Sari la conținut
funcțiune; capital neechilibrat ca urmare a denominării cf. Legii nr. 101/2005Plătitor TVATVA la încasare33 ani pe piață

GAFIU & CO SNC

CUI 4165400J36/934/1992

FLORILOR, Loc. Măcin, Oraș Măcin, Tulcea

În 2025: cifra de afaceri 244 mii lei, pierdere netă 39 mii lei, 2 angajați.

Despre GAFIU & CO SNC

GAFIU & CO SNC este o societate în nume colectiv (SNC) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 decembrie 1992 cu numărul J36/934/1992 și codul unic de înregistrare (CUI) 4165400, cu sediul în Măcin, județul Tulcea. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (cod CAEN 4719). Firma are 33 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 244 mii lei (-30% față de 2024), o pierdere netă de 39 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 437 mii lei la 244 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 1994 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
4165400
Nr. Registrul Comerțului
J36/934/1992
Formă juridică
SNC
Data înregistrării
14 decembrie 1992
EUID
ROONRC.J36/934/1992
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.01.1994

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Măcin

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
244 mii lei

-30% față de 2024

Pierdere netă
39 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
-442 mii lei
Datorii
635 mii lei
Active totale
193 mii lei
Marjă netă
-15,9%
Cifră / angajat
122 mii lei
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (329%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii600 mii2016: cifra de afaceri 489.187 lei; pierdere netă 830 lei20162017: cifra de afaceri 469.600 lei; pierdere netă 57.341 lei20172018: cifra de afaceri 469.401 lei; pierdere netă 23.136 lei20182019: cifra de afaceri 377.269 lei; pierdere netă 34.114 lei20192020: cifra de afaceri 371.851 lei; pierdere netă 22.588 lei20202021: cifra de afaceri 437.298 lei; profit net 92.859 lei20212022: cifra de afaceri 353.464 lei; pierdere netă 94.961 lei20222023: cifra de afaceri 291.395 lei; pierdere netă 42.699 lei20232024: cifra de afaceri 346.590 lei; pierdere netă 43.088 lei20242025: cifra de afaceri 244.106 lei; pierdere netă 38.711 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă489 mii470 mii469 mii377 mii372 mii437 mii353 mii291 mii347 mii244 mii
Venituri totale489 mii470 mii469 mii383 mii372 mii548 mii354 mii291 mii347 mii244 mii
Cheltuieli totale486 mii523 mii488 mii413 mii391 mii450 mii445 mii331 mii384 mii280 mii
Profit / pierdere brută2.731-53 mii-18 mii-30 mii-19 mii98 mii-91 mii-40 mii-38 mii-36 mii
Profit / pierdere netă-830-57 mii-23 mii-34 mii-23 mii93 mii-95 mii-43 mii-43 mii-39 mii
Număr mediu de angajați4443333332
Active imobilizate57 mii54 mii55 mii52 mii49 mii45 mii196 mii163 mii134 mii102 mii
Active circulante145 mii91 mii121 mii51 mii41 mii11 mii-5.90676 mii82 mii91 mii
din care stocuri128 mii84 mii108 mii48 mii29 mii9.339-6.74369 mii63 mii70 mii
creanțe1.1654.3252.260——706—141.7791.518
casa și conturi la bănci15 mii2.44111 mii2.81712 mii1.0468377.83117 mii19 mii
Cheltuieli în avans—————92 mii————
Datorii380 mii381 mii435 mii395 mii405 mii371 mii508 mii600 mii619 mii635 mii
Capitaluri proprii-178 mii-236 mii-259 mii-293 mii-315 mii-222 mii-317 mii-360 mii-403 mii-442 mii
din care capital subscris vărsat12 mii12 mii12 mii12 mii12 mii12 mii12 mii12 mii12 mii12 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 13 din 39 în județul Tulcea și locul 1.204 din 3.126 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4719 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.

Firme similare din județul Tulcea

Dosare în instanță

1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 3843/327/202326.05.2023

    cerere de valoare redusă

    Judecătoria Tulcea · Fond · Civil · calitate: Pârât

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4719 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

  • 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4931 Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
  • 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a
  • 5320 Alte activități poștale și de curier

Întrebări frecvente despre GAFIU & CO SNC

Care este CUI-ul firmei GAFIU & CO SNC?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GAFIU & CO SNC este 4165400, iar codul de TVA este RO4165400. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J36/934/1992, iar codul EUID este ROONRC.J36/934/1992.

Unde are sediul GAFIU & CO SNC?

Sediul social al firmei GAFIU & CO SNC este în FLORILOR, Loc. Măcin, Oraș Măcin, Tulcea, județul Tulcea, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are GAFIU & CO SNC?

Activitatea principală a firmei GAFIU & CO SNC este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare”, cod CAEN 4719. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată GAFIU & CO SNC?

GAFIU & CO SNC a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 decembrie 1992, deci are 33 ani de activitate.

Cum pot contacta firma GAFIU & CO SNC?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0741 *** 925). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are GAFIU & CO SNC?

În 2025, GAFIU & CO SNC a raportat o cifră de afaceri de 244 mii lei și o pierdere netă de 39 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este GAFIU & CO SNC plătitoare de TVA?

Da. GAFIU & CO SNC este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 1994 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează