FOUR TECH SRL
G-RAL LEONARD MOCIULSCHI, bl. 12, sc. F, ap. 15, Municipiul Brașov, Brașov
A primit finanțare publică (1 proiect)În 2024: cifra de afaceri 2,4 mil lei, profit net 451 mii lei, 5 angajați.
Despre FOUR TECH SRL
FOUR TECH SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 iunie 2004 cu numărul J2004001517082 și codul unic de înregistrare (CUI) 16557513, cu sediul în Brașov, județul Brașov. Activitatea principală este „Activități ale agențiilor de publicitate” (cod CAEN 7311). Firma are 22 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,4 mil lei (+5% față de 2023), un profit net de 451 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 932 mii lei la 2,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2017.
Date de identificare
- CUI
- 16557513
- Nr. Registrul Comerțului
- J2004001517082
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 29 iunie 2004
- EUID
- ROONRC.J2004001517082
- Cod poștal
- 500146
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 01.08.2017
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Braşov
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 2,4 mil lei
- Profit net
- 451 mii lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- 594 mii lei
- Datorii
- 1,5 mil lei
- Active totale
- 2,1 mil lei
- Marjă netă
- 18,5%
- Cifră / angajat
- 486 mii lei
+5% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2024, datorii de 71% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 255 mii | 412 mii | 664 mii | 1,3 mil | 932 mii | 777 mii | 883 mii | 2,3 mil | 2,4 mil |
| Venituri totale | 255 mii | 413 mii | 746 mii | 1,3 mil | 939 mii | 970 mii | 1,2 mil | 2,3 mil | 2,5 mil |
| Cheltuieli totale | 248 mii | 320 mii | 734 mii | 1,3 mil | 873 mii | 889 mii | 1,1 mil | 1,9 mil | 2 mil |
| Profit / pierdere brută | 7.032 | 94 mii | 12 mii | 33 mii | 66 mii | 81 mii | 90 mii | 378 mii | 528 mii |
| Profit / pierdere netă | 3.288 | 89 mii | 5.241 | 20 mii | 59 mii | 76 mii | 81 mii | 362 mii | 451 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 10 | 7 | 3 | 2 | 4 | 4 | 5 |
| Active imobilizate | 57 mii | 74 mii | 176 mii | 203 mii | 174 mii | 210 mii | 204 mii | 592 mii | 662 mii |
| Active circulante | 36 mii | 228 mii | 516 mii | 777 mii | 651 mii | 639 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,4 mil |
| din care stocuri | 28 mii | 127 mii | 350 mii | 579 mii | 414 mii | 361 mii | 580 mii | 304 mii | 284 mii |
| creanțe | 5.232 | 14 mii | 104 mii | 175 mii | 238 mii | 277 mii | 460 mii | 721 mii | 1,1 mil |
| casa și conturi la bănci | 2.661 | 87 mii | 63 mii | 23 mii | -1.220 | 1.419 | 31 mii | 299 mii | 2.992 |
| Cheltuieli în avans | 82 | 2.824 | 2.301 | 3.085 | 2.378 | 4.404 | 2.629 | 53 mii | 36 mii |
| Datorii | 65 mii | 216 mii | 600 mii | 868 mii | 653 mii | 603 mii | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,5 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | 11 mii | 12 mii |
| Capitaluri proprii | 27 mii | 90 mii | 95 mii | 115 mii | 174 mii | 251 mii | 81 mii | 443 mii | 594 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 18 din 472 în județul Brașov și locul 822 din 12.562 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 7311 – Activități ale agențiilor de publicitate.
Firme similare din județul Brașov
- JARS INK MEDIA S.R.L. · Brașov2,7 mil lei · 3 ang.
- ARYANOVA INVEST S.R.L. · Brașov2,6 mil lei · 9 ang.
- WINGS MEDIA S.R.L. · Brașov2,5 mil lei · 2 ang.
- ANOTIMP SRL · Brașov2,5 mil lei · 3 ang.
- BRATCO CONS SRL · Brașov2,3 mil lei · 2 ang.
- BRANDINGMAG S.R.L. · Victoria2,3 mil lei · 0 ang.
- CITY GUIDE MEDIA SRL · Brașov2,2 mil lei · 11 ang.
- IMAVISION MEDIA & DEVELOPMENT SRL · Brașov2,2 mil lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7311 – Activități ale agențiilor de publicitate
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 1813 Servicii pregătitoare pentru pretipărire
- 1814 Legătorie și servicii conexe
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5210 Depozitări
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 5811 Activități de editare a cărților
- 5812 Activități de editare a ziarelor
- 5813 Activități de editare a revistelor și periodicelor
- 5819 Alte activități de editare
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7414 Alte activități de design specializat
- 7420 Activități fotografice
- 7722 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 9012 Activități de creație în domeniul artelor vizuale
- 9020 Activități de interpretare artistică (spectacole)
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Întrebări frecvente despre FOUR TECH SRL
Care este CUI-ul firmei FOUR TECH SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FOUR TECH SRL este 16557513, iar codul de TVA este RO16557513. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004001517082, iar codul EUID este ROONRC.J2004001517082.
Unde are sediul FOUR TECH SRL?
Sediul social al firmei FOUR TECH SRL este în G-RAL LEONARD MOCIULSCHI, bl. 12, sc. F, ap. 15, Municipiul Brașov, Brașov, județul Brașov, cod poștal 500146, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are FOUR TECH SRL?
Activitatea principală a firmei FOUR TECH SRL este „Activități ale agențiilor de publicitate”, cod CAEN 7311. În Registrul Comerțului are autorizate în total 28 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată FOUR TECH SRL?
FOUR TECH SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 iunie 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma FOUR TECH SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0741 *** 333). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are FOUR TECH SRL?
În 2024, FOUR TECH SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,4 mil lei și un profit net de 451 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este FOUR TECH SRL plătitoare de TVA?
Da. FOUR TECH SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.