Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA17 ani pe piață

GABACS VEST SRL

CUI 25453473J02/457/2009

Odobescu, Municipiul Arad, Arad

În 2025: cifra de afaceri 281 mii lei, pierdere netă 270 mii lei, 3 angajați.

Despre GABACS VEST SRL

GABACS VEST SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 aprilie 2009 cu numărul J02/457/2009 și codul unic de înregistrare (CUI) 25453473, cu sediul în Arad, județul Arad. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare” (cod CAEN 4673). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 281 mii lei (-77% față de 2024), o pierdere netă de 270 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 655 mii lei la 281 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2016.

Date de identificare

CUI
25453473
Nr. Registrul Comerțului
J02/457/2009
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
15 aprilie 2009
EUID
ROONRC.J02/457/2009
Cod poștal
310214

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.11.2016

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
04.11.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Arad

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
281 mii lei

-77% față de 2024

Pierdere netă
270 mii lei
Angajați (medie)
3
Capitaluri proprii
282 mii lei
Datorii
33 mii lei
Active totale
316 mii lei
Marjă netă
-96,2%
Cifră / angajat
94 mii lei
Risc mediu

Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 77% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-1 mil01 mil2 mil2016: cifra de afaceri 373.063 lei; profit net 123.575 lei20162017: cifra de afaceri 404.456 lei; profit net 66.295 lei20172018: cifra de afaceri 1.741.984 lei; profit net 1.005.322 lei20182019: cifra de afaceri 884.374 lei; profit net 236.410 lei20192020: cifra de afaceri 517.612 lei; profit net 149.860 lei20202021: cifra de afaceri 654.636 lei; profit net 81.329 lei20212022: cifra de afaceri 559.322 lei; profit net 61.057 lei20222023: cifra de afaceri 435.114 lei; pierdere netă 107.958 lei20232024: cifra de afaceri 1.223.636 lei; profit net 342.955 lei20242025: cifra de afaceri 280.738 lei; pierdere netă 270.191 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă373 mii404 mii1,7 mil884 mii518 mii655 mii559 mii435 mii1,2 mil281 mii
Venituri totale373 mii404 mii1,7 mil884 mii518 mii655 mii559 mii436 mii1,2 mil389 mii
Cheltuieli totale244 mii334 mii719 mii639 mii363 mii568 mii494 mii540 mii849 mii654 mii
Profit / pierdere brută129 mii70 mii1 mil245 mii155 mii87 mii65 mii-104 mii374 mii-265 mii
Profit / pierdere netă124 mii66 mii1 mil236 mii150 mii81 mii61 mii-108 mii343 mii-270 mii
Număr mediu de angajați2222233433
Active imobilizate—2.18537 mii26 mii82 mii73 mii74 mii83 mii88 mii8.722
Active circulante140 mii210 mii1,2 mil1,4 mil1,5 mil778 mii623 mii403 mii795 mii307 mii
creanțe7.7509.0451.0444.7209.9171.52730 mii46 mii127 mii27 mii
casa și conturi la bănci132 mii201 mii1,2 mil1,4 mil1,5 mil777 mii593 mii358 mii668 mii280 mii
Datorii16 mii22 mii30 mii22 mii29 mii26 mii22 mii27 mii81 mii33 mii
Capitaluri proprii124 mii190 mii1,2 mil1,4 mil1,5 mil825 mii676 mii459 mii803 mii282 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Firme similare din județul Arad

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 04.11.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4673 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare

  • 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
  • 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire

Întrebări frecvente despre GABACS VEST SRL

Care este CUI-ul firmei GABACS VEST SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GABACS VEST SRL este 25453473, iar codul de TVA este RO25453473. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J02/457/2009, iar codul EUID este ROONRC.J02/457/2009.

Unde are sediul GABACS VEST SRL?

Sediul social al firmei GABACS VEST SRL este în Odobescu, Municipiul Arad, Arad, județul Arad, cod poștal 310214, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are GABACS VEST SRL?

Activitatea principală a firmei GABACS VEST SRL este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare”, cod CAEN 4673. În Registrul Comerțului are autorizate în total 12 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată GABACS VEST SRL?

GABACS VEST SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 aprilie 2009, deci are 17 ani de activitate.

Cum pot contacta firma GABACS VEST SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru GABACS VEST SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Arad sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are GABACS VEST SRL?

În 2025, GABACS VEST SRL a raportat o cifră de afaceri de 281 mii lei și o pierdere netă de 270 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este GABACS VEST SRL plătitoare de TVA?

Da. GABACS VEST SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2016. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 noiembrie 2026.

Datele acestei firme sunt disponibile și prin API

Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:

GET /api/v1/firma/25453473

API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite

Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.

Explorează