GALFINBAND SA
SMÎRDAN, Municipiul Galați, Galați
În 2025: cifra de afaceri 17,2 mil lei, profit net 529 mii lei, 25 angajați.
Despre GALFINBAND SA
GALFINBAND SA este o societate pe acțiuni (SA) înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 februarie 1991 cu numărul J1991000049175 și codul unic de înregistrare (CUI) 1633663, cu sediul în Galați, județul Galați. Activitatea principală este „Laminare la rece a benzilor înguste” (cod CAEN 2432). Firma are 35 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 17,2 mil lei (+16% față de 2024), un profit net de 529 mii lei și 25 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 25,7 mil lei la 17,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
Date de identificare
- CUI
- 1633663
- Nr. Registrul Comerțului
- J1991000049175
- Formă juridică
- SA
- Data înregistrării
- 26 februarie 1991
- EUID
- ROONRC.J1991000049175
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 01.07.1993
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Galaţi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 17,2 mil lei
- Profit net
- 529 mii lei
- Angajați (medie)
- 25
- Capitaluri proprii
- 12,5 mil lei
- Datorii
- 8 mil lei
- Active totale
- 20,5 mil lei
- Marjă netă
- 3,1%
- Cifră / angajat
- 688 mii lei
+16% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 39% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 15,2 mil | 12,1 mil | 14,2 mil | 14,4 mil | 13,7 mil | 25,7 mil | 22,9 mil | 17,5 mil | 14,8 mil | 17,2 mil |
| Venituri totale | 16 mil | 12,4 mil | 14,5 mil | 14,5 mil | 20,1 mil | 26,4 mil | 23,2 mil | 18,1 mil | 14,9 mil | 17,3 mil |
| Cheltuieli totale | 15,6 mil | 13,2 mil | 14,2 mil | 14,2 mil | 24,8 mil | 24,3 mil | 21,7 mil | 17,8 mil | 14,8 mil | 16,7 mil |
| Profit / pierdere brută | 424 mii | -823 mii | 236 mii | 336 mii | -4,7 mil | 2,1 mil | 1,5 mil | 277 mii | 89 mii | 651 mii |
| Profit / pierdere netă | 424 mii | -823 mii | 236 mii | 336 mii | -4,7 mil | 2,1 mil | 1,3 mil | 226 mii | 60 mii | 529 mii |
| Număr mediu de angajați | 54 | — | 40 | 36 | 35 | 38 | 38 | 37 | 28 | 25 |
| Active imobilizate | 22,3 mil | 21,5 mil | 20,6 mil | 19,9 mil | 10,8 mil | 10,7 mil | 10,3 mil | 10,8 mil | 10,7 mil | 10,9 mil |
| Active circulante | 5,4 mil | 7,1 mil | 6,7 mil | 7,4 mil | 4,5 mil | 6 mil | 6,2 mil | 5,9 mil | 5,3 mil | 9,6 mil |
| din care stocuri | 2,7 mil | 2,4 mil | 1,6 mil | 2,1 mil | 1,4 mil | 1,2 mil | 2,9 mil | 2,6 mil | 2,6 mil | 3,3 mil |
| creanțe | 2 mil | 3,6 mil | 4 mil | 4,5 mil | 2,8 mil | 3,6 mil | 2,6 mil | 2,7 mil | 2,5 mil | 5,6 mil |
| casa și conturi la bănci | 686 mii | 1,1 mil | 1,2 mil | 800 mii | 313 mii | 1,2 mil | 734 mii | 629 mii | 210 mii | 659 mii |
| Cheltuieli în avans | 6.127 | 551 mii | 551 mii | 552 mii | 2.486 | 2.798 | 6.069 | 2.596 | 3.382 | 8.296 |
| Datorii | 14 mil | 15,6 mil | 14,2 mil | 14,2 mil | 6,5 mil | 5,7 mil | 4,5 mil | 4,6 mil | 3,9 mil | 8 mil |
| Venituri în avans | 1,2 mil | 1,1 mil | 910 mii | 772 mii | 635 mii | 499 mii | 362 mii | 225 mii | 88 mii | — |
| Provizioane | — | — | 124 mii | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 12,4 mil | 12,5 mil | 12,6 mil | 12,9 mil | 8,3 mil | 10,4 mil | 11,7 mil | 11,9 mil | 11,9 mil | 12,5 mil |
| din care capital subscris vărsat | 90 mii | 154 mii | 171 mii | 171 mii | 171 mii | 171 mii | 171 mii | 171 mii | 171 mii | 171 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 1 în județul Galați și locul 1 din 3 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2432 – Laminare la rece a benzilor înguste.
Dosare în instanță
8 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 3203/2/202627.05.2026
înşelăciunea (art.244 NCP) contestaţie în anulare
Curtea de Apel Bucuresti · Contestaţie în anulare - Apel · Penal · calitate: Intimat Parte civilă
- 5121/2/202504.08.2025
înşelăciunea (art.244 NCP) contestatie in anulare
Curtea de Apel Bucuresti · Contestaţie în anulare - Apel · Penal · calitate: Intimat
- 33859/3/202403.12.2024
înşelăciunea (art.244 NCP)
Curtea de Apel Bucuresti · Contestaţie în anulare - Apel · Penal · calitate: Intimat PERSOANĂ INTERESATĂ
- 17125/233/202419.08.2024
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u. dosar de executare nr.4631/2014
Judecătoria Galati · Fond · Civil · calitate: Debitor
- 12467/3/2023*24.05.2024
înşelăciunea (art.244 NCP)
Curtea de Apel Bucuresti · Revizuire - Apel · Penal · calitate: Intimat parte vătămată
- 12467/3/2023*14.12.2023
înşelăciunea (art. 215 C.p.) art. 215 al. 1, 2, 3 şi 5 Cp. cu apl. disp. art. 41 al. 2 Cp; art. 29 alin. 1 lit. a din Lg. 656/2002 - fiecare cu apl. disp. art. 75 lit. a Cp. şi ambele cu aplic. disp. art. 33 lit.a Cp.
Tribunalul Bucuresti · Revizuire - Fond · Penal · calitate: Intimat parte vătămată
- 5260/121/2013/a522.11.2023
contestare raport şi plan de distribuire sume
Tribunalul Galati · Fond · Faliment · calitate: Intimat
- 12467/3/202320.07.2023
înşelăciunea (art. 215 C.p.) revizuire
Curtea de Apel Bucuresti · Contestaţie în anulare - Apel · Penal · calitate: Intimat parte vătămată
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2432 – Laminare la rece a benzilor înguste
- 2432 Laminare la rece a benzilor înguste
- 2433 Producția de profile obținute la rece
- 2551 Acoperirea metalelor
- 2552 Tratamente termice ale metalelor
- 2553 Operațiuni de mecanică generală
- 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
Întrebări frecvente despre GALFINBAND SA
Care este CUI-ul firmei GALFINBAND SA?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GALFINBAND SA este 1633663, iar codul de TVA este RO1633663. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1991000049175, iar codul EUID este ROONRC.J1991000049175.
Unde are sediul GALFINBAND SA?
Sediul social al firmei GALFINBAND SA este în SMÎRDAN, Municipiul Galați, Galați, județul Galați, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GALFINBAND SA?
Activitatea principală a firmei GALFINBAND SA este „Laminare la rece a benzilor înguste”, cod CAEN 2432. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată GALFINBAND SA?
GALFINBAND SA a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 februarie 1991, deci are 35 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GALFINBAND SA?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0236 *** 102). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are GALFINBAND SA?
În 2025, GALFINBAND SA a raportat o cifră de afaceri de 17,2 mil lei și un profit net de 529 mii lei, cu 25 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GALFINBAND SA plătitoare de TVA?
Da. GALFINBAND SA este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.