GALENUS M.G.M. SRL
B-dul GRĂNICERILOR, et. P, Loc. Năsăud, Oraș Năsăud, Bistrița-Năsăud
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2025: cifra de afaceri 12,4 mil lei, profit net 2,1 mil lei, 8 angajați.
Despre GALENUS M.G.M. SRL
GALENUS M.G.M. SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 octombrie 1991 cu numărul J1991000706063 și codul unic de înregistrare (CUI) 575726, cu sediul în Năsăud, județul Bistrița-Năsăud. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate” (cod CAEN 4773). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 12,4 mil lei (+1% față de 2024), un profit net de 2,1 mil lei și 8 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 9,2 mil lei la 12,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
Date de identificare
- CUI
- 575726
- Nr. Registrul Comerțului
- J1991000706063
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 31 octombrie 1991
- EUID
- ROONRC.J1991000706063
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 01.07.1993
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Năsăud
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 12,4 mil lei
- Profit net
- 2,1 mil lei
- Angajați (medie)
- 8
- Capitaluri proprii
- 2,4 mil lei
- Datorii
- 3,3 mil lei
- Active totale
- 5,8 mil lei
- Marjă netă
- 17,2%
- Cifră / angajat
- 1,6 mil lei
+1% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 58% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 5,2 mil | 5,7 mil | 6,7 mil | 7,2 mil | 7,7 mil | 9,2 mil | 10,5 mil | 12,4 mil | 12,3 mil | 12,4 mil |
| Venituri totale | 5,8 mil | 6,5 mil | 7,6 mil | 8 mil | 8,7 mil | 9,2 mil | 10,6 mil | 12,4 mil | 12,3 mil | 12,4 mil |
| Cheltuieli totale | 4,6 mil | 5,2 mil | 6,3 mil | 6,5 mil | 7,2 mil | 7,4 mil | 8,1 mil | 9,8 mil | 9,6 mil | 10 mil |
| Profit / pierdere brută | 1,2 mil | 1,2 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,9 mil | 2,4 mil | 2,6 mil | 2,7 mil | 2,5 mil |
| Profit / pierdere netă | 1 mil | 1 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,6 mil | 2,1 mil | 2,3 mil | 2,3 mil | 2,1 mil |
| Număr mediu de angajați | 10 | 10 | 10 | — | 9 | 10 | 9 | 9 | 9 | 8 |
| Active imobilizate | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 990 mii | 1,3 mil |
| Active circulante | 5,2 mil | 1,8 mil | 2,4 mil | 2,9 mil | 3,2 mil | 3,6 mil | 5,2 mil | 3,8 mil | 5,3 mil | 4,5 mil |
| din care stocuri | 999 mii | 1 mil | 1,1 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,1 mil |
| creanțe | 244 mii | 695 mii | 1,1 mil | 888 mii | 1,2 mil | 1,6 mil | 3,5 mil | 1,9 mil | 3,5 mil | 2,9 mil |
| casa și conturi la bănci | 3,9 mil | 70 mii | 243 mii | 561 mii | 433 mii | 479 mii | 100 mii | 418 mii | 296 mii | 452 mii |
| Datorii | 5 mil | 1,6 mil | 1 mil | 1,3 mil | 2,6 mil | 1,5 mil | 3,9 mil | 1,6 mil | 3,6 mil | 3,3 mil |
| Capitaluri proprii | 1,3 mil | 1,3 mil | 2,5 mil | 2,8 mil | 1,7 mil | 3,3 mil | 2,4 mil | 3,2 mil | 2,6 mil | 2,4 mil |
| din care capital subscris vărsat | 24 mii | 24 mii | 24 mii | 24 mii | 24 mii | 24 mii | 24 mii | 24 mii | 24 mii | 24 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 4 din 76 în județul Bistrița-Năsăud și locul 314 din 2.708 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate.
Firme similare din județul Bistrița-Năsăud
- BISTRIVET FARMA SRL · Bistrița17 mil lei · 23 ang.
- Z.C.SALIX SRL · Beclean16,7 mil lei · 20 ang.
- FARMACIA SOMESANA SRL · Năsăud10,8 mil lei · 14 ang.
- FARMACIA MALUTAN SRL · Beclean10,4 mil lei · 8 ang.
- ELLYFARM STARCOM SRL · Sângeorz-Băi10,1 mil lei · 15 ang.
- SANTOFARM SRL · Bistrița6,8 mil lei · 7 ang.
- FARMACIA FARMILLA SRL · Bistrița6,3 mil lei · 9 ang.
- FREGATA COM SRL · Năsăud6,2 mil lei · 6 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
- 5210 Depozitări
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
Întrebări frecvente despre GALENUS M.G.M. SRL
Care este CUI-ul firmei GALENUS M.G.M. SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GALENUS M.G.M. SRL este 575726, iar codul de TVA este RO575726. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1991000706063, iar codul EUID este ROONRC.J1991000706063.
Unde are sediul GALENUS M.G.M. SRL?
Sediul social al firmei GALENUS M.G.M. SRL este în B-dul GRĂNICERILOR, et. P, Loc. Năsăud, Oraș Năsăud, Bistrița-Năsăud, județul Bistrița-Năsăud, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GALENUS M.G.M. SRL?
Activitatea principală a firmei GALENUS M.G.M. SRL este „Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate”, cod CAEN 4773. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată GALENUS M.G.M. SRL?
GALENUS M.G.M. SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 octombrie 1991, deci are 34 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GALENUS M.G.M. SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0263 *** 248). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are GALENUS M.G.M. SRL?
În 2025, GALENUS M.G.M. SRL a raportat o cifră de afaceri de 12,4 mil lei și un profit net de 2,1 mil lei, cu 8 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GALENUS M.G.M. SRL plătitoare de TVA?
Da. GALENUS M.G.M. SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Năsăud
- Firme cu CAEN 4773 din județul Bistrița-Năsăud
- CAEN 4773 – Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice, în magazine specializate
- Top firme din județul Bistrița-Năsăud
- Top firme cu CAEN 4773
- Firme noi din județul Bistrița-Năsăud
- Beneficiari de fonduri din județul Bistrița-Năsăud
- Compară GALENUS M.G.M. SRL cu alte firme