FRUCTA VIAN STAR SRL
MOLDOVEI, Municipiul Bistrița, Bistrița-Năsăud
În 2025: cifra de afaceri 12,4 mil lei, profit net 20 mii lei, 8 angajați.
Despre FRUCTA VIAN STAR SRL
FRUCTA VIAN STAR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 august 2012 cu numărul J6/540/2012 și codul unic de înregistrare (CUI) 30585403, cu sediul în Bistrița, județul Bistrița-Năsăud. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor” (cod CAEN 4631). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 12,4 mil lei (+17% față de 2024), un profit net de 20 mii lei și 8 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 8,7 mil lei la 12,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 15 ianuarie 2018.
Date de identificare
- CUI
- 30585403
- Nr. Registrul Comerțului
- J6/540/2012
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 24 august 2012
- EUID
- ROONRC.J6/540/2012
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 15.01.2018
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bistriţa-Năsăud
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 12,4 mil lei
- Profit net
- 20 mii lei
- Angajați (medie)
- 8
- Capitaluri proprii
- 555 mii lei
- Datorii
- 299 mii lei
- Active totale
- 854 mii lei
- Marjă netă
- 0,2%
- Cifră / angajat
- 1,6 mil lei
+17% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 35% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 0 | 0 | 5,7 mil | 7,4 mil | 9,7 mil | 8,7 mil | 9,7 mil | 9,9 mil | 10,6 mil | 12,4 mil |
| Venituri totale | 0 | 0 | 5,7 mil | 7,4 mil | 9,7 mil | 8,7 mil | 9,7 mil | 10,1 mil | 10,8 mil | 12,4 mil |
| Cheltuieli totale | — | — | 5,6 mil | 7,4 mil | 9,7 mil | 8,6 mil | 9,6 mil | 9,9 mil | 10,5 mil | 12,4 mil |
| Profit / pierdere brută | 0 | 0 | 93 mii | 13 mii | 20 mii | 117 mii | 104 mii | 188 mii | 223 mii | 24 mii |
| Profit / pierdere netă | 0 | 0 | 58 mii | 1.560 | 4.141 | 100 mii | 84 mii | 147 mii | 187 mii | 20 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | 3 | 5 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 |
| Active imobilizate | 243 | 243 | 6.712 | 16 mii | 124 mii | 232 mii | 250 mii | 264 mii | 303 mii | 332 mii |
| Active circulante | 4.141 | 3.441 | 477 mii | 704 mii | 383 mii | 430 mii | 355 mii | 598 mii | 522 mii | 523 mii |
| din care stocuri | 520 | 520 | 400 mii | 538 mii | 337 mii | 359 mii | 240 mii | 445 mii | 329 mii | 219 mii |
| creanțe | — | — | 50 mii | 42 mii | 17 mii | 25 mii | 29 mii | 16 mii | 94 mii | 105 mii |
| casa și conturi la bănci | 3.621 | 2.921 | 27 mii | 123 mii | 29 mii | 47 mii | 85 mii | 136 mii | 99 mii | 198 mii |
| Datorii | 5.815 | 5.115 | 382 mii | 616 mii | 409 mii | 464 mii | 323 mii | 441 mii | 217 mii | 299 mii |
| Capitaluri proprii | -1.431 | -1.431 | 102 mii | 103 mii | 98 mii | 198 mii | 282 mii | 420 mii | 608 mii | 555 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | — | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3 din 11 în județul Bistrița-Năsăud și locul 202 din 1.414 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4631 – Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor.
Firme similare din județul Bistrița-Năsăud
- TROPICAL FRUIT PARADISE SRL SALOBREÑA SUCURSALA SUSENII BÂRGĂULUI · Susenii Bârgăului (com. Prundu Bârgăului)15,5 mil lei · 0 ang.
- GRĂDINA NOASTRĂ DIN CICEU MIHĂIEȘTI COOPERATIVA AGRICOLĂ · Ciceu-Mihăiești1,1 mil lei · 0 ang.
- RONISOR PRODCOM SRL · Sieu-Magherus1 mil lei · 2 ang.
- FRUIT VEGETABLES S.R.L. · Beclean984 mii lei · 4 ang.
- EUROFRUCT BACHIS S.R.L. · Cepari (com. Dumitra)792 mii lei · 1 ang.
- MEMPHIS IMPEX SRL · Beclean657 mii lei · 1 ang.
- CRM APPLES & GRAPES SRL · Cireșoaia (com. Braniștea)527 mii lei · 0 ang.
- ROD HAIDUCESC COOPERATIVĂ AGRICOLĂ · Beclean128 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4631 – Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
Întrebări frecvente despre FRUCTA VIAN STAR SRL
Care este CUI-ul firmei FRUCTA VIAN STAR SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FRUCTA VIAN STAR SRL este 30585403, iar codul de TVA este RO30585403. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J6/540/2012, iar codul EUID este ROONRC.J6/540/2012.
Unde are sediul FRUCTA VIAN STAR SRL?
Sediul social al firmei FRUCTA VIAN STAR SRL este în MOLDOVEI, Municipiul Bistrița, Bistrița-Năsăud, județul Bistrița-Năsăud, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are FRUCTA VIAN STAR SRL?
Activitatea principală a firmei FRUCTA VIAN STAR SRL este „Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor”, cod CAEN 4631. În Registrul Comerțului are autorizate în total 4 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată FRUCTA VIAN STAR SRL?
FRUCTA VIAN STAR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 august 2012, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma FRUCTA VIAN STAR SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru FRUCTA VIAN STAR SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Bistrița sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are FRUCTA VIAN STAR SRL?
În 2025, FRUCTA VIAN STAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 12,4 mil lei și un profit net de 20 mii lei, cu 8 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este FRUCTA VIAN STAR SRL plătitoare de TVA?
Da. FRUCTA VIAN STAR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 15 ianuarie 2018. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.