.
- 20 VISIONARY FIN SOLUTIONS SRL · Tăuții-Măgherăus160 mii lei · 0 ang.
- PRIMA DATA FINANCE SRL · Baia Mare153 mii lei · 2 ang.
- CREDIT OFFICE SRL · Baia Mare132 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6619 – Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 6619 Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii
Întrebări frecvente despre GALLAD SRL
Care este CUI-ul firmei GALLAD SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GALLAD SRL este 16044976. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004000037246, iar codul EUID este ROONRC.J2004000037246.
Unde are sediul GALLAD SRL?
Sediul social al firmei GALLAD SRL este în AVRAM IANCU, Municipiul Baia Mare, Maramureș, județul Maramureș, cod poștal 430303, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GALLAD SRL?
Activitatea principală a firmei GALLAD SRL este „Activități auxiliare intermedierilor financiare, exclusiv activități de asigurari și fonduri de pensii”, cod CAEN 6619. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată GALLAD SRL?
GALLAD SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 ianuarie 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GALLAD SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 050). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are GALLAD SRL?
În 2025, GALLAD SRL a raportat o cifră de afaceri de 279 mii lei și un profit net de 156 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GALLAD SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, GALLAD SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.