FOIAS SRL
FS, Sat Vârciorova, Comuna Bolvașnița, Caraș-Severin
În 2025: cifra de afaceri 432 mii lei, profit net 289 lei, 2 angajați.
Despre FOIAS SRL
FOIAS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 ianuarie 2002 cu numărul J11/5/2002 și codul unic de înregistrare (CUI) 14375663, cu sediul în Vârciorova (com. Bolvașnița), județul Caraș-Severin. Activitatea principală este „Transporturi cu taxiuri” (cod CAEN 4932). Firma are 24 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 432 mii lei (-43% față de 2024), un profit net de 289 lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 276 mii lei la 432 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2022.
Date de identificare
- CUI
- 14375663
- Nr. Registrul Comerțului
- J11/5/2002
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 08 ianuarie 2002
- EUID
- ROONRC.J11/5/2002
- Cod poștal
- 327036
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 15.10.2026
din 01.08.2022
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Caransebeş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 432 mii lei
- Profit net
- 289 lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- -16 mii lei
- Datorii
- 50 mii lei
- Active totale
- 35 mii lei
- Marjă netă
- 0,1%
- Cifră / angajat
- 216 mii lei
-43% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (145%); cifra de afaceri a scăzut cu 43% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 162 mii | 133 mii | 149 mii | 200 mii | 181 mii | 276 mii | 683 mii | 678 mii | 760 mii | 432 mii |
| Venituri totale | 162 mii | 133 mii | 149 mii | 200 mii | 278 mii | 276 mii | 687 mii | 682 mii | 791 mii | 458 mii |
| Cheltuieli totale | 173 mii | 153 mii | 168 mii | 218 mii | 199 mii | 287 mii | 679 mii | 689 mii | 792 mii | 458 mii |
| Profit / pierdere brută | -11 mii | -19 mii | -20 mii | -18 mii | 79 mii | -11 mii | 7.505 | -7.041 | -846 | 515 |
| Profit / pierdere netă | -13 mii | -21 mii | -21 mii | -20 mii | 78 mii | -14 mii | 638 | -14 mii | -868 | 289 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 1.702 | 1.702 | 1.702 | 1.702 | 1.702 | 1.702 | 1.830 | 1.702 | 4.283 | 3.579 |
| Active circulante | 24 mii | 32 mii | 56 mii | 18 mii | 32 mii | 30 mii | 47 mii | 99 mii | 71 mii | 31 mii |
| din care stocuri | 11 mii | 31 mii | 50 mii | 18 mii | 24 mii | 12 mii | 38 mii | 61 mii | 40 mii | 35 mii |
| creanțe | — | 22 | — | — | 3.368 | — | — | — | 186 | 2.971 |
| casa și conturi la bănci | 13 mii | 888 | 5.688 | 106 | 4.436 | 18 mii | 8.709 | 38 mii | 31 mii | -6.871 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | 5 | 5 | 301 | 612 | — | — |
| Datorii | 28 mii | 57 mii | 102 mii | 84 mii | 20 mii | 34 mii | 50 mii | 116 mii | 91 mii | 50 mii |
| Capitaluri proprii | -1.751 | -23 mii | -44 mii | -64 mii | 14 mii | -1.830 | -1.192 | -15 mii | -16 mii | -16 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 17 din 98 în județul Caraș-Severin și locul 216 din 5.467 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4932 – Transporturi cu taxiuri.
Firme similare din județul Caraș-Severin
- CALATRANS SRL · Reșița595 mii lei · 2 ang.
- KYS MED- PERFECT SRL · Clocotici (com. Lupac)446 mii lei · 2 ang.
- CBN GEOATLAS SRL · Obreja433 mii lei · 2 ang.
- ADE TRANS & CONCEPT JOBS S.R.L. · Reșița359 mii lei · 2 ang.
- R.R.R. ANDY - RODY IVAN SRL · Caransebeș317 mii lei · 1 ang.
- PGP PETRICĂ ISTRAT SRL · Carașova260 mii lei · 1 ang.
- EXODUS TRANS SRL · Reșița219 mii lei · 2 ang.
- LAUREMA GIUJDIC S.R.L. · Reșița171 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4932 – Transporturi cu taxiuri
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Întrebări frecvente despre FOIAS SRL
Care este CUI-ul firmei FOIAS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei FOIAS SRL este 14375663, iar codul de TVA este RO14375663. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J11/5/2002, iar codul EUID este ROONRC.J11/5/2002.
Unde are sediul FOIAS SRL?
Sediul social al firmei FOIAS SRL este în FS, Sat Vârciorova, Comuna Bolvașnița, Caraș-Severin, Vârciorova (com. Bolvașnița), județul Caraș-Severin, cod poștal 327036, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are FOIAS SRL?
Activitatea principală a firmei FOIAS SRL este „Transporturi cu taxiuri”, cod CAEN 4932. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată FOIAS SRL?
FOIAS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 ianuarie 2002, deci are 24 ani de activitate.
Cum pot contacta firma FOIAS SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru FOIAS SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Vârciorova (com. Bolvașnița) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are FOIAS SRL?
În 2025, FOIAS SRL a raportat o cifră de afaceri de 432 mii lei și un profit net de 289 lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este FOIAS SRL plătitoare de TVA?
Da. FOIAS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2022. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.