FORSTRUCT SRL
B-dul TOMIS, bl. SO, sc. A, et. 4, ap. 11, Municipiul Constanța, Constanța
În 2025: cifra de afaceri 219 mii lei, pierdere netă 26 mii lei, 3 angajați.
Despre FORSTRUCT SRL
FORSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 ianuarie 2006 cu numărul J2006000169132 și codul unic de înregistrare (CUI) 18318121, cu sediul în Constanța, județul Constanța. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 219 mii lei (-29% față de 2024), o pierdere netă de 26 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 276 mii lei la 219 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 30 ianuarie 2006 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 18318121
- Nr. Registrul Comerțului
- J2006000169132
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 26 ianuarie 2006
- EUID
- ROONRC.J2006000169132
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 15.10.2026
din 30.01.2006
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 219 mii lei
- Pierdere netă
- 26 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 2.096 lei
- Datorii
- 105 mii lei
- Active totale
- 107 mii lei
- Marjă netă
- -11,9%
- Cifră / angajat
- 73 mii lei
-29% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; datorii de 98% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 533 mii | 102 mii | 87 mii | 253 mii | 375 mii | 276 mii | 181 mii | 219 mii | 309 mii | 219 mii |
| Venituri totale | 625 mii | 103 mii | 87 mii | 254 mii | 375 mii | 276 mii | 182 mii | 229 mii | 310 mii | 219 mii |
| Cheltuieli totale | 326 mii | 175 mii | 143 mii | 234 mii | 320 mii | 260 mii | 222 mii | 261 mii | 267 mii | 244 mii |
| Profit / pierdere brută | 300 mii | -71 mii | -55 mii | 20 mii | 55 mii | 16 mii | -41 mii | -31 mii | 43 mii | -24 mii |
| Profit / pierdere netă | 295 mii | -72 mii | -56 mii | 17 mii | 51 mii | 13 mii | -42 mii | -33 mii | 39 mii | -26 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 4 | 4 | 3 | 4 | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 7.189 | 4.013 | 3.652 | 1.191 | 90 | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 159 mii | 110 mii | 82 mii | 170 mii | 114 mii | 213 mii | 137 mii | 157 mii | 77 mii | 107 mii |
| din care stocuri | — | 1.825 | 5.991 | 0 | — | 281 | 43 | 260 | — | — |
| creanțe | 58 mii | 88 mii | 55 mii | 87 mii | 48 mii | 108 mii | 49 mii | 64 mii | 925 | 534 |
| casa și conturi la bănci | 101 mii | 20 mii | 22 mii | 83 mii | 65 mii | 104 mii | 87 mii | 92 mii | 76 mii | 106 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 22 | 0 | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 55 mii | 75 mii | 104 mii | 172 mii | 63 mii | 148 mii | 114 mii | 168 mii | 49 mii | 105 mii |
| Capitaluri proprii | 111 mii | 39 mii | -18 mii | -387 | 51 mii | 64 mii | 22 mii | -11 mii | 28 mii | 2.096 |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 517 din 806 în județul Constanța și locul 12.499 din 19.578 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Constanța
- TRY STARS OPTIMUS S.R.L. · Medgidia222 mii lei · 4 ang.
- ANT MILLENIUM CONSTRUCT S.R.L. · Sat Culmea, Oraș Ovidiu222 mii lei · 1 ang.
- MARCO MANAGEMENT SRL · Constanța221 mii lei · 30 ang.
- CLAUS PREMIUM BUILDING S.R.L. · Oituz (com. Lumina)220 mii lei · 1 ang.
- CLYDE TOP CONSTRUCT S.R.L. · Constanța219 mii lei · 1 ang.
- CONCEPT AST S.R.L. · Oituz (com. Lumina)217 mii lei · 2 ang.
- TOM-DORI CONSTRUCT SRL · Constanța217 mii lei · 1 ang.
- KOSTY COMPANY SRL · Constanța216 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
Întrebări frecvente despre FORSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei FORSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FORSTRUCT SRL este 18318121, iar codul de TVA este RO18318121. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2006000169132, iar codul EUID este ROONRC.J2006000169132.
Unde are sediul FORSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei FORSTRUCT SRL este în B-dul TOMIS, bl. SO, sc. A, et. 4, ap. 11, Municipiul Constanța, Constanța, județul Constanța, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are FORSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei FORSTRUCT SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 30 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată FORSTRUCT SRL?
FORSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 ianuarie 2006, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma FORSTRUCT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0721 *** 002). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are FORSTRUCT SRL?
În 2025, FORSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 219 mii lei și o pierdere netă de 26 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este FORSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. FORSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 30 ianuarie 2006 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.