GALENUS PHARM SRL
Str. MARTON ARON, Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita
În 2025: cifra de afaceri 126 mii lei, pierdere netă 21 mii lei, 1 angajați.
Despre GALENUS PHARM SRL
GALENUS PHARM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 octombrie 2002 cu numărul J19/315/2002 și codul unic de înregistrare (CUI) 14914539, cu sediul în Miercurea Ciuc, județul Harghita. Activitatea principală este „Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate” (cod CAEN 6820). Firma are 24 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 126 mii lei (-11% față de 2024), o pierdere netă de 21 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 105 mii lei la 126 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 3 octombrie 2002.
Date de identificare
- CUI
- 14914539
- Nr. Registrul Comerțului
- J19/315/2002
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 01 octombrie 2002
- EUID
- ROONRC.J19/315/2002
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 03.10.2002
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Harghita
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 126 mii lei
- Pierdere netă
- 21 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 566 mii lei
- Datorii
- 27 mii lei
- Active totale
- 593 mii lei
- Marjă netă
- -16,4%
- Cifră / angajat
- 126 mii lei
-11% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,6 mil | 1,7 mil | 2 mil | 2,1 mil | 98 mii | 105 mii | 92 mii | 118 mii | 142 mii | 126 mii |
| Venituri totale | 1,6 mil | 1,9 mil | 2 mil | 3,6 mil | 98 mii | 123 mii | 92 mii | 118 mii | 186 mii | 137 mii |
| Cheltuieli totale | 1,6 mil | 1,7 mil | 1,9 mil | 1,9 mil | 143 mii | 75 mii | 86 mii | 87 mii | 170 mii | 156 mii |
| Profit / pierdere brută | 41 mii | 136 mii | 94 mii | 1,7 mil | -45 mii | 48 mii | 6.106 | 31 mii | 16 mii | -19 mii |
| Profit / pierdere netă | 33 mii | 115 mii | 75 mii | 1,7 mil | -46 mii | 47 mii | 5.207 | 30 mii | 15 mii | -21 mii |
| Număr mediu de angajați | 8 | 8 | 9 | 8 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 159 mii | 55 mii | 29 mii | 12 mii | — | — | — | 2.102 | 2.263 | 491 |
| Active circulante | 415 mii | 414 mii | 584 mii | 2 mil | 1,8 mil | 1,1 mil | 1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 592 mii |
| din care stocuri | 198 mii | 156 mii | 188 mii | — | — | — | — | — | — | 3 |
| creanțe | 80 mii | 195 mii | 297 mii | 556 mii | 18 mii | 24 mii | 6.010 | 9.728 | 10 mii | 29 mii |
| casa și conturi la bănci | 137 mii | 63 mii | 99 mii | 1,5 mil | 1,8 mil | 1,1 mil | 1 mil | 1 mil | 1,1 mil | 563 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 344 | 294 | 168 | 42 | — | — | — | — | — |
| Datorii | 535 mii | 349 mii | 418 mii | 199 mii | 40 mii | 8.944 | 3.855 | 8.258 | 22 mii | 27 mii |
| Capitaluri proprii | 39 mii | 120 mii | 195 mii | 1,8 mil | 1,7 mil | 1,1 mil | 1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 566 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 95 din 160 în județul Harghita și locul 9.574 din 14.556 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6820 – Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
Firme similare din județul Harghita
- KEDVES IMOBIL S.R.L. · Miercurea Ciuc136 mii lei · 1 ang.
- MATRIXCOMP FILIALA CĂDIȘENI SRL · Odorheiu Secuiesc134 mii lei · 0 ang.
- HORILY SRL · Zetea133 mii lei · 1 ang.
- IZIS INTERIOR SRL · Ghiduț (com. Lăzarea)132 mii lei · 1 ang.
- DAMSCOM SRL · Dealu131 mii lei · 0 ang.
- CONSUMCOOP CRISTURU-SECUIESC SOCIETATE COOPERATIVĂ · Cristuru Secuiesc114 mii lei · 1 ang.
- MICOM SRL · Odorheiu Secuiesc112 mii lei · 0 ang.
- ICAPITAL S.R.L. · Toplița112 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6820 – Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre GALENUS PHARM SRL
Care este CUI-ul firmei GALENUS PHARM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GALENUS PHARM SRL este 14914539, iar codul de TVA este RO14914539. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J19/315/2002, iar codul EUID este ROONRC.J19/315/2002.
Unde are sediul GALENUS PHARM SRL?
Sediul social al firmei GALENUS PHARM SRL este în Str. MARTON ARON, Municipiul Miercurea Ciuc, Harghita, județul Harghita, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GALENUS PHARM SRL?
Activitatea principală a firmei GALENUS PHARM SRL este „Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate”, cod CAEN 6820.
Când a fost înființată GALENUS PHARM SRL?
GALENUS PHARM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 octombrie 2002, deci are 24 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GALENUS PHARM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0751 *** 969). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are GALENUS PHARM SRL?
În 2025, GALENUS PHARM SRL a raportat o cifră de afaceri de 126 mii lei și o pierdere netă de 21 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GALENUS PHARM SRL plătitoare de TVA?
Da. GALENUS PHARM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 3 octombrie 2002. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.