FOREST PADUREA USCATA SRL
Brădetului, Loc. Viișoara, Municipiul Bistrița, Bistrița-Năsăud
În 2025: cifra de afaceri 1,6 mil lei, profit net 132 mii lei, 1 angajați.
Despre FOREST PADUREA USCATA SRL
FOREST PADUREA USCATA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 septembrie 2017 cu numărul J2017001126060 și codul unic de înregistrare (CUI) 38272347, cu sediul în Viișoara (mun. Bistrița), județul Bistrița-Năsăud. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare” (cod CAEN 4683). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,6 mil lei (+72% față de 2024), un profit net de 132 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 727 mii lei la 1,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 20 octombrie 2017.
Date de identificare
- CUI
- 38272347
- Nr. Registrul Comerțului
- J2017001126060
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 26 septembrie 2017
- EUID
- ROONRC.J2017001126060
- Cod poștal
- 420006
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 08.10.2026
din 20.10.2017
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bistriţa-Năsăud
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,6 mil lei
- Profit net
- 132 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 841 mii lei
- Datorii
- 42 mii lei
- Active totale
- 883 mii lei
- Marjă netă
- 8,5%
- Cifră / angajat
- 1,6 mil lei
+72% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 5% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 19 mii | 474 mii | 474 mii | 318 mii | 727 mii | 912 mii | 1,9 mil | 907 mii | 1,6 mil |
| Venituri totale | 19 mii | 474 mii | 474 mii | 318 mii | 727 mii | 912 mii | 1,9 mil | 907 mii | 1,6 mil |
| Cheltuieli totale | 17 mii | 381 mii | 396 mii | 291 mii | 497 mii | 635 mii | 1,4 mil | 821 mii | 1,4 mil |
| Profit / pierdere brută | 1.942 | 93 mii | 78 mii | 27 mii | 230 mii | 277 mii | 469 mii | 85 mii | 178 mii |
| Profit / pierdere netă | 1.364 | 88 mii | 73 mii | 24 mii | 223 mii | 269 mii | 450 mii | 58 mii | 132 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 41 mii | 128 mii | 104 mii | 89 mii | 92 mii | 63 mii | 117 mii | 86 mii | 122 mii |
| Active circulante | 21 mii | 90 mii | 150 mii | 124 mii | 284 mii | 477 mii | 775 mii | 679 mii | 761 mii |
| din care stocuri | 14 mii | 61 mii | 72 mii | 89 mii | 119 mii | 218 mii | 191 mii | 292 mii | 344 mii |
| creanțe | 5.811 | 5.363 | 30 mii | 7.929 | 57 mii | 254 mii | 354 mii | 222 mii | 243 mii |
| casa și conturi la bănci | 1.104 | 24 mii | 48 mii | 27 mii | 109 mii | 5.610 | 230 mii | 165 mii | 174 mii |
| Datorii | 60 mii | 128 mii | 91 mii | 116 mii | 80 mii | 75 mii | 166 mii | 56 mii | 42 mii |
| Capitaluri proprii | 1.564 | 90 mii | 163 mii | 97 mii | 296 mii | 466 mii | 726 mii | 709 mii | 841 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 16 din 49 în județul Bistrița-Năsăud și locul 1.786 din 3.946 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare.
Firme similare din județul Bistrița-Năsăud
- TYRES CENTRUM SRL · Bistrița1,9 mil lei · 0 ang.
- JARDAINSTAL SANEL S.R.L. · Sângeorz-Băi1,5 mil lei · 2 ang.
- ALENTA DOOR SRL · Bistrița1,5 mil lei · 1 ang.
- MESIPLAST BISTRITA SRL · Bistrița1,5 mil lei · 3 ang.
- OVISEG COM SRL · Bistrița1,5 mil lei · 1 ang.
- LOCAL ARP CONSTRUCT S.R.L. · Rebra1,1 mil lei · 1 ang.
- DESINOVA S.R.L. · Bistrița1,1 mil lei · 2 ang.
- SIMRAD SRL · Rebrisoara1.000 mii lei · 4 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
Întrebări frecvente despre FOREST PADUREA USCATA SRL
Care este CUI-ul firmei FOREST PADUREA USCATA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FOREST PADUREA USCATA SRL este 38272347, iar codul de TVA este RO38272347. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2017001126060, iar codul EUID este ROONRC.J2017001126060.
Unde are sediul FOREST PADUREA USCATA SRL?
Sediul social al firmei FOREST PADUREA USCATA SRL este în Brădetului, Loc. Viișoara, Municipiul Bistrița, Bistrița-Năsăud, Viișoara (mun. Bistrița), județul Bistrița-Năsăud, cod poștal 420006, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are FOREST PADUREA USCATA SRL?
Activitatea principală a firmei FOREST PADUREA USCATA SRL este „Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare”, cod CAEN 4683. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată FOREST PADUREA USCATA SRL?
FOREST PADUREA USCATA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 septembrie 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma FOREST PADUREA USCATA SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru FOREST PADUREA USCATA SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Viișoara (mun. Bistrița) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are FOREST PADUREA USCATA SRL?
În 2025, FOREST PADUREA USCATA SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,6 mil lei și un profit net de 132 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este FOREST PADUREA USCATA SRL plătitoare de TVA?
Da. FOREST PADUREA USCATA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 20 octombrie 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Viișoara (mun. Bistrița)
- Firme cu CAEN 4683 din județul Bistrița-Năsăud
- CAEN 4683 – Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- Top firme din județul Bistrița-Năsăud
- Top firme cu CAEN 4683
- Firme noi din județul Bistrița-Năsăud
- Compară FOREST PADUREA USCATA SRL cu alte firme