FUNERIS SRL
LEVĂNȚICĂI, bl. 18, sc. F, ap. 5, Municipiul Brașov, Brașov
În 2025: cifra de afaceri 4,3 mil lei, profit net 170 mii lei, 23 angajați.
Despre FUNERIS SRL
FUNERIS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 martie 2009 cu numărul J2009000392087 și codul unic de înregistrare (CUI) 25218583, cu sediul în Brașov, județul Brașov. Activitatea principală este „Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei” (cod CAEN 2370). Firma are 17 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 4,3 mil lei (+4% față de 2024), un profit net de 170 mii lei și 23 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 4 mil lei la 4,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2010.
Date de identificare
- CUI
- 25218583
- Nr. Registrul Comerțului
- J2009000392087
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 02 martie 2009
- EUID
- ROONRC.J2009000392087
- Cod poștal
- 500314
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 01.12.2010
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 4,3 mil lei
- Profit net
- 170 mii lei
- Angajați (medie)
- 23
- Capitaluri proprii
- 206 mii lei
- Datorii
- 1 mil lei
- Active totale
- 1,2 mil lei
- Marjă netă
- 4%
- Cifră / angajat
- 186 mii lei
+4% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 83% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,6 mil | 2,2 mil | 3,1 mil | 3,6 mil | 3,6 mil | 4 mil | 4,2 mil | 4,8 mil | 4,1 mil | 4,3 mil |
| Venituri totale | 1,6 mil | 2,2 mil | 3,1 mil | 3,6 mil | 3,7 mil | 4 mil | 4,2 mil | 4,8 mil | 4,1 mil | 4,3 mil |
| Cheltuieli totale | 1,5 mil | 2,3 mil | 2,8 mil | 3,5 mil | 3,7 mil | 3,9 mil | 4,1 mil | 4,5 mil | 4,1 mil | 4,1 mil |
| Profit / pierdere brută | 176 mii | -72 mii | 234 mii | 95 mii | 80 mii | 110 mii | 44 mii | 367 mii | 62 mii | 204 mii |
| Profit / pierdere netă | 147 mii | -94 mii | 203 mii | 60 mii | 46 mii | 77 mii | 2.170 | 273 mii | 50 mii | 170 mii |
| Număr mediu de angajați | 10 | 10 | 17 | 21 | 23 | 20 | 20 | 22 | 24 | 23 |
| Active imobilizate | 44 mii | 130 mii | 102 mii | 192 mii | 264 mii | 216 mii | 156 mii | 137 mii | 107 mii | 271 mii |
| Active circulante | 444 mii | 716 mii | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 977 mii | 975 mii | 1,1 mil | 932 mii |
| din care stocuri | 113 mii | 180 mii | 253 mii | 365 mii | 278 mii | 382 mii | 380 mii | 235 mii | 261 mii | 198 mii |
| creanțe | 3.925 | 141 mii | 259 mii | 253 mii | 252 mii | 280 mii | 260 mii | 275 mii | 256 mii | 1.102 |
| casa și conturi la bănci | 327 mii | 395 mii | 572 mii | 440 mii | 623 mii | 486 mii | 337 mii | 466 mii | 579 mii | 732 mii |
| Cheltuieli în avans | 100 mii | 200 mii | 356 mii | 345 mii | 364 mii | 380 mii | 371 mii | 40 mii | 30 mii | 16 mii |
| Datorii | 440 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 854 mii | 885 mii | 1 mil |
| Capitaluri proprii | 148 mii | -84 mii | 119 mii | 60 mii | 107 mii | 184 mii | 26 mii | 299 mii | 348 mii | 206 mii |
| din care capital subscris vărsat | 220 | 320 | 320 | 320 | 320 | 320 | 320 | 320 | 320 | 320 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 22 în județul Brașov și locul 30 din 778 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 2370 – Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei.
Firme similare din județul Brașov
- AGRICIN SRL · Brașov5,2 mil lei · 23 ang.
- MARMOGRANIT GAVA ART SRL · Hărman4 mil lei · 5 ang.
- FLO. TOITURES SRL · Dacia (com. Jibert)2 mil lei · 8 ang.
- MARMURA&GRANIT ART SRL · Prejmer1,6 mil lei · 7 ang.
- PARMENA SRL · Făgăraș1,3 mil lei · 0 ang.
- MONGRAN SRL · Sânpetru1,2 mil lei · 4 ang.
- THE STONE MANSONS S.R.L. · Lunca Calnicului (com. Prejmer)928 mii lei · 2 ang.
- PROD-CONSTRUCT-FUNERIUS S.R.L. · Zărnești854 mii lei · 7 ang.
Dosare în instanță
7 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 7449/197/2018*30.07.2025
actiune in raspundere delictuala
Curtea de Apel Brasov · Recurs · Civil · calitate: Intimat Pârât
- 7936/197/202525.03.2025
furtul calificat (art.229 NCP)
Judecătoria Brasov · Fond · Penal · calitate: Parte civilă
- 7936/197/2025/a125.03.2025
măsuri şi excepţii dispuse de judecătorul de cameră preliminară
Judecătoria Brasov · Fond · Penal · calitate: Parte civilă
- 7449/197/2018*27.01.2025
actiune in raspundere delictuala rj
Tribunalul Brasov · Apel · Civil · calitate: Intimat Pârât
- 7449/197/2018/a122.01.2025
abţinere
Tribunalul Brasov · Fond · Civil · calitate: Intimat Pârât
- 7449/197/201820.08.2024
actiune in raspundere delictuala
Curtea de Apel Brasov · Recurs · Civil · calitate: Recurent Pârât
- 7449/197/201809.05.2023
actiune in raspundere delictuala
Tribunalul Brasov · Apel · Civil · calitate: Intimat Pârât
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 2370 – Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
- 2366 Fabricarea altor articole din beton, ciment și ipsos
- 2370 Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
- 9630 Activități de pompe funebre și similare
Întrebări frecvente despre FUNERIS SRL
Care este CUI-ul firmei FUNERIS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FUNERIS SRL este 25218583, iar codul de TVA este RO25218583. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2009000392087, iar codul EUID este ROONRC.J2009000392087.
Unde are sediul FUNERIS SRL?
Sediul social al firmei FUNERIS SRL este în LEVĂNȚICĂI, bl. 18, sc. F, ap. 5, Municipiul Brașov, Brașov, județul Brașov, cod poștal 500314, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are FUNERIS SRL?
Activitatea principală a firmei FUNERIS SRL este „Tăierea, fasonarea și finisarea pietrei”, cod CAEN 2370. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată FUNERIS SRL?
FUNERIS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 martie 2009, deci are 17 ani de activitate.
Cum pot contacta firma FUNERIS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 342). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are FUNERIS SRL?
În 2025, FUNERIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 4,3 mil lei și un profit net de 170 mii lei, cu 23 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este FUNERIS SRL plătitoare de TVA?
Da. FUNERIS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2010. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.